Jump to content

NervGal

Members
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

About NervGal

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  67
 • Miasto
  Lublin

Kontakt

 • Imię
  Maciej

Recent Profile Visitors

676 profile views
 1. Faktycznie nie tak to zabrzmialo, przepraszam. Nie chodzi mi personalnie o konkretna osobe, tylko zalezy mi na rzetelnej ocenie - a to zweryfikowac moge tylko na podstawie "papierow" sedziowskich czlonkow komisji albo osobistej znajomosci z oceniajacym - to tylko mialem na mysli. Jesli jest to konkurs quasi konsumencki, to, ze tak to ujme, konsumenci sa wszedzie i nie ma potrzeby poswiecania czasu i pieniedzy na wysylke piwa na drugi koniec Polski. Czy tego typu pytania ze strony potencjalnego uczestnika sa dziwne w przypadku pierwszej edycji konkursu?
 2. Bardzo wyolbrzymiles, szczegolnie ze swoje zgloszenie juz wyslalem i zabutelkowalem piwo specjalnie pod katem tego konkursu (akurat mialem milk stout, ktory mial byc podzielony na dwie wariacje po burzliwej, ale piwo bazowe jest bardzo spoko i nadarzyl sie taki konkurs wiec zachowalem troszke wersji "czystej"). Najwazniejsze dla mnie jest to ostatnie pytanie, bo jesli ma to oceniac piwowar z Raciborza to wole te butelki rozdac okolicznym znajomym piwowarom domowym, ktorych zdolnosci sensoryczne znam i cenie i ktorych oceny sa pelne oraz rzetelne. Pozostale watpliwosci spisalem po kolei zgodnie z watpliwosciami, ktore pojawily sie podczas lektury regulaminu. Przykladem Chorzowa zaprzeczasz sam sobie - skoro nagroda jest rewelacyjna (bo tak postrzegam mozliwosc komercyjnego warzenia wlasnego piwa), a liczba zgloszen kuleje, to jednak problem i opor musi lezec gdzie indziej. Dla mnie najcenniejszym trofeum z KPD jest metryczka sedziowska, dlatego tez przed wyslaniem piwa sonduje prawdopodobienstwo rzetelnej jego oceny.
 3. Czy konkurs jest zgłoszony do Pucharu PSPD? Czy są przewidziane jakieś nagrody? Czy pkt. 10 regulaminu konkursu jest jednoznaczny z tym, że piwa oceniać będzie komisja złożona z sędziów PSPD?
 4. Cześć. Jak odebrać voucher na zakupy w Browamatorze i do kiedy trzeba go wykorzystać?
 5. Ale to innego rodzaju tropiki - dla mnie cos w stylu soku przecierowego Pysio Zolty - mango, brzoskwinia, kokos, moze ciut banana nawet.
 6. Receptura na ~35,5l piwa 14,1 Blg. Na wersję dziką przeznaczyłem 11l brzeczki schłodzonej do 16 st. C., zadałem Wyeast 5112 (B. bruxellensis) rozkręcone na starterze (400ml kręcone 6 dni -> 1400 ml kręcone 6 dni, zadane bez dekantowania), trzymałem na drożdżach 7,5 tygodnia w temperaturze otoczenia rosnącej 20-23 st. C. Jednak zrezygnowałem z FWH i rzuciłem klasycznie te 22g Chinooka na 60 minut gotowania. pH podczas zacierania miałem 5,45, wodę do wysładzania zakwasiłem kwasem fosforowym do 5,5. "Woda OAZA 1:2" oznacza użycie do tego piwa mieszanki 1 części wody Oaza na 2 części wody demineralizowanej i przyprawienie solami wymienionymi w recepturze (wszystkie wsypane do zacierania). Zacieranie w 67 st. C. przez godzinę, 10 minut wygrzewu w 76. Ten chmiel "aromatyczny" z receptury to dawka na 30-minutowy hopstand rozpoczęty w temp. 74 st. C. Chmiel na zimno wrzucony na 2 dni proporcjonalnie wg receptury (czyli po ~12g Sabro, Citry i Amarillo). Odfermentowało do 2,4 Blg. Na koniec 2 dni cold crashu w lodówce, zlanie do rozlewu przez podwójną warstwę rajstopki 15 DEN z Lidla w kolorze jasny beż. Nagazowanie na 2,4v. Aha, "Pale Malt (2 Row) UK" to żadne tam UK, żadne Maris Otter, tylko zwykły pale ale z Bestmalza.
 7. Pierwsza próba chmielu Sabro - wrzucony 1:1:1 z Amarillo i Citrą kompletnie je przysłonił i zdominował właśnie słodkimi tropikami. Raczej nie będzie częstym gościem w moich recepturach Dziękuję bardzo
 8. Cześć. Jest szansa na Wyeast 5151 Brettanomyces clausenii w najbliższym czasie?
 9. [ciach] Ok, masz rację - skoro wg przedstawiciela organizatorów tego opisu nie można podciągnąć pod żadną kategorię BJCP, to nie można. Przepraszam za osobistą dygresję.
 10. Zgoda. Ale nie zaprzeczysz, że "podciągnąć" można 🙂
 11. Uderzające podobieństwo do czeskiego pilsa wg BJCP 😛
 12. https://piwnesurowce.pl/ - mają też opcję dostawy w wyznaczone miejsce na terenie Lublina - z kodem "start" pierwsza dostawa gratis. Wydaje mi się, że w Distillerze (ul. Miła 9) też widziałem fermentory z Biowinu. Być może Hejnał - pijalnia i sklep z piwami na ul. Świętoduskiej, ale nie nastawiałbym się.
 13. W opisie stylu zaraz na początku jest takie zdanie: "Brak aromatów chmielowych". A jakich odmian użyjesz, żeby taki efekt uzyskać, to już nikt nie będzie roztrząsał
 14. Hejnał pijalnia i sklep z piwami, ul. Świętoduska. Tutaj lista i recenzje wymiankowe https://www.facebook.com/groups/545396355629145/ .
×
×
 • Create New...