Jump to content

dexteris

Members
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

  1. Witam, zabutelkowałem moje pierwsze piwo - z ekstraktów WES. Dodałem po 4 gramy glukozy podczas butelkowania, ale czy to nie za mało na butelkę plastikowa 0.9 litra?? będę wdzięczny za odpowiedź
  2. Witam informacje o tym, iż sam piosiarczan nie jest dobry do dezynfekcji plastiku mam z książki "jak warzyć piwo"- Ziemowit Fałat. W książce polecają ZDB - Zestaw DEzynf. Browamator czyli piosiarczan + kwasek.
  3. Witam, dziś w nocy zaczynam przygotowywać pierwszą warkę... Warzenie z dwoch ekstraktow 1,7 litra x 2 i w garnku 9 litrow. Bardzo proszę o odpowiedź na pytania: 1. Czy w garnku mam gotować a) tylko ekstrakty czyli 3,4 litra czy b) dopełnic nieprzegotowaną wodą z kranu do 9 litrów? 2. Jaką wodę mam dodać do fermentatora? Przegotowaną czy nieprzegotowaną? 3. Mam plastikowy fermentator - mogę dezynfekować go tylko piosiarczanem czy musi byc z dodatkiem kw. cytrynowego? Będę wdzięczny za wskazówki... pozdrawiam
  4. Witam. jestem absolutnie początkującym piwowarem-studentem. Nadchodzą juwenalia i muszę się już przygotować... Niestety jak to bywa w mieszkaniu studenckim nie mam odpowiedniego wyposazenia... czyli duzego garnka. Mam trzy garnki - 4,5, 3 i 2 litry. Czy moglbym ekstrakty, wode i chiemiele podzielic na te trzy garnki i gotowac rownoczesnie (bo potem i tak sie wymiesza w fermentatorze) ? Dla Was jest to smieszne ale dla mnie to prawdziwy logistyczny problem... Proszę o odpowiedź. Kupilem zestaw ekstraktow slodowych WES 1,7litra x2 drozdze i chemiel.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.