Jump to content

Jedrek

Members
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2016r
 • Miasto
  Warszawa-Żoliborz, sezonowo pod Różanem

Kontakt

 • Imię
  Andrzej

Recent Profile Visitors

568 profile views
 1. Na oryginalnym FD jakoś szło. Drugą warkę (irish red ale) zrobiłem na nowym (z podłużnymi nacięciami) FD i muliło. Tak, że podejrzewam, że to tu jest ukryty problem. I wydajność zmalała.
 2. W royalu między dnem kosza a dnem kociołka jest 7,5 cm wody (pusta przestrzeń). Tak, że w koszu jest dość gęsto. Zacierać można tylko z pompą. (A chodzi o enzymy)
 3. W sumie daję 5+0,250(płatki błysk)+18L wody. Myślę, że to płatki mogą mulić (daję je na samym początku zacierania).
 4. Masz rację. Wytłumaczę skąd u mnie taki pomysł. Zacząłem zabawę z kociołkiem Royal Catering 40. Dając 3,5 litra wody na kilogram słodu otrzymałem straszną gęstwinę. Jak bym dał więcej wody to zostało by za mało do wysładzania. I tak sobie wykombinowałem (chyba kiepsko), że zmniejszę ilość ziarna a dodam enzym. Chyba lepszym pomysłem będzie nawilżenie ziarna przed śrutowaniem (cała łuska), żeby zwiększyć przepływ.
 5. Mam pytanie. Enzym Pilsener - jak go stosować ? Czy można przy zacieraniu? W którym momencie dodawać? Kupiłem, ale nie bardzo wiem co z nim zrobić. Pzdr.Jedrek
 6. W Centrum Piwowarstwa podrożało, i to znacznie.
 7. Witam, interesowały by mnie 2 szt. 15l.(O ile oferta jest jeszcze aktualna podaj cenę z dostawą)
 8. Ociekacz: http://allegro.pl/kratka-ociekowa-do-warnika-300x150-mm-i7251657970.html
 9. Zamontowałem jakieś 15/20cm powyżej spustu.
 10. Mam taki (30L plastikowy, 400zł)) i nie jestem za bardzo szczęśliwy. Po zebraniu gęstwy, na ściankach stożka zostają drożdże. Muszę spuszczać piwo do drugiego fermentora, żeby się ustało. Czyli dodatkowo dwa tygodnie i dopiero butelkowanie. Jedyny plus to zbieranie gęstwy. Spływa do małej banieczki, która z resztą nie ma szczelnej zakrętki. Czyli, przelewanie do odkażonego słoika.
 11. http://allegro.pl/kran-nalewak-do-piwa-i7337165360.html Potwierdzam, stan jak w opisie.
 12. Proszę o podanie ceny i info w jaki sposób sfinalizujemy transakcję, oraz adres mailowy (żebym mógł podać adres dla dostawy).

  1. mundex

   mundex

   Poproszę wiadomość PW w tym temacie.

  2. Jedrek

   Jedrek

   Nieaktualne, już kupiłem. To było pilne.

   Pzdr.Jedrek

 13. Proszę o kontakt jeżeli oferta jest nadal aktualna
 14. Gęstwę zbieram przed cichą. Pózniej cicha, klarowanie, następnie cukier i do butelek - piwnica. A gdybym chmielił bez osłony, to syfy już by tam były. (w gęstwie)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.