Jump to content

marceli5555

Members
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak jak mój poprzednik napisał , fabryczny produkt to zwykła stal na 99% tylko kiedyś były wszystkie ocynkowane a obecnie są emaliowane a że stal, łatwo sprawdzić przykładając magnes.
 2. Panowie ,śmierdziało? chyba żartujecie, pracowałem przez jakiś czas na wydziale celulozy a więc w miejscu powstawania tych smrodków ale wówczas jakoś nie czułem tego jako smród no trochę odmienny zapach .Obecnie po tym zakładzie pozostał już tylko komin i niektóre rozwalające się budynki po smrodzie nie ma śladu,ba nawet kaczki i bobry pokazały się na rzece .
 3. No myślę, że dobry, a skoro już wiesz gdzie leżą kalety to tylko łatwiej będzie Ci dojechać ,pisz na pw to dogadamy szczegóły.
 4. Nie widzę problemu , podjedz do mnie (mieszkasz niedaleko) zobaczysz na żywo weźmiesz wymiary porobisz fotki, następnie zlecisz wykonanie warsztatowi no i za jakiś czas masz.Prawda że proste .
 5. A prawdę powiedziawszy wydatki są nie małe przy rekonstrukcji takiego motorka coś o tym wiem ,bo od pewnego czasu męczę się z tym który stoi u mnie,moim zdaniem nawet frajda z jazdy nie jest w stanie zrekompensować nakładu pracy włożoną w rekonstrukcje ,osobiście o wiele wyżej cenie sobie jazdę na np.Virago 750 , komfort nieporównywalny z NSU gdzie hamulec nożny jest z lewej strony ,biegi przy baku ,brak kierunkowskazów i na dodatek przy przekroczeniu 80km/h można a nawet trzeba zacząć klepać zdrowaśke to tak jak z kiepskiej jakości piwem komercyjnym w ładnej niepowtarzalnej butelce
 6. Aaaaaaa to niebywale jeszcze piękniejsza konstrukcja , jest to NSU 250 osl z 1941roku
 7. No niezupełnie się z tym zgodzę bo w tym przypadku będzie wszystkiego trzy razy więcej roboty,materiału itd no ale nie mówię że nie, jeżeli będę miał dobrego motywatora to mogę strugać .
 8. Dobrze że zdążyłem przed ich zatwierdzeniem a zadośćuczynienie jak najbardziej do realizacji.Nadprodukcja na razie nie jest w planie, choć kto to wie co życie przyniesie ? W najbliższym czasie muszę dokończyć składanie tego czarnego jednoślada widocznego na jednym zdjęciu a następnie zajmę się struganiem podobnego gniotownika dla znajomego .
 9. rubezahl ,mam nadzieję że nie zostanę szarpnięty do odpowiedzialności za wcielenie w życie pomysłu co prawda kosztownego ale chyba najmniej awaryjnego i idealnie spełniającego swoje zadanie . elroy, ten łańcuch napędza dwie śruby drobno zwojowe poprzez zębatki które przesuwają z kolei oprawy łożyskowe i w ten sposób zmienia się szczelina pomiędzy walcami.Kręcąc pokrętłem obracają się równocześnie obie śruby o taką samą wartość. rubezahl, zapewniam że skuteczne w stu procentach
 10. Czytam ten wątek i postanowiłem się pochwalić moim wynalazkiem jaki udało mi się w ostatnim czasie ustrugać ,myślę że malt mill to z pewnością nie jest ale zapewne bez wstydu może z nim konkurować a niebywałą zaletą mojego wynalazku jest zapewne elektryczny napęd do którego wykorzystałem stary silnik od automatu trochę słaby ,bo ma tylko 45W dlatego tez musiałem zastosować klapkę ograniczającą wysyp słodu z lejka ,toteż wydajność nie jest jakaś imponująca bo wynosi około 1 kilo słodu na minute ale za to nie trzeba się pocić kręceniem. Walce wykonałem ze stali nierdzewnej są g
 11. Zapewne jest to jakieś wyjście z podkreśleniem słowa "jakieś" bo jak wiadomo przy tłumaczeniu tekstu translatorami nie raz wychodzą takie klocki że można się nieźle uśmiać .
 12. Co do ostatniego Twojego zdania zgadzam się całkowicie , ale prawda jest też taka że nie każdy w jednakowym stopniu przyswaja język obcy ,sam jesteś tego najlepszym przykładem przecież uczyłeś się 11lat i jak sam piszesz nic z niego nie wiesz , ja uczyłem się o wiele mniej bo tylko w szkole podstawowej i w tej chwili co prawda z trudem ale jestem w stanie coś przeczytać i zrozumieć to . Angielski no cóż, mimo iż jest dominującym w obecnej chwili to jakoś nawet pojedynczych słów nie mogę zapamiętać .Ciesze się że w pobliżu mojej miejscowości mieszka bardziej doświadczon
 13. Ten program pewnie jest rewelacyjny jednak dla mnie osobiście jest bezwartościowy ponieważ, ja nie cytaty i pisaty po angielsku ,jak ja chodziłem do szkoły to tylko rosyjski był , szkoda .
 14. Dziękuje wszystkim za odpowiedz ,teraz rozumie dlaczego mój refraktometr (pokazujący procentową zawartość cukru w cieczy) pokazuje przed fermentacją zgodnie z areometrem , a w trakcie już nie . Czy ja dobrze zrozumiałem że stopnie Brix odpowiadają °Blg a te chyba odpowiadają procentowej zawartości cukru w cieczy?
 15. Mam oto taki dylemat ,otóż tydzień temu uwarzyłem swoją trzecią warke z zacieraniem ,piwko jasne pełne ,brzeczka 15°Blg drożdże Wyeast 2035 oczywiście zrobiony starter ,po zadaniu drożdży fermentacja ruszyła po 3 godzinach w temperaturze 17°C następnie przeniosłem fermentator do piwnicy o temperaturze 11°C . Zaglądam do tego pomieszczenia przynajmniej raz na dzień ( chociażby po to by delektować się bajkowym zapachem ) no i żeby zaobserwować koniec fermentacji, w szóstym dniu fermentacja zwolniła to też następnego dnia postanowiłem zmierzyć czy te drożdżaki dobrze prac
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.