Skocz do zawartości

Gawron

Members
 • Zawartość

  913
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

5 obserwujących

O Gawron

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  ROOK
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  W zapiskach
 • Miasto
  KOŁO

Kontakt

 • Imię
  Przemek

Ostatnie wizyty

1568 wyświetleń profilu
 1. Wystarczy zacieranie jednotemperaturowe. Ciemne od razu, ale może wyjść kwaśność. Jak dasz na koniec, to oddadzą kolor i mniej paloności. Próba jodowa jest zbędna, chyba, że dajesz tych płatków bardzo dużo.
 2. Od razu. To jest ziarno niesłodowane, więc zacieranie chwilkę potrwa. Możesz skleikować przed zacieraniem
 3. Zależy od szczepu drożdży, temperatury, ekstraktu itp., ale myślę, że 70%-80% jest wartością bezpieczną.
 4. Pierwszy Hefeweizen

  Piana jest?
 5. Belgian Brown Smoked na KVEIKACH ?

  Jak Belgian, to jakieś belgijskie drożdże wypadało by zastosować
 6. Ja miałem w grzybkach z tą datą lag 40h. Jak nie ruszą, to jutro leć po nowe. Nie otwieraj fermentora, żeby z powietrza czegoś nie złapać.
 7. Jaka data przydatności? Był problem z partią do 02.2020.
 8. ROOK Browar Domowy

  #31 Dark Farmhouse Ale 12° BLG Piwo myślę idealnie wpisujące się w idee Farmhouse Ale. Zrobione z tego co pod ręką, bez zbędnej celebracji, takie trochę w amerykańskim stylu. Składników w zasypie dużo ponieważ zutylizowałem to co miałem pod ręką. Przez nieuwagę wysłodziłem za dużo i musiałem "na boga" 90 minut gotować. Piwo kolorem podchodzi pod dubbla. Warka 20 litrów Warzenie 11-08-2018 ZASYP: Pilzneński 2,5 kg Pale Ale 0,7 kg Pszeniczny 0,5kg Brown 0,45 kg Carapils 0,15 kg Abbey 0,125 kg Special B 50g Carafa 1 50g do wysładzania ZACIERANIE: Zacieranie w coolerze 64°C -45 min 72°-15min Bez MO CHMIELENIE: IBU 25 Gotowanie 90 minut Iunga 20g - 60 minut Lubelski 25g na 5 minut Whilrflock 1/2 tabletki FERMENTACJA: Bez kontroli temperatury. Brzeczka schłodzona do 18 stopni Drożdże WY 3726 Farmhous Ale gęstwa po warce nr 30 200ml. Do połowy warki płatki dębowe na cichą.
 9. Czy taka apa będzie sensowna?

  Coś mi pilzneński śmignął. Będzie dobrze.
 10. Zabezpieczyłem taśmą izolacyjną, a cały bank zamknięty jest szczelnie wraz z wkładem chłodzącym w zdezynfekowanym plastikowym pojemniku. Zdjęcie zrobione tuż przed izolowaniem.
 11. Czy taka apa będzie sensowna?

  Za to będzie pijalne. IBU masz niewysokie, więc karmel mógłby zamulać. Możesz następnym razem spróbować na 100% słodzie Pale ale.
 12. Podziękowania dla kolegi @Daniel() za obszerne instrukcje i zachętę do działania. Mój własny bank drożdży został właśnie uruchomiony.
 13. Tak jak kolega @koval_blazej napisał. Zamiast wypłukiwać cukry przelewasz tylko wodę. Mieszaj górną warstwę złoża, nacinaj nożem, delikatnie zawracaj i delikatniej dolewaj wody, żeby nie wzruszyć za bardzo. 22 litry z 5 kg słodu to Ty powinieneś mieć 15, a nie 12 blg.
 14. ROOK Browar Domowy

  Cały czas coś się dzieje w browarze. Warzenia mniej, ale na pewno nie jest nudno. Uruchomiłem własny bank drożdży w soli fizjologicznej, a to wszystko oczywiście dzięki koledze @Daniel() i jego serii artykułów o przechowywaniu drożdży, oraz pomocy udzielonej w prywatnych wiadomościach. Kto nie czytał, to zapraszam do lektury. Na początek do banku trafiły Wayest'y użyte do ostatniej warki, czyli 3726 Farmhouse Ale.
 15. Pierwsze warzenie - problem z taboretem

  Nie ma. Uważać trzeba przy chłodzeniu, bo do słodkiej brzeczki lgną owady, no i w powietrzu o tej porze roku lata dużo niedobrego. Pleśnie, dzikie drożdże itp.
×