Jump to content

Mibor

Members
 • Content Count

  506
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Mibor last won the day on January 17

Mibor had the most liked content!

3 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar domowy Bańka
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Michał

Recent Profile Visitors

2266 profile views
 1. Chętnie butelkę kupię. W co planujesz rozlewać? W poprzednich akcjach wykorzystywane były butelki z HDPE https://allegro.pl/oferta/butelka-250ml-nakretka-hdpe-na-wode-chemie-plyny-9164929993
 2. Mogę prosić o jakieś źródło tych informacji?
 3. Im większy bufor tym lepszy. W czym będziesz mrozil nie ma znaczenia.
 4. Ja używam takiej lodówki. W zamrażarce leży chmiel. Wrzuciłem tam też wkłady do lodówki turystycznej, które robią za dodatkowy bufor. Przy temperaturze fermentacji 20 stopni w zamrażarce temp nie wzrasta powyżej 0.
 5. Skąd pomysł, że celował w 12 BLG? 🤔
 6. Jeśli te 5 kg to któryś ze słodów podstawowych to wydajność wg mnie słaba.
 7. Z przeróbkami sondy to chyba nie będzie za łatwo. Najtańsze źródło materiału na gilzy to chyba IKEA https://www.ikea.com/pl/pl/p/laemplig-podstawka-stal-nierdz-30111087/ co prawda nie będziesz miał gwintu i uszczelki w zestawie ale za to możesz sobie przycinać na długości jakie potrzebujesz i możesz mieć ich kilka za 2 dychy. Masz długą sondę, to można ja do wiadra wsadzać nez żadnych gilz.
 8. To zetrzyj i zasyp cukrem w jakimś pojemniku, czy słoiku.Spokojnie tak przetrzymasz do warzenia.
 9. Umyj porządnie owoce w ciepłej/gorącej wodzie. Można też wyszorować, tak aby pozbyć się tego wosku z zewnątrz. Potem już tylko tarka i starty urobek do kotła. Ja bym nie mroził, owoce mogą poczekać w lodówce. Skórkę spokojnie przygotujesz jak już brzeczka będzie wrzała. A ile skórki z owocu to wprost zależy od wielkości owoców i grubości skórki na nich.
 10. Na wszelki wypadek zostawię tu ten link https://wiki.piwo.org/Kategoria:Słody i jeszcze napiszę,żeby nie było wątpliwości: Z niesłodowanego ziarna nie zrobisz piwa bez dodatków enzymów - proces zacierania nie zajdzie. Niesłodowaną pszenicę możesz wykorzystać np.: do witbiera.
 11. Wg mnie największe ryzyko utlenienia występuje podczas rozlewu. Po przelaniu na cichą prawdopodobnie piwo coś ci jeszcze dofermentuje, a wydzielający się CO2 mniejszy ryzyko utlenienia. W butelkach piwo trzymasz też dłużej niż 2 tygodnie.
 12. A czemu chcesz dodawać kwas askorbinowy na cichej? Ja bym dodał bezpośrednio przed rozlewem.
 13. Dokup sobie do kompletu jakieś gogle ochronne na oczy- to nie są żarty. Lektura artykułu podlinkowanego przez @Suchejroo też obowiązkowa. NAOH to silnie żrąca substancja, z która trzeba się umiejętnie obchodzić.
 14. Pisałem o tym już prawie dwa lata temu Ale jak dotychczas to ja żadnych zmian użytkowych i funkcjonalnych nie zauważam. A nie przepraszam pojawiła się opcja odejmowania surowców warki z magazynu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.