Jump to content

Pessos

Members
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Pessos

 • Birthday 11/04/1995

Kontakt

 • Imię
  Jakub

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  12
 • Miasto
  Bielsko-Biała

Recent Profile Visitors

544 profile views
 1. 21L Rye IPA 20L Coffe Oatmeal stout 20L American Wheat 15L Double IPA 20L Saison 20L APA 11L American Barley Wine 21L Belgian Christmas Ale 22L APA z cytrusami Razem 9402 L
 2. US-05 często tak mają że zostaje czapa, nie ma się czym przejmować
 3. Możesz tak zrobić ale wtedy wyjdzie ci WIT IPA, z pewnością drożdże dadzą charakterystyczne dla witbiera smak i aromat.
 4. Marynkę bym sobie darował jak już dajesz amerykańce. Co do wad, jeśli teraz nie ma rozpuszczalnika w zapachu to postępuj normalnie. Najwyżej później wylejesz jeśli coś będzie mocno nie tak.
 5. Przy takiej temperaturze wyciągają sie juz taniny z ziarna.
 6. Z 6kg słodów na pewno wyjdzie więcej niż 17l 12,2 blg, musisz mieć coś źle wbite albo ustawioną bardzo niską wydajność.
 7. A jak długo piwo było na burzliwej?
 8. Adamsky poprawiam bo ktoś może przeczytać temat za rok czy dwa i będzie w błędzie: wyższa temperatura -> niższa gęstość -> wyższe blg. Roztwór jest mniej gęsty więc aerometr zanurza się głębiej, czyli wskazuje wyższe blg. Czytam sobie temat bo też wyszła mi większa wydajność niż zakładana. Plan jest tak żeby zrobić 1 litr herbatki chmielowej, podbiję IBU i trochę rozcieńczę. Miał być alt 13, a wyszedł 15. Przed fermentacją dolałem już 1 litr (mam więc 14 litrów ~14 blg), ale tylko wody, przed rolzewem planuję jeszcze litr herbatki. Ile % HGB jest bezpieczne i niewyczuwalne? U mnie
 9. Chyba jesteś w stanie wymyślić jak zabezpieczyć piwnice...
 10. To że wyszło z fermentora nie znaczy że jest infekcja.
 11. W sumie gęstwa pachnie podobnie do piwa z którego pochodzi (English Pale ale), musiałem otworzyć jedno dla porównania. Może zbyt panicznie podchodzę do pierwszego użycia gęstwy
 12. Cześć wszystkim, warzę teraz piwo gdzie po raz pierwszy mam zamiar użyć gęstwy drożdzowej. Wąchałem teraz gęstwe i pachnie dość nietypowo, kojarzy mi się to z syropem z pędów sosny, piwo które było nad gęstwą smakuje w miarę normalnie. Czy gęstwa z lodówki ma prawo pachnieć w taki "inny" sposób? Nie chciałbym zadać zainfekowanej gęstwy, szczególnie że to piwo ma długo leżakować w butelkach.
 13. Spokojnie to niecałe trzy dni, piwo z wysokim blg potrzebuje czasu.
 14. Czas w nawiasie oznacza na jak długo wrzucasz daną porcję.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.