Jump to content

Gawron

Members
 • Content Count

  965
 • Joined

 • Last visited

8 Followers

About Gawron

 • Birthday 02/08/1983

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  ROOK
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  W zapiskach
 • Miasto
  Mönchengladbach

Kontakt

 • Imię
  Przemek

Recent Profile Visitors

2552 profile views
 1. Nie rób ze startera, tylko ze świeżej gęstwy.
 2. Sesion Smoked Pale Munich Wheat Ale. Zabrakło tylko DDH. Nie przypisuj stylu na siłę. Warz piwo
 3. Zdecydowanie w niższej zaczynaj, bo s-04 w wyższych potrafią smrodzić.
 4. Tak. Prawdopodobnie wysładzanie. Albo za szybko, albo gdzieś woda kanalikowała. 20 litrów 11blg z 4,5 kg słodów powinieneś otrzymać bez problemu.
 5. Każdy robi to co lubi. Ja akurat lubię takie cienki angielskie piwka. Wrzuć sobie wszystko w jakiś kalkulator i tam otrzymasz wszystkie odpowiedzi. Polecam następnym razem zakup zestawy na Eipa, lub Aipa i nie będziesz miał takich dylematów, ja natomiast zrobił bym to piwko zgodnie z tym co jest. Będzie dobrze. Tylko obniżył bym temperatury fermentacji w stosunku do tych z przepisu.
 6. Dajcie sobie siana z piekarnikiem, bo szkoda prądu. Oxi, albo starsan i wystarczy.
 7. Aż tak to nie. Trzeba tylko zgłosić, że się warzy, a zezwolenia nie potrzeba. Druczki już przygotowane, tylko jeszcze muszę się do urzędu wybrać.
 8. Rok czasu minął od ostatniej warki, ale piwowarstwa nie porzucam. Przerwa wynikła z przeprowadzki, po której jeszcze się nie pozbierałem. Przeniosłem się 1000 kilometrów dalej do kraju wroga i muszę tutaj cału piwowarski sprzęt przemieścić z Polski. Tymczasem małe zakupy. Nowa lodóweczka fermentacyjna.
 9. Użytkująętaki pas, od bardzo dawna. Co prawda podłączony do termostatu, ale w ramach testów chodził i bez rozgrzewając się do bardzo wysokiej temperatury i nic nie kopciło, ani nie śmierdziało spalenizną. Twój jest ewidentnie uszkodzony. Zakładaj spór. Samym pasem, bez termostatu nie dasz rady precyzyjnie regulować temperatury. Ja mam go sparowanego z st-1000.
 10. Zegancio Ale😁 Tak na poważnie to nie jestem go w stanie przypisać do żadnego klasycznego stylu.
 11. Tak. Złe drożdże, zły zasyp, zły chmiel, a jak jeszcze temperatura fermentacji za wysoka to już całkiem.
 12. Może coś prostszego niż pszeniczne. Dobra pszenica wymaga nieco gimnastyki przy drożdżach i fermentacji. Lepiej może Tak jak kolega radzi coś na neutralnych drożdżach, mocniej chmielonego. Np APA.
 13. W 7 i 8 odcinku Alchemii masz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania i na.wiele więcej. Polecam posłuchać.
×
×
 • Create New...