Jump to content

Mibor

Members
 • Content Count

  456
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Mibor last won the day on January 17

Mibor had the most liked content!

3 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Moje Piwo
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Michał

Recent Profile Visitors

1926 profile views
 1. Mierzyłeś po dodaniu cukru, czy przed? Z tego wnioskuję, że po. Jeśli tak to odczyt miałeś całkiem możliwy i w miarę poprawny.
 2. Kolejne zamówienie i po raz kolejny @quraqus pokazał swój kunszt w pakowaniu przesyłek. To jest zdecydowanie mój sklep pierwszego wyboru.
 3. Esencje mamy powyżej: mam problem to napisze pytanie i nie będę się wysilał szukając odpowiedzi. Przecież mój problem jest jedyny niepowtarzalny... Poniżej wyniki z googla z tym "Problemem" https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&sxsrf=ACYBGNQb766xI8fvrPua_r2B4uqo9XthOA%3A1578843278590&ei=jjwbXt3KI7CvmwXPobyABw&q=przelicznik+refraktometru+site%3A+piwo.org&oq=przelicznik+refraktometru+site%3A+piwo.org&gs_l=psy-ab.3...1868.6871..9788...0.2..0.111.1315.12j3......0....1..gws-wiz.......0i71j0i22i30j33i160.54M0D3sEVLA&ved=0ahUKEwjdyZrGsf7mAhWw16YKHc8QD3AQ4dUDCAo&uact=5 żeby nie było nie tylko na piwo.org jest ta wiedza tajemna https://brewness.com/calculator/pl/gravity-correction
 4. Przeliczałeś wynik? Jeśli nie to masz ok 2,8 BLG
 5. A już miałem pytać, gdzie kupiłeś ten słód.
 6. Jak wykonywać pomiary tym termometrem, o ile dobrze pamiętam, było jasno napisane w instrukcji obsługi, której zwykle nikt nie czyta bo przecież każdy wie jak używać termometru. Ten termometr został tak zbudowany ze trzeba go zanurzyć razem ze słupem. Zawsze można użyć innego termometru, który daje pomiary dokładniejsze i zwykle szybsze, ale ten termometr zwykle kupują osoby rozpoczynające swoją przygodę z piwowarstwem ze względu na jego cenę oraz dostępność. Nie możemy mówić, że te termometry się do niczego nie nadają i nie da się z ich pomocą zrobić piwa w domu. Egzemplarz który mam w domu daje powtarzalne wyniki przy prawidłowo przeprowadzonym pomiarze i są one zbieżne z odczytami z innych termometrów, których używam lub miałem okazję używać.
 7. Możesz już je zadać jeśli filtrujesz do docelowego wiadra, napowietrzysz z drożdżami w środku. Zaleca się uwadniać drożdże 15-20 minut.
 8. Jeszcze by się "ktoś" z eliminacji nie przebił i trzeba by dodatkowe głosowanie nocne zrobić
 9. Ten termometr trzeba zanurzać do wartości jakie wskazuje, czyli im cieplej tym głębiej. Chodzi o to żeby cały alkohol (z zasobnika i rurki wskaźnika) był zanurzony w mierzonej cieczy, wtedy odchyłki są zdecydowanie mniejsze.
 10. Głosowanie rozpoczęte od nowa, czyli trzeba ponownie zwołać wszystkich. Do dzieła forumowicze!
 11. A jak głęboko go zanurzałeś podczas pomiaru?
 12. Witamy na forum. Ten wpis powinien się znaleźć w tym dziale https://www.piwo.org/forums/forum/32-zapiski-piwowarów-domowych/ załóż swój temat i będziesz mógł tam robić zapiski zr swojego browaru na bieżąco. Udanych warek!
 13. Użytkownicy forum do dzieła. Głosując na piwo.org glosujemy na naszą małą społeczność.
×
×
 • Create New...