Jump to content

łysy ĄĘ

Members
 • Content Count

  302
 • Joined

 • Last visited

About łysy ĄĘ

 • Birthday 11/04/1971

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  ĄĘ
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  72
 • Miasto
  Częstochowa

Kontakt

 • Imię
  łysy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. O ile o wytrzymałość samej płyty indukcyjnej nie ma co się bać, to sprawdzić należy jak zachowuje się pod obciążeniem blat pod płytą.
 2. No i daruj sobie codzienne sprawdzanie Blg. Nic Ci to nie daje, a ryzyko zakażenia podnosisz z każdą taka operacją.
 3. Płatków spokojnie możesz drugie tyle dać. Ja bym się z ekstraktem nie babrał jako korektą Blg. Z 6 kg zasypu powinieneś mieć spokojnie 18l brzeczki 18Blg. Jak wyjdzie za mocno, to ewentualnie wodą skorygujesz. edit. a jak za słabo to dołożysz trochę cukru. o wytrawność się nie bój. s-33 płytko schodzą. słodziak jest pewny.
 4. Jeśli dokupienie chmileli sprawi Ci kłopot, po burzliwej podziel swoją warkę na 4, pzelej na cichą do małych wiaderek i masz eksperyment z chmielami 4 razy szybciej.
 5. Ja też mam zamiar za niedługo zrobić coś podobnego do Komesa. Tylko teraz pytanie do czego chcemy równać? Bo od początku przez długi czas warki Komesa były bardzo równe i piwo było fajnym chmielowym słodziakiem. Jednak ostatnio kilka razy trafiłem na warkę (warki?) dość oszczędne w słodycz. Wydaje mi się że przyczyn może być kilka np inna charakterystyka chmielu z nowego zbioru, odjęcie w recepturze części chmielu na późne gotowanie, lub też obniżenie temperatury fermentacji. Jeśli chcesz zrobić coś bardzo podobnego, to przede wszystkim zastosuj te same drożdże i bardzo zblizony
 6. Zapewne to czym chcę się pochwalić dla wielu z Was nie jest niczym nowym, ale myślę że może pomóc początkującym. W ten weekend warzyłem dwie warki i chciałem przetestować na nich wymyślony patent na filtrowanie brzeczki po gotowaniu. Do tej pory najczęściej stosowałem sposób polegający właściwie na braku filtracji, czyli dekantacja znad osadów. Wcześniej (rok dwa lata temu) próbowałem dekantować przez sitko z założoną podwójnie pończochą. Rozwiązanie takie ma dwie wady: osady momentalnie zatykają pończochę i nic nie ciurka, zaś "zielenina" chmielowa bez problemu przedostaje się do fe
 7. Dzisiaj odbieram gęstwę S-33 z drugiego przebiegu. Będzie ok pół litra do oddania.
 8. Mam do oddania ok 200ml dzisiaj zebranej gęstwy S-33. Pierwszy przebieg po pale ale 10Blg Częstochowa - Wierzchowisko
 9. Przecier pasteryzowany oczywiście, więc ryzyko zakażenia minimalne. Chciałem na burzliwą żeby wykorzystać pełną pulę pracujących drożdźy. Jeśli jednak zbieranie gęstwy miałoby być kłopotliwe, to przecier pójdzie na cichą.
 10. Przymierzam się do zrobienia kilku piw z wykorzystaniem przecieru owocowego dodawanego na fermentację burzliwą. Będzie potrzebne stosowanie jakichś specjalnych technik dla odzysku gęstwy? Drożdże S-33.
 11. Można i tak. Tylko jak spławik będzie za długi i odfermentowanie konkretne, to może się o dno oprzeć.
 12. Wszystko się zgadza. Zatarliście na supersłodko, to i jest.
 13. łysy ĄĘ

  łysy ĄĘ

 14. Będzie robiony RIS, a właściwie dwa RIS-y sobota po sobocie. Jest opcja na zrobienie ok 8 litrów cienkusza 8-9 Blg z wysłodzin po każdym z nich. Czy dobrym pomysłem będzie dolanie schłodzonej brzeczki drugiego cienkusza do fermentującego cienkusza nastawionego tydzień wcześniej?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.