Skocz do zawartości

NervGal

Members
 • Zawartość

  42
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O NervGal

 • Urodziny 06.05.1993

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  58
 • Miasto
  Lublin

Kontakt

 • Imię
  Maciej

Ostatnie wizyty

560 wyświetleń profilu
 1. NervGal

  Sklep Marxam Brewing- Kraków

  Cześć. Jest szansa na Wyeast 5151 Brettanomyces clausenii w najbliższym czasie?
 2. NervGal

  Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych 2019 - 30.05-2.06

  [ciach] Ok, masz rację - skoro wg przedstawiciela organizatorów tego opisu nie można podciągnąć pod żadną kategorię BJCP, to nie można. Przepraszam za osobistą dygresję.
 3. NervGal

  Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych 2019 - 30.05-2.06

  Zgoda. Ale nie zaprzeczysz, że "podciągnąć" można 🙂
 4. NervGal

  Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych 2019 - 30.05-2.06

  Uderzające podobieństwo do czeskiego pilsa wg BJCP 😛
 5. NervGal

  Artykuły dla piwowarów w Lublinie

  https://piwnesurowce.pl/ - mają też opcję dostawy w wyznaczone miejsce na terenie Lublina - z kodem "start" pierwsza dostawa gratis. Wydaje mi się, że w Distillerze (ul. Miła 9) też widziałem fermentory z Biowinu. Być może Hejnał - pijalnia i sklep z piwami na ul. Świętoduskiej, ale nie nastawiałbym się.
 6. NervGal

  13-14.04.2019 - VI Łódzki Konkurs Piw Domowych

  W opisie stylu zaraz na początku jest takie zdanie: "Brak aromatów chmielowych". A jakich odmian użyjesz, żeby taki efekt uzyskać, to już nikt nie będzie roztrząsał
 7. NervGal

  Piwny depozyt - Lublin

  Hejnał pijalnia i sklep z piwami, ul. Świętoduska. Tutaj lista i recenzje wymiankowe https://www.facebook.com/groups/545396355629145/ .
 8. NervGal

  Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych 2019 - 30.05-2.06

  Ok, ja wiem że wskazówki. Chcę tylko zwrócić uwagę, że przybierają one coraz bardziej arbitralny ton i wyobrażam sobie, że mogą trochę podcinać skrzydła piwowarom. Zresztą chyba każdy powinien na własną rękę zorientować się w surowcach, zanim weźmie się za warzenie danego stylu i w zależności od wielu różnych czynników tak ułożyć swoją recepturę, by jak najbardziej wpasować się w opis.
 9. NervGal

  Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych 2019 - 30.05-2.06

  Moim zdaniem troszkę za bardzo drąży się temat użytych surowców. Tu kawa alternatywna, tu słód karmelowy nie pasuje - ma być crystal (wielka różnica przy tych 2-3%), tam słody wędzone kontynentalne fe. Nie za dużo zaglądania w gary piwowarom? Nie wystarczyłby treściwy opis aromatu, smaku, odczucia? Za te elementy za to duży plus dla autorów opisów
 10. NervGal

  Słód dekstrynowy - test

  Wg mnie najwięcej słodyczy, i to takiej czystej, daje Carapils. Jeśli chcę zatrzeć na słodko (choć ja bym to nazwał "na pełno") to robię dwutemperaturowo i skracam przerwę maltozową do max 20 minut. Gdyby jeszcze było Ci mało, to użyj drożdży S-33, utrzymując piwo w pierwszej fazie fermentacji w niskich temperaturach (~14-16 stopni). Dekstrynowego nie używałem za dużo, więc nie wypowiem się, ale ma ciemniejszą barwę od carapilsa i nie używałbym go jako zamiennika.
 11. Chyba, że nie przejdziesz eliminacji - wtedy otrzymujesz skrótową metryczkę, w której zawarte są informacje o wadach w Twoim piwie, ogólnym jego odbiorze i powodach odrzucenia. Bez klasyfikowania oraz przyznawania punktacji.
 12. NervGal

  V Międzynarodowy KPD w Chorzowie

  Wychodzi na to, że komisja oceniająca desitkę kosiła okrutnie, a zwycięzca tej kategorii nie został należycie doceniony. No chyba, że sędziowie wybierający Grand Prix po prostu uwielbiają lagery pilsiki @bart3q Słuszna uwaga, wyjątkowo nietrafiony skrót myślowy w sytuacji, gdzie połowa kategorii to dolniaki
 13. NervGal

  22-23.06.2018 - Grodziski Konkurs Piw Domowych

  Dzisiaj eliminacje? Będą podane wyniki?
 14. NervGal

  XVI Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych - Grand Champion 2018

  Można na parę rzeczy narzekać w przypadku tego konkursu, ale współczynnik odrzuconych piw jest akurat zupełnie normalny. Jeśli nie wierzysz, sprawdź jak było w KPD czy też na WKPD rok temu. Tylko te dwa sprawdziłem, ale podejrzewam, że w większości dużych konkursów jest podobnie.
 15. NervGal

  23-25 marca 2018, VII Szczeciński Konkurs Piw Domowych

  Zawsze na konkursach PSPD dostaje się metryczkę eliminacyjną, dodatkowo z tego co widziałem na jednym zdjęciu konkurs szczeciński korzysta z bardzo rozbudowanego wzoru metryczki z oddzielnymi skalami dla istotnych parametrów piwa (takiego, jak w Warszawie w zeszłym roku), więc informacja zwrotna będzie nielicha :-)
×