Skocz do zawartości

dudi

Members
 • Zawartość

  112
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  ?
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  2
 • Miasto
  Bieruń

Kontakt

 • Imię
  Grzegorz
 1. dudi

  Brewkit Coopers Pale Ale

  każdy warzy po swojemu, każdy ma swoje metody, tricki i przyzwyczajenia na których można się kierować na początku a styl się i tak wyrabia z czasem (nie chodzi o styl piwa ). Najlepiej ciągnąć z każdego co dobre, wypracować dobre metody i dzielić się na forum z resztą.
 2. dudi

  szybka fermenacja s-04

  Płytkie czy głębokie? Jak zostało dużo BLG to płytkie
 3. dudi

  Brewkit Coopers Pale Ale

  1. Niektórzy polecają zamianę na sprawdzone drożdże ale nań strat użyj tych z zestawu w razie jakich kolwiek perypeti nie będzie dużej straty a i tak na pierwszy raz będzie dobrze. 2. Daj 20L 3. Piwo będzie aromatyczniejesze. Ja jednak polecał bym ci lecieć prosto z przepisu a na kombinację przyjdzie pora.
 4. dudi

  Pierwsza warka

  Ok dzięki
 5. dudi

  Pierwsza warka

  Czyli lepiej zacienić miejsce fermentora.
 6. dudi

  Pierwsza warka

  czyli rozumie że można ale nie ma faktów wystarczających do postawienia tezy, że promienie światła szkodzą młodemu piwie.
 7. dudi

  Pierwsza warka

  Oczywiście że nie, takie mi się pytanie zrodziło bo przecież gotowe piwo i działanie promieni słonecznych to zabójstwo dla piwa.
 8. dudi

  Pierwsza warka

  Następne pytanie: Czy fermentor może być narażony na promienie światła czy lepiej go zakryć czymś? Chodzi o fermentacje burzliwą, bez cichej.
 9. dudi

  Pierwsza warka

  Powiedz cię mi proszę bo się zastanawiam nad chmielinami po gotowaniu które wleciały mi do fermentora przy przelewaniu. Wydaje mi się że osiądą na dnie z drożdżami i przy dekantacji nie sprawią problemu, mam rację?
 10. dudi

  Pierwsza warka

  O gustach się nie dyskutuje ;-)
 11. dudi

  Pierwsza warka

  zobaczymy jak wyjdzie, dam znać.
 12. dudi

  Pierwsza warka

  ok dałem marynki 30g na 60' pożniej 40g lubeskiego na 25' i później 10g na 10' lubeskiego skoro piszesz że nie ma co dawać na 0' bo ma mało aromatu. Zobaczymy co wyjdzie. Brzeczka w wannie.
 13. dudi

  Pierwsza warka

  Dobre to było, tak zrobię ewentualnie pety zmrożone zostają. Marynkę 30g wrzucam na start gotowania a jak rozłożyć 50g lubelskiego? Może 30g na 25' a 20g na 0' co wy na to?
 14. dudi

  Pierwsza warka

  Dzięki kolego, mam emaliowany. Wiem ile czasu mam założyć na chłodzenie, przynajmniej w przybliżeniu. Wiadomo że zależy od wymiany zimnej wody itp.
 15. dudi

  Pierwsza warka

  ok, dzięki za odpowiedzi. Koledzy możecie mi podpowiedzieć z własnego doświadczenia ile czasu potrzebuje aby schłodzić w wannie 20L piwa?
×