Jump to content

ThatDudeWithTheLongHair

Members
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

About ThatDudeWithTheLongHair

 • Birthday 10/07/1997

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  That Dude With The Long Hair
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  0
 • Miasto
  Sosnowiec
 1. To może tak: Pale Ale - 4kg Jęczmień palony - 0,15kg Czekoladowy 1500EBC - 0,2kg Kawowy 500EBC - 0,2kg Karmelowy 150EBC - 0,3kg Target - 20g na 60min Target - 10g na 10min Co da jakieś 27IBU
 2. Zasyp wydaje się być ok. Możesz użyć Fuggles, ale nie poczujesz dużego udziału tego chmielu w porterze. Ja używałem fuggles do English IIPA i dał on całkiem przyjemny ziołowo-korzenny aromat. Według mnie cały przepis jest spoko.
 3. Co myślicie o czymś takim? Jakieś wskazówki co do zacierania? Stout 13Blg - 20l Pale Ale - 4kg Jęczmień Palony - 0,3kg Czekoladowy 1200EBC - 0,3kg Kawowy 500EBC - 0,3kg Target - 30g - 60min Target - 10g - 10min Safale S-04 Płatki dębowe Sherry Oloroso - 30g na chichą
 4. Polecam w Gimpie - łatwy i przystępny. Można zrobić naprawdę ładne etykiety przy odrobinie chęci i umiejętności. Przy okazji pochwalę się kilkoma moimi "dziełkami"
 5. Do IPA posiadam 35g Phoenixa i 45g Fugglesa. Który na goryczkę? który na aromat? Czy może część tego i część tego na goryczkę i po trochu z obydwu na aromat? Jeżeli tak to jakie proporcje? Z góry dziękuje za odpowiedź.
 6. Już parę stylów zrobiłem (3) tylko chcę pójść krok dalej i zacząć robić coś na zimno.
 7. Ewentualnie dodać trochę cukru trzcinowego jako środek do fermentacji.
 8. Hej! Czytałem ostatnio sporo tzw. "tuningowaniu" brewkita na zimno. I wpadłem na pomysł... może głupi, może śmieszny, ale mój. Gotowi? - Mojito IPA Do zwykłego India Pale Ale z brewkita po przelaniu na cichą dodać mięte świeżą i trawę cytrynową. Jak myślicie ile tego dać? Po 20g tego i tego? Co o tym myślicie ? Może jakieś inne pomysły?
 9. Blg od 3 dni stoi w miejscu , piana opadła , zero bąbelków w rurce ... co innego robić ?
 10. Chyba przykryły bo jak pobieram próbkę to bardzo czuć drożdże . Chyba , że w butelce opadną na dno a piwo będzie dobre . Oznacz sobie ze dwie pierwsze butelki, bo w nich może być więcej drożdży skoro zapaskudziły kranik i tyle. Smak drożdży w ostatniej próbce osłabł , chyba już te drożdże wylałem z kranika . Ale dzięki za radę , na pewno tak postąpię . Ogólnie dziękuje wszystkim za pomoc , gdyby nie wy to pewnie srałbym po nogach ze strachu
 11. Wiadomości z ostatniej chwili . Pobrałem dzisiaj próbkę , jej gęstość to cały czas 5 blg . Ale smak drożdży znacznie osłabł i teraz smakuje to jak nienagazowane piwo - więc jest dobrze . Chyba jutro będę rozlewał do butelek .
 12. Chyba przykryły bo jak pobieram próbkę to bardzo czuć drożdże . Chyba , że w butelce opadną na dno a piwo będzie dobre .
 13. Ok. Dzięki wielkie za rady , ale mam jeszcze jedno pytanko . Popełniłem podstawowy błąd i zacząłem burzliwą w fermentorze z kranikiem . Będę musiał przelać do fermentora bez kranika , ten z kranikiem wyczyścić , po czym z powrotem do tego samego (z glukozą) i dopiero rozlać w butelki ?
 14. Aerometrem . Temperatura spadała z dnia na dzień do 19 stopni . Ok . Zlewać na cichą po paru dniach czy sobie odpuścić ?
 15. Witam! 18.06 zrobiłem pierwsze piwo z brewkita - Mangrove Jack's Brown Ale , jego Blg początkowe wynosiło nieco ok. 11,5. Fermentowało w dość wysokiej temperaturze przez pierwszy dzień bo w 25 stopniach . Następnego zniosłem do piwnicy gdzie temperatura skrupulatnie malała . 20.06 dokonałem kolejnego pomiaru i wyszło 5,5 Blg. 21.06 i 22.06 piana opadła , brak ruchu w rurce fermentacyjnej - brzeczka ma 5 Blg bez zmian . To trochę dużo gdyż Brown Ale powinien mieć od 2,6 do 4,1 Co zrobić ? Potrzymać jeszcze trochę ? Może spadnie . Przelać na cichą ? - wydaje się to najrozsądniejsze rozw
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.