Jump to content

zajaszcze

Members
 • Posts

  60
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Piwowarstwo

 • Miasto
  Zajaszcze

Recent Profile Visitors

724 profile views

zajaszcze's Achievements

 1. Dzięki za cenne uwagi przy kolejnej Warce na pewno je uwzględnię.
 2. Potrzebuje pomocy od użytkowników kociołków. Mam taki problem, że już drugą Warkę walczę z przypaleniami na dnie. Czy ktoś podrzucił by mi jakąś ciekawą wskazówkę. Myślałem o tym aby od dołu zamontować mieszadło, aby przy dnie cały czas mieszało. Druga opcją jest dołożenie drugiej pompy która wymuszała by ruch wirowy na dnie.
 3. Mi też na początku nie odpalał, pamiętam, że wgrywałem jakieś biblioteki dodatkowe. Jest opisane to bodajże na redicie lub FB(oficjala strona) - Po angielski.
 4. wpisz komendę cbpi start i odpal w przeglądarce wg swojego ip.
 5. Tak, więc stało się. W sobotę doszło do pierwszego zbliżenia z maszyną. Podsumowując wszystko co mogło pójść nie tak, to poszło nie tak. Mimo problemów, piwo udało się dokończyć. Zaczynając od podgrzewania wody do temp. zadanej. Poszło to mega szybko, 30L (ostatecznie 45l) wody w około 25 minut (3000w) do temp 55st. Pierwszym błędem który popełniłem, było zbyt szybkie wsypanie słodu, co spowodowało zbrylenie substancji piwo twórczej. Na szczęście udało się to wyprowadzić, ale spowodowało to poważniejszy problem - zatkane sito filtracyjne. Spowodowało to zbyt wolny przepływ przez złoże co spowodowało nierównomierna temperaturę u góry i dołu. Różnica to 5st. Po przekroczeniu 68st, wszelkie problemy zniknęły, sito się odetkało i dalszy proces poszedł książkowo. Oczywiście moc garnka zmniejszyłem do (1000W), moc była wystarczająca aby utrzymać temperaturę. Różnica miedzy góra a dołem była 2st, wiec na sterowniku podniosłem temp o powyższa wartość -było ok. I teraz najciekawsze, kiedy doszło już do momentu wysładzania niestety przeliczyłem się co do masy kosza. Nie miałem siły go podnieść w pojedynkę. Tutaj pomógł sąsiad. Wysładzanie książkowe 30 minut i po robocie. BLG po wysładzaniu z tego zasypu czyli 11kg słodów wyszło - no właśnie, w ferworze walki zapomniałem zmierzyć. Natomiast podczas zacierania maxymalny wynik miałem 17°Blg. Czyli spoko. Do wysładzania zużyłem ok 20L wody, podgrzanej w warniku. Wodę przepompowałem sobie spokojnie pompa, chociaż raz bez latania z garnkami i czajnikami. Niestety podczas sciągania kosza wyślizgnął mi się z ręki i wpadł mi do kociołka, co spowodowało ubytek ok 5L piwa i dużym rozlewiskiem na podłodze. Ostatecznie Skończyłem wysładzanie na ~55L. Gotowanie przebiegało tak jak trzeba. Kociołek zagotował się w ok 20min od ~80st. przy mocy 2000W. Problemy zaczęły po pierwszej porcji chmielu. Hop Stoper wywrócił mi się do góry dnem i całość popłynęła... Nie przeszkadzało mi to do czasu zlewania piwa do fermentora. Bazzoka dodawana w standardzie natychmiast się zatkała, więc standardowo trzeba było zrobić to ręcznie. Ostatecznie wyszło mi 48L gotowego półproduktu o mocy 12,5BLG Jestem podważeniem pompy, w zestawie. Pompa dała radę, jest to pompa coś ala mp-15rm z plastikową głowicą i o połowę mniejszą. Zastanawiam się nad zamianą na właśnie mp-15rm którą posiadam. Niestety gdzieś podczas produkcji przypaliłem delikatnie dno. Na drugi test, wezmę pod uwagę następujące aspekty. -Łuska ryżowa na dno sita. -Trzeba kontrolować częściej temperaturę u góry. -Wyciąg z pasa transportowego do wyciągania kosza. -więcej wody do procesu zacierania. -lepszy kosz na chmieliny -lepsza bazzoka
 6. Jutro (sobota 18.012.2021), przesunęło się w czasie. Życie zweryfikowało wszystko - jak zawsze. Zasyp 11kg slodów 6kg pilsa 5kg wiedeńskiego 30L wody do zacierania. może więcej, zobaczymy jak wyjdzie objętościowo.
 7. Jutro (sobota 18.012.2021), przesunęło się w czasie. Życie zweryfikowało wszystko - jak zawsze. Zasyp 11kg slodów 6kg pilsa 5kg wiedeńskiego 30L wody do zacierania. może więcej, zobaczymy jak wyjdzie objętościowo.
 8. Witam. Wrzucam fotki. Wygląda to nieźle na ta chwilę. +3000w - naprawdę robi robotę. +Przemyślane uchwyt +Dość solidna blacha, naprawdę sie nie spodziewałem. +Cena 2100zl akurat wskoczyła promocja. -słaba pompa -sterowanie na ta chwilę toporne. Narazie tyle mi przychodzi do głowy. Wtorek/sroda pierwsze testy na surowcu. Pozdrawiam Krzysztof
 9. W czwartek przyjdzie towar, wiec jak chcecie to wrzucę "pierwsze wrażenia".
 10. Tak wiem, chłodnice posiadam.
 11. Zdecydowałem się na tego Hendi - najtańszego. Mam nadzieje, ze nie będę żałował zakupu.
 12. Wyrosłem już z tego, nie lubie być up********y po pachy i caly od sadzy z grzania gazowego. Mam co nieco sprzętu garnek sie znajdzie i to nie jeden.
 13. Widziałem to ogłoszenie. Ale muszę mieć minimalne wybicie 50L. mam dużo znajomych :D.
 14. Witam serdecznie. Jako, że swojego Herm-sa buduje już 3 rok, i będę budował jeszcze z 2 lata to postanowiłem kupić sobie kociołek automatyczny. Jako, ze nie mam doświadczenia ze sprzętem chciałbym się poradzić was użytkowników. Budżet założyłem sobie 3tys. W tej cenie wybrałem następujące oferty: 1. ROYAL 2400PLN Kocioł warzelny do piwa – 60 l | expondo.pl 2. KLARSTEIN 2600PLN Mundschenk 3XL, kocioł do produkcji brzeczki/instalacja do warzenia piwa, 3000 W, 9 programów, 65 l (klarstein.pl) 3. BrewTaurus ~2900PLN BrewTaurus B65L Brewing System PRO – BrewTaurus.com | Home Beer Brewing Technology 4. BrewZilla ~3000PLN BREWZILLA (65L Robobrew) Single Vessel All-In-One All Grain Brewing System | eBay 5. Hendi 2200PLN Hendi Kocioł warzelny do piwa 60 l (289969) | Gastrro.pl Którego byście polecili? Jakie modyfikacje i ile modyfikacji jest potrzebnych aby to działało tak jak trzeba. Pozdrawiam: zajaszcze, Krzysztof
 15. Właśnie problem jest w tym, że wcześniej używałem zwykłej, takiej czarnej z ali na 12V i robiła robotę. Przepływ (wg mojej oceny) podobny lub taki sam. Teraz mam trochę roboty pobocznej wiec nie mam czasu sie tym zająć, ale spróbuję ja wpiąć bezpośrednio do garnka. Tak jak chodziła stara na 12V. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.