Jump to content

Bidd

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

About Bidd

 • Birthday August 31

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Bidd's L12 Penthouse Brewery
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  6
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Błażej
 • Strona www
  http://taakiprezent.pl
 1. Dzięki za uspokojnie. Przesłanką są 3 tygodnie fermentacji. Zeszło 14,6 -> 4,5 na tę chwilę i w zasadzie nie wiem czy przelewać na cichą (przydałaby mi się dziś gęstwa) czy też czekać jeszcze....
 2. Byłem zajęty i po 3 tygodniach od wrzuceniem na burzliwą taki widok mam. Jeszcze fermentuje czy jakiś tlenowiec dopadł? Pachnie nieźle. Chciałem na cichą przelać a gęstwę dać do RISa. Macie jakieś doświadczenie z tym? Drożdże Mangrove Jack's M44 US West Coast.
 3. A ma ktoś pomysł ile tego wrzucić na 20l brzeczki? Kilogram? Dwa? Ćwierć?
 4. Przede wszystkim zrobię nalewkę, ale zostanie mi jeszcze sporo Wrzucając na cichą lepiej zmiażdżyć czy wystarczy pokroić w kosteczkę? W berlinera na razie nie chcę się bawić, więc chyba ipa albo american wheat będzie. Chyba, że coś innego mi wpadnie do głowy.
 5. Mam kilka kilka kilogramów pigwowca japońskiego (kuzyn pigwy, tylko że mniejsze owoce). Zastanawiam się jaki gatunek uwarzyć z pigwowcem, a także w jaki sposób go najlepiej dodać. Widziałem tylko przepisy na lagery z dodatkiem soku z pigwy, ale zastanawiam się nad czymś górnej fermentacji. Poradźcie proszę coś.
 6. No i uwarzone. Dziękuję wszystkim za pomoc. Kolendra była indyjska. Wyszedł u mnie spory problem z wydajnością, bo celowałem w 22 litry 12,3 blg (wg BeerSmitha), a wyszło 20 litrów w fermentorze o ekstrakcie ~11. Wysładzałem trochę ponad 1 blg, więc coś nie tak poszło albo z zacieraniem albo z przygotowaniem pszenicy.
 7. Olo333, ujme 5g kolendry. A przerwa w 45 stopniach po to by powstaly bardziej bialka ulatwiajace fermentacje czy jakis inny jest cel? Wczesniejsze piwa warzylem bez przerwy bialkowej i nie do konca ogarniam roznice jakie sa z i bez tej przerwy. Czytelem w kilku źródłach, ale nie trafia to do mnie poki co. Wpisalem te przerwe bo w zasadzie w innych recepturach widzialem i uznalem ze trzeba.
 8. Dziękuję za uwagi. To będzie moja dopiero 3 warka, więc robię różne rzeczy po omacku i uczę się na własnych błędach. Ale jeśli da się uniknąć niektórych błędów to dopytowyję ;-) Płatki dodaję tak od czapki trochę, bo widziałem w innych recepturach i może się przydadzą... Ale w gruncie rzeczy chcę sprawdzić jak się z tym obchodzić, jak to się zachowuje itp.
 9. Cześć, jeśli napisałem w złym wątku, proszę o przeniesienie. Chcę uwarzyć witbiera i sobie takie coś wymyśliłem. Receptury, które oglądałem są zupełnie inne, więc proszę o informację, jakbym jakąś głupotę planował. Zasyp na 22 litry: 2,5 kg - słód pilzneński 1,5 kg - pszenica niesłodowana 0,6 kg - płatki pszeniczne błyskawiczne 0,4 kg - płatki owsiane błyskawiczne Chmiele&Dodatki: 30 g - East Kent Golding - na 60' 15 g - Pacifica - na 15' 15 g - kolendra zmiażdżona - na 5' 20 g - słodka skórka pomarańczy - na 5' 20 g - gorzka skórka pomarańczy - na 5' 20 g - trawy cytryn
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.