Jump to content

łysy ĄĘ

Members
 • Content Count

  286
 • Joined

 • Last visited

About łysy ĄĘ

 • Birthday 11/04/1971

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  ĄĘ
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  58
 • Miasto
  Częstochowa

Kontakt

 • Imię
  łysy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za profesjonalne podejście do drobnych klientów i życzę powodzenia na nowej ścieżce zawodowej. 😎
 2. Black IPA zabutelkowana ponad miesiąc temu. Od dwóch tygodni (ostatnio wczoraj) sukcesywnie schodzi do degustacji. Zawsze w aromacie to samo: prażony słonecznik i chmielowość. Dzisiejsza butelka od razu pokazała aptecznego pazura: dużo lizolu w aromacie i nieprzyjemny posmak. Czy to możliwe że zakażona była jedna lub niektóre butelki z całej warki?
 3. Wysładzam do objętości. Gotować mogę max 22 litrów brzeczki. Śrutowanie jest drobniutkie i tempo filtracji ok 1/2 litra na minutę. Wychodzi więc na to że po prostu za duży zasyp i sporo cukrów się marnuje, bo tą objętością nie da rady wszystkich wypłukać?
 4. Przy okazji tak. Dzięki za podrzucenie linku. Bardziej jednak chodzi mi o słowną ocenę. Czy te 47% które mi wyszło z tego wzoru to słabo/przeciętnie/dobrze?
 5. Z 5kg zasypu uzyskałem po warzeniu i przelaniu do fermentora 12,5 litra brzeczki nastawnej 17,5Blg. Co można powiedzieć o wydajności moich garów i całego procesu?
 6. Pomijając kwestie "sanitarne" to IMO sztywna rurka PEX będzie mocno upierdliwa przy próbie skutecznego transferu brzeczki do fermentora.
 7. Bardzo możliwe. W 20 stopniach już pewnie większość roboty wykonana. 😉
 8. Witam brać piwowarską. Wracam do warzenia po 1,5 roku przerwy. Ostatnie moje zakupy w 2018 to były chmiele ze zbioru 2016. Zatem przy najbliższych zakupach będą dwa sezony zbiorów przerwy. Czy przez ten czas pojawiły się jakieś ciekawe aromatyczne chmiele? Mam na myśli głównie robienie aipek takich sprzed epoki NE DDH, a ponadto hybryd wit IPA na sucharkach S-33.
 9. Jeśli to coś pomoże: Rok temu popełniłem grape ale. Z winogron pozyskałem moszcz za pomocą sokowirówki. Poszedł on do gara i stanowił ok 1/3 cukrów w brzeczce nastawnej (moszcz miał 15 Blg) Piwo wyszło prawilne, bardzo rześkie, lekko-średnio kwaskowe. Smakiem szło w stronę cydru. Ogólnie te winogrona jakoś jabłkiem dawały
 10. Iunga u mnie w mijającym roku robiła za podstawowy chmiel goryczkowy i smakowy (60 i 15 minut gotowania) znakomicie współgra z nową falą na aromat jak i samodzielny chmiel w bardziej tradycyjnych stylach. Zdecydowanie na tak.
 11. Niedługo będę zlewał coś typu blonde ale na drożdżach S-33. Chciałbym na gęstwie urzeźbić witbiera. Wszystko fajnie brak mi jednak skórek pomarańczowych i pszenicy niesłodowanej. Pomyślałem że zastąpię skórki, sokiem i zestem limonkowym bo bardzo odpowiadają mi efekty tego owocu w piwie. Natomiast waham się nad alternatywą dla pszenicy. Dobrym wybielaczem powinien chyba być ryż. Nie wiem tylko w jakiej formie go podać. Zwykły taki biały spożywczy? Może płatki błyskawiczne? Albo może jest w sprzedaży ryż nie obłuszczony?
 12. Czysty RIS będzie miał jakieś ok. 10. Po wymrożeniu powinno pójść w okolice 14%. Boję się innego szczepu, żeby nie zrobiły mi jakiegoś psikusa na literę g. Chyba dam ciutkę cukru i łyżeczkę gęstwy S-04 do planowanych 2-2,5 l wymrażanki
 13. Pół roku leżakuje mi wiśniowy RIS. Niedługo będę przymierzał się do butelkowania. Kusi mnie, żeby część tego piwa wymrozić. I tu pada tytułowe pytanie. Czy próba refermentacji ma jakiś sens, skoro po wymrażaniu spodziewam się poziomu alko powyżej progu tolerancji dla drożdży? (S-04)
 14. jak tam? było pite w święta?
 15. Wpadka na całego. Powiem wam jednak ciekawostkę. To piwo znajdzie swoje zastosowanie. Będzie bazą zalewy peklującej do mięsa. Mam zamiar zrobić na nim porcję wędlin normalnie wędzonych. Kto wie, może uda się też zaadoptować do wędlin dojrzewających. Jest nadzieja, która nieco osłodzi gorycz wpadki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.