Jump to content

dyers_eve

Members
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

508 profile views
 1. Wydajność wyszła mi w programie po zakończeniu gotowania. Oczywiście nie jest to dokładny wynik, ale można się nim sugerować i jest bliski prawdy.
 2. Wybór jednak padł na recyrkulację. Na pierwszym testowym zacieraniu z przygodami (zatkałem dno 🤪) uzyskałem efektywność 88%, czyli nie najgorzej zwłaszcza, że nie wysładzałem do końca tylko jakoś do 6BLG, bo mi się już w garze nie mieściło. Muszę jedynie ogarnąć wyliczanie objętości (słód - woda), bo ze względu na dość wysoko zamontowany kran na podbicie wchodzi 7L wody. Jeszcze tylko jakaś warstwa termoizolacyjna, sterowanie grzałką, szybkozłączki do węży i deszczownia. Muszę pokombinować też z umieszczeniem termometru bo pod garem (zamiast oryginalnego termostatu) pokazuje co innego niż w ci
 3. Muchor - też mam Weck'a, jak możesz to podeślij jak to u Ciebie wygląda Kosz byłby sporym uproszczeniem przy wyciąganiu słodu, ale nie będę warzył w pasteryzatorze, więc nie wiem czy jest sens go wstawiać. Musiałbym się też rozeznać jak by cenowo taki kosz wyszedł.
 4. Siemano! Jestem w trakcie przerabiania pasteryzatora 30L z grzałką 1,8kW na kocioł do zacierania i filtracji. Jestem w trakcie załatwiania FD, pompę już nabyłem, zawór itp w drodze, sterownik w trakcie projektowania. Zastanawiam się czy zakończyć projekt wyłącznie na recyrkulacji czy bawić się w mieszadło. Macie jakieś doświadczenia z tym związane? Może wydajność jest zbliżona i nie ma sensu aż tak kombinować?
 5. Sklep twierdzi, że to z nierdzewki, ale tak czy inaczej chodzi mi o szczelność.
 6. Podepnę się pod temat. Takie szybkozłączki mają sens? Czy uszczelniają się tylko pod ciśnieniem i będzie się lało bokami?
 7. Dzięki bardzo! Będę musiał spróbować 😉
 8. Przecież ręką tego nie robiłem 😁 Szorowałem gąbką wszystkim co możliwe i nic nie zeszło prócz brązowego nalotu. Pod palcem nawet nie czuć, żeby coś odstawało. Wydaje mi się, że coś musiało wyżreć warstwę. Tak czy inaczej ogromne dzięki za podpowiedzi! 🍻
 9. Woda z kwaskiem nic nie zdziałała, woda z sodą prawdopodobnie tylko usunęła brązowe przebarwienia. Tak się zastanawiam, może zalać garnek do pelna wodą, dorzucić sody kaustycznej i podgrzać? Bo jak wlewam ciepły roztwór to od zimnego garnka od razu się wychładza.
 10. Siema! Mam wielki problem. Chciałem się zabrać za warzenie i przypomniało mi się, że miałem złą przygodę z garnkiem. Chciałem wyczyścić butelki z pleśni i jako że mój 30l gar z nierdzewki był najwiekszy to wrzuciłem butelki do środka i zalałem gorąca wodą z duuużą ilością piro. Zamiast od razu się tym zająć to odkładałem sprawę z dnia na dzień i po tygodniu stania garnek ma plamy i naloty których nie da się wyczyścić. Miejscami wygląda nawet jakby była rdza (nawet na zewnątrz się pojawiły plamki rdzy). Wygląda to jak na fotkach. Skopałem garnek czy da radę w nim jeszcze gotować? Może jakąś che
 11. dyers_eve

  pompa do piwa

  Też właśnie nabyłem pompkę z ali, oby trochę posłużyła 😏
 12. Dzięki bardzo! gdzieś mi umknął ten wątek
 13. Jakiś czas temu się połasiłem na 30L garnek ze stali nierdzewnej. Zainspirował mnie zestaw jajcasza który pokazywał w filmiku Tomek na swoim kanale. Co prawda jajcasz ma kega, ja chciałbym to zrobić z gara. Potrzebowałbym zainstalować zawór, który nie byłby zbyt odstający od gara. W sklepach trochę tego jest, tylko nie wiem jaki wybrać, bo na oznaczeniach się kompletnie nie znam (chodzi mi o wytrzymałość materiału). Nie chciałbym, żeby mi po dokręcaniu część zaworu została w ręku jak to miało miejsce w instalacji w domu Może macie jakieś sprawdzone zawory, których używaliście i długo przetrwa
 14. Kupię używany garnek 30L z pokrywą. Najważniejsze, żeby nie był porysowany i nie miał odprysków emalii. Najlepiej na terenie trójmiasta, żeby nie bawić się w wysyłkę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.