Jump to content

dudi

Members
 • Content Count

  112
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  ?
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  2
 • Miasto
  Bieruń

Kontakt

 • Imię
  Grzegorz
 1. każdy warzy po swojemu, każdy ma swoje metody, tricki i przyzwyczajenia na których można się kierować na początku a styl się i tak wyrabia z czasem (nie chodzi o styl piwa ). Najlepiej ciągnąć z każdego co dobre, wypracować dobre metody i dzielić się na forum z resztą.
 2. Płytkie czy głębokie? Jak zostało dużo BLG to płytkie
 3. 1. Niektórzy polecają zamianę na sprawdzone drożdże ale nań strat użyj tych z zestawu w razie jakich kolwiek perypeti nie będzie dużej straty a i tak na pierwszy raz będzie dobrze. 2. Daj 20L 3. Piwo będzie aromatyczniejesze. Ja jednak polecał bym ci lecieć prosto z przepisu a na kombinację przyjdzie pora.
 4. Czyli lepiej zacienić miejsce fermentora.
 5. czyli rozumie że można ale nie ma faktów wystarczających do postawienia tezy, że promienie światła szkodzą młodemu piwie.
 6. Oczywiście że nie, takie mi się pytanie zrodziło bo przecież gotowe piwo i działanie promieni słonecznych to zabójstwo dla piwa.
 7. Następne pytanie: Czy fermentor może być narażony na promienie światła czy lepiej go zakryć czymś? Chodzi o fermentacje burzliwą, bez cichej.
 8. Powiedz cię mi proszę bo się zastanawiam nad chmielinami po gotowaniu które wleciały mi do fermentora przy przelewaniu. Wydaje mi się że osiądą na dnie z drożdżami i przy dekantacji nie sprawią problemu, mam rację?
 9. O gustach się nie dyskutuje ;-)
 10. zobaczymy jak wyjdzie, dam znać.
 11. ok dałem marynki 30g na 60' pożniej 40g lubeskiego na 25' i później 10g na 10' lubeskiego skoro piszesz że nie ma co dawać na 0' bo ma mało aromatu. Zobaczymy co wyjdzie. Brzeczka w wannie.
 12. Dobre to było, tak zrobię ewentualnie pety zmrożone zostają. Marynkę 30g wrzucam na start gotowania a jak rozłożyć 50g lubelskiego? Może 30g na 25' a 20g na 0' co wy na to?
 13. Dzięki kolego, mam emaliowany. Wiem ile czasu mam założyć na chłodzenie, przynajmniej w przybliżeniu. Wiadomo że zależy od wymiany zimnej wody itp.
 14. ok, dzięki za odpowiedzi. Koledzy możecie mi podpowiedzieć z własnego doświadczenia ile czasu potrzebuje aby schłodzić w wannie 20L piwa?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.