Jump to content

przemo76

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, to niesamowite, uwarzyłem Portera z zestawu, mierzę Blg - 3, myślę sobie zlewam na cichą. I tak tez się stało. Po teście organoleptycznym stwierdzam, że piwko całkiem smaczne. Po kolejnych czterech dniach Blg - 3, myślę sobie zabutelkować trzeba by. No, ale tak się nie stało - piwko jest tak dobre, że idzie prosto z wiadra do kufelków. A już myślałem , że będzie trzeba czekać, a tu taka miła niespodzianka. Pozdrawaim. ;)
 2. Witam, mam pytanie czy wstęp jest płatny? Nie jestem uczestnikiem, ni członkiem PSPD. Czy to impreza otwarta dla każdego kto lubi dobre piwo? Nigdzie nie ma tych informacji. Pozdrowienia.
 3. Dziękuję wszystkim. Dzięki waszym sugestiom myślę że przyczyny mogą być dwie: słabe napowietrzenie brzeczki - i tu pytanie ; czy napowietrzać przed chłodzeniem czy po? Druga przyczyna to nieodgazowywanie przy pomiarze. Dzięki jeszcze raz. Pozdrawiam.
 4. Termometr mam francuski PromoLab - porównywałem wskazania z innymi domowymi i wydaje się być OK. Drożdży sypię zawsze całą saszetkę - przechowywuje w lodówce. Trochę mnie irytuje to niskie odfermentowanie
 5. Witam, popełniłem kilka warek i jeszcze nigdy nie udało mi się osiągnąć końcowego Blg niższego od 4-5. Sprawdzałem urządzenie w czystej wodzie o temp.20* (tak mam na kartce w środku prod.WES) i jest 0(zero) czyli ok. Temperatury fermentacji różne od 17-18 do 23-24, piwo nagazowuje się ładnie, nie ma granatów, w smaku pijalne. Piwo zazwyczaj na burzliwej 5-8 dni. Pomiaru dokonuję po 5 dniach jest 5Blg. W 7-8 dniu pomiar Blg nie spada poniżej 5 to daję na cichą i po 5-7 dniach jak było 5Blg tak jest. Drożdże suche , wcześniej uwodnione. Fermentuje ładnie, jest piana i bulgotanie Czy to
 6. OK, dziękuję Wam jak nie wiem co. Pozdrowionka:smilies:
 7. Cześć, właśnie zaczynam grzać wodę pytanko jest następujące: Jaka temperatura wody do zadania słodu? Pale Ale Malt który ma temp 24C ilość słodu 5kg, ilość wody 17,5 litra. Zacieranie jednotemperaturowe 68C Z góry dziękuję za szybką odpowiedź. Pozdro:beer:
 8. Cześć, mam pytanie - jak ześrutować pszenice bez śrutownika? Zamówiłem w BA zestaw na pszeniczne i zapomnieli ześrutować. Nie posiadam moździerza, ale może przepuścić przez maszynke do mięsą Jakieś sugestie? Dzięki i pozdro.
 9. No to super Dzięki wielkie za szybką odpowiedź. Pozdro
 10. Witam, co się stanie jak potraktuje warkę na Pilsa drożdżami Danstar Munich? Niestety nie jestem w stanie zapewnić odpowiednio niskiej temperatury dla Saflager s-23. Mam jeszczeSafbrew s-33 i safale s-04, ale zależy mi na wykorzystaniu Danstar Munich - temin przydatności skończył się tydzień temu. Dzięki i pozdro
 11. Skusiłem się jak zwykle tytułem: http://menstream.pl/wiadomosci-alkohole/czas-na-maly-browar,0,722887.h
 12. Witaj! Podobnie jak ty czytam już od wiosny i niedawno zabutelkowałem pierwsze piwko! Wprawdzie z puszek ale i tak fajnie Powodzenia w warzeniu!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.