Jump to content

SlavKo

Members
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

About SlavKo

 • Birthday 01/01/1978

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  ALE MŁYN
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  5
 • Miasto
  SRC

Kontakt

 • Imię
  Sławek

Recent Profile Visitors

546 profile views
 1. na cichą założyłeś to sitko z ikei?
 2. Cześć,

   

  Mam pytanko, posiadasz może chłodnice? Bo moja poszła do luftu :( Czy byłaby mozliwość pożyczenia miedzy świętami? byłbym wdzięczny.

   

  pzdr

  Sław

 3. Czy sugerujesz, że jeśli na 60 minut dam 35 g chmielu a na smak (~20 minut) dam tyle samo, a na aromat (~1 minuta) dwa razy tyle takiego samego wysoko alfakwasowego chmielu (w końcu Ameryka, c'nie) to nie zmieni się poziom goryczki/ jej odbiór? Przy odmianach kontynentalnych, szlachetnych powiedzmy, jak wspomniane w recepturze na FAH można sobie pozwolić na takie "na pałę" (Saaz-Lubelski - 3,4-4,5AA), ale przy Ameryce którą zakłada CDA/ BIPA nie odważyłbym się na taki krok. Osobiście w wypadku okołoamerykańskich stylów, staram się jak najmniej dawać na '60 a zwiększać dawki na smak/ aroma
 4. Witam, Chodzi mi o chmielenie na smak i na aromat. Biorę się za BIPA (warka 12L) i na goryczkę (65-70IBU) wyliczył mi kalk. ok 35g chmielu. Chciałbym też coś na smak i na aromat tylko problem w tym, że nie wiem ile tego się daje. Oblicza się to w jakiś sposób czy się to dodaje na przysłowiową pałę? Proszę o pomoc bardziej doświadczonych piwowarów. pozdrawiam, S.K.
 5. Witam, Nie chcę zakładać kolejnego tematu, więc się podczepię Chodzi mi o chmielenie na smak i na aromat. Biorę się za BIPA (warka 12L) i na goryczkę (65-70IBU) wyliczył mi kalk. ok 35g chmielu. Chciałbym też coś na smak i na aromat tylko problem w tym, że nie wiem ile tego się daje. Oblicza się to w jakiś sposób czy się to dodaje na pałę? Proszę o pomoc bardziej doświadczonych piwowarów. pozdrawiam, S.K.
 6. Dlaczego u mnie w wersji 2.3.0 jak wszystkie pola uzupełnię to pole POJEMNOŚĆ PRZED GOTOWANIEM i WIELKOŚĆ WARKI raz podświetlone jest na czerwono a raz na zielono?
 7. Cześć Wszystkim. Jeśli macie na zbyciu w.w butelki w bdb stanie (nie zapleśniałe i nie uszczerbione) i jesteście z okolic Raciborza, Katowic, Zawiercia, Sędziszowa i Jędrzejowa to jestem chętny. Będę jutro t.j. 28.10.2016r i 1.11.2016r. przejazdem w tych okolicach i mógłbym odebrać osobiście. Jeśli zaś jest ktoś chętny do pozbycia się flaszek z okolic Nysy, Kłodzka, Polanicy, Kudowy Zdrój to też jestem chętny. Będę tam w dniach 10 i 13.11.2016r.
 8. Cześć Wszystkim. Nie chcę zakładać co warkę nowego topicu, więc wrzucam do swojego pierwszego tematu kolejny Wkrótce zabieram się za drugą (IOSEP) i trzecią warkę (STOUT) ale o jeden poziom trudności wyżej Czyli z ekstraktów ale z chmieleniem. W planie mam Imperial Orange Smoked English Portera 15-16Blg (10-12L). Pomysł zrodził się po zjedzeniu czekolady z dodatkiem skórki pomarańczy. Chciałbym żeby piwo było czekoladowe z nutami kawy i orzechów. Składniki: Chmiel: Challenger 50g Drożdże: 2x11,5g US-04 Płatki USA Biały Dąb (mocno palone) 50g (na cichą) Słód Pale Chocolate (560
 9. Zabieram się na swoja druga warkę. Mam drożdże US-04, mogę na nich zrobić Black IPA? Czym się one różnią od US-05?
 10. OK. Poczekam do piątku i zmierzę Blg. Jeśli będzie tak samo wskazywać 4,5Blg to rozumiem, że przejadły cukry fermentowalne i będę mógł zabutelkować.
 11. Myślę, że jeżeli blg spadło po 7 dniach o 0,5 to w ciągu 1 dnia nic nie zauważysz Cierpliwości! A niby dlaczego? Popełniasz błąd logiczny. Surowca do refermentacji daje się tyle ile go nam potrzeba (jakie chcemy uzyskać nagazowanie) i nie ma na to wpływu odfermentowanie piwa. Po prostu piwa, które nie odfermentowało się nie butelkuje chyba, że ktoś jest stałym prenumeratorem "Młodego Piromana" i jego celem jest produkcja granatów. Ale na cichej nie może chyba stać w nieskończoność? Nie chciałbym żeby mu się coś złego nie przyplątało więc dlatego się trochę niepokoję i pytam
 12. Wczoraj po 7 dniach od przelania na cichą zmierzyłem Blg. Wyszło 4.5. Zmierzę jeszcze jutro i jak okaże się, że nie spada to mogę rozlewać? Surowca do refermentacji pewnie będę musiał dodać mniej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.