Skocz do zawartości

ThatDudeWithTheLongHair

Members
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O ThatDudeWithTheLongHair

 • Urodziny 07.10.1997

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  That Dude With The Long Hair
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  0
 • Miasto
  Sosnowiec
 1. ThatDudeWithTheLongHair

  Receptura na Stout

  To może tak: Pale Ale - 4kg Jęczmień palony - 0,15kg Czekoladowy 1500EBC - 0,2kg Kawowy 500EBC - 0,2kg Karmelowy 150EBC - 0,3kg Target - 20g na 60min Target - 10g na 10min Co da jakieś 27IBU
 2. ThatDudeWithTheLongHair

  Robust Porter ocena receptury

  Zasyp wydaje się być ok. Możesz użyć Fuggles, ale nie poczujesz dużego udziału tego chmielu w porterze. Ja używałem fuggles do English IIPA i dał on całkiem przyjemny ziołowo-korzenny aromat. Według mnie cały przepis jest spoko.
 3. ThatDudeWithTheLongHair

  Receptura na Stout

  Co myślicie o czymś takim? Jakieś wskazówki co do zacierania? Stout 13Blg - 20l Pale Ale - 4kg Jęczmień Palony - 0,3kg Czekoladowy 1200EBC - 0,3kg Kawowy 500EBC - 0,3kg Target - 30g - 60min Target - 10g - 10min Safale S-04 Płatki dębowe Sherry Oloroso - 30g na chichą
 4. ThatDudeWithTheLongHair

  Etykiety - gdzie i jak zrobic

  Polecam w Gimpie - łatwy i przystępny. Można zrobić naprawdę ładne etykiety przy odrobinie chęci i umiejętności. Przy okazji pochwalę się kilkoma moimi "dziełkami"
 5. ThatDudeWithTheLongHair

  Jak to z tymi chmielami?

  Do IPA posiadam 35g Phoenixa i 45g Fugglesa. Który na goryczkę? który na aromat? Czy może część tego i część tego na goryczkę i po trochu z obydwu na aromat? Jeżeli tak to jakie proporcje? Z góry dziękuje za odpowiedź.
 6. ThatDudeWithTheLongHair

  Taki eksperyment

  Już parę stylów zrobiłem (3) tylko chcę pójść krok dalej i zacząć robić coś na zimno.
 7. ThatDudeWithTheLongHair

  Taki eksperyment

  Ewentualnie dodać trochę cukru trzcinowego jako środek do fermentacji.
 8. ThatDudeWithTheLongHair

  Taki eksperyment

  Hej! Czytałem ostatnio sporo tzw. "tuningowaniu" brewkita na zimno. I wpadłem na pomysł... może głupi, może śmieszny, ale mój. Gotowi? - Mojito IPA Do zwykłego India Pale Ale z brewkita po przelaniu na cichą dodać mięte świeżą i trawę cytrynową. Jak myślicie ile tego dać? Po 20g tego i tego? Co o tym myślicie ? Może jakieś inne pomysły?
 9. ThatDudeWithTheLongHair

  Krótka burzliwa i wysokie Blg końcowe .

  Blg od 3 dni stoi w miejscu , piana opadła , zero bąbelków w rurce ... co innego robić ?
 10. ThatDudeWithTheLongHair

  Krótka burzliwa i wysokie Blg końcowe .

  Chyba przykryły bo jak pobieram próbkę to bardzo czuć drożdże . Chyba , że w butelce opadną na dno a piwo będzie dobre . Oznacz sobie ze dwie pierwsze butelki, bo w nich może być więcej drożdży skoro zapaskudziły kranik i tyle. Smak drożdży w ostatniej próbce osłabł , chyba już te drożdże wylałem z kranika . Ale dzięki za radę , na pewno tak postąpię . Ogólnie dziękuje wszystkim za pomoc , gdyby nie wy to pewnie srałbym po nogach ze strachu
 11. ThatDudeWithTheLongHair

  Krótka burzliwa i wysokie Blg końcowe .

  Wiadomości z ostatniej chwili . Pobrałem dzisiaj próbkę , jej gęstość to cały czas 5 blg . Ale smak drożdży znacznie osłabł i teraz smakuje to jak nienagazowane piwo - więc jest dobrze . Chyba jutro będę rozlewał do butelek .
 12. ThatDudeWithTheLongHair

  Krótka burzliwa i wysokie Blg końcowe .

  Chyba przykryły bo jak pobieram próbkę to bardzo czuć drożdże . Chyba , że w butelce opadną na dno a piwo będzie dobre .
 13. ThatDudeWithTheLongHair

  Krótka burzliwa i wysokie Blg końcowe .

  Ok. Dzięki wielkie za rady , ale mam jeszcze jedno pytanko . Popełniłem podstawowy błąd i zacząłem burzliwą w fermentorze z kranikiem . Będę musiał przelać do fermentora bez kranika , ten z kranikiem wyczyścić , po czym z powrotem do tego samego (z glukozą) i dopiero rozlać w butelki ?
 14. ThatDudeWithTheLongHair

  Krótka burzliwa i wysokie Blg końcowe .

  Aerometrem . Temperatura spadała z dnia na dzień do 19 stopni . Ok . Zlewać na cichą po paru dniach czy sobie odpuścić ?
 15. Witam! 18.06 zrobiłem pierwsze piwo z brewkita - Mangrove Jack's Brown Ale , jego Blg początkowe wynosiło nieco ok. 11,5. Fermentowało w dość wysokiej temperaturze przez pierwszy dzień bo w 25 stopniach . Następnego zniosłem do piwnicy gdzie temperatura skrupulatnie malała . 20.06 dokonałem kolejnego pomiaru i wyszło 5,5 Blg. 21.06 i 22.06 piana opadła , brak ruchu w rurce fermentacyjnej - brzeczka ma 5 Blg bez zmian . To trochę dużo gdyż Brown Ale powinien mieć od 2,6 do 4,1 Co zrobić ? Potrzymać jeszcze trochę ? Może spadnie . Przelać na cichą ? - wydaje się to najrozsądniejsze rozwiązanie .
×