Jump to content

Gawron

Members
 • Content Count

  957
 • Joined

 • Last visited

8 Followers

About Gawron

 • Birthday 02/08/1983

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  ROOK
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  W zapiskach
 • Miasto
  KOŁO

Kontakt

 • Imię
  Przemek

Recent Profile Visitors

2403 profile views
 1. Użytkująętaki pas, od bardzo dawna. Co prawda podłączony do termostatu, ale w ramach testów chodził i bez rozgrzewając się do bardzo wysokiej temperatury i nic nie kopciło, ani nie śmierdziało spalenizną. Twój jest ewidentnie uszkodzony. Zakładaj spór. Samym pasem, bez termostatu nie dasz rady precyzyjnie regulować temperatury. Ja mam go sparowanego z st-1000.
 2. Zegancio Ale😁 Tak na poważnie to nie jestem go w stanie przypisać do żadnego klasycznego stylu.
 3. Tak. Złe drożdże, zły zasyp, zły chmiel, a jak jeszcze temperatura fermentacji za wysoka to już całkiem.
 4. Może coś prostszego niż pszeniczne. Dobra pszenica wymaga nieco gimnastyki przy drożdżach i fermentacji. Lepiej może Tak jak kolega radzi coś na neutralnych drożdżach, mocniej chmielonego. Np APA.
 5. W 7 i 8 odcinku Alchemii masz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania i na.wiele więcej. Polecam posłuchać.
 6. Nie oceniaj piwa zanim nie zakończy się fermentacja i nie nagazuje się? Robiłeś próbę jodową? Zatarło ci się to do końca?
 7. Po co po 4 dniach?
 8. O tym, że stanął świadczy brak spadku ekstraktu kilka dni pod rząd(np. 3 dni)., a nie brak bulkania. W ciągu ostatnich 3 dni blg ci spada. Z 12 do 8. A mnie doprowadziło do "Najprawdopodobniej fermentacja nadal trwa. Cierpliwości" wg takiego schematu: nie wiem czy fermentacja się zakończyła-czy trwała 2-4 tygodnie- odpowiedź NIE- fermentacja nadal trwa. Skąd w ogóle pomysł otwierania fermentora po 4 dniach?
 9. 50 na 50. Się zakazi, albo i nie. Miałem już taką sutuację i zakażenia nie miałem. Lej starsan jak kolega wyżej radzi.
 10. #35 Petite Saison/belgijskie stołowe 9,5° BLG Powtórka zakażonej warki nr 30, zasyp nieco uproszczony, a drożdże pobrane po raz pierwszy z własnego banku Warka 22 litry Warzenie 03-02-2019 ZASYP: Pilzneński 3 kg Pszeniczny 0,5kg Abbey 0,3 kg ZACIERANIE: Zacieranie w coolerze 66°C -45 min 72°-15 min 76°-10 min CHMIELENIE: IBU 25 Gotowanie 70 minut Iunga 15g - 60 minut Lubelski 20g na 20 minut Lubelski 20g na 5 minut FERMENTACJA: 21 stopni ze stopniowym podnoszeniem do 28. Dwustopniowy starter 1,6 litra Wyeast 3726 Farmhouse Ale z własnego banku drożdży
 11. Przy tej temperaturze drożdże są w stanie przerobić większość ekstraktu w kilkanaście godzin. Teraz to za późno na przenoszenie. Jak obniżysz temperaturę to mogą drożdże nie dokończyć pracy. Zostaw jak jest.
 12. Nie trochę, tylko dużo za dużo. Nawet jak na ejle. W tak wysokiej temperaturze prawdopodobnie fermentacja jest na końcówce. Na ściankacj fermentora widać, że piana była dużo wyższa. Za mało czytałeś. Dowiedział byś się, że 23 stopnie (z paroma wyjątkami) to zdecydowanie za dużo nawet na górną fermentację. Wiem, że w instrukcji jest do 25, ale nasza praktyka mówi co innego. 16-18 stopni jest ok.
×
×
 • Create New...