Jump to content

mojpierwszycydr

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

 1. W takim bądź razie czemu na drożdżach jest napisane ok 18 blg? Po wlaniu samych soków nastaw miał z 12 blg. Przetłumacz mi to na łopatologiczny język.
 2. Ta, wymagane 18 blg by przy tych drożdżach ruszyło. Nie chcę taniego wina, chcę cydr. Wybrałem te drożdże bo miałem je pod ręką jeszcze no i wymagały ok 18 blg.
 3. 1. też tak sądzę, ale skoro ruszyła fermentacja. 2. w sumie może być i wino. A tak serio to zobaczymy, drożdże strong wymagały 18 blg. 3. http://browin.pl/biowin/wino-piwo-destylaty/enologia/drozdze-winiarskie-i-pozywki/drozdze-do-cydru-strong-5-g#!prettyPhoto[gallery]/0/ http://browin.pl/biowin/wino-piwo-destylaty/enologia/drozdze-winiarskie-i-pozywki/drozdze-do-cydru-strong-5-g#!prettyPhoto[gallery]/0/
 4. pokojowa 22°C ok wg instrukcji i tak i nie, kolejne drożdże wymagały 18 blg Ten sok jest sam w sobie kwaśny po głębokim odfermentowaniu, więc i tak cydr z niego będzie paskudny. Nie polecam nikomu. Dotychczas zrobiłem 80 litrów cydru z soku kartonikowego i nie był paskudny, ba, wręcz dużo lepszy niż ten, oferowany w sklepach. Jeśli Tobie wyszedł paskudny, to jest to tylko i wyłącznie Twoja wina. Na przyszłość polecam użyć drożdży do białego wina, najlepiej o słodkim profilu (np Tokay). Za pierwszym razem je tak uwodniłem wg instrukcji ale nie ruszyły i poszła matka dr
 5. doświadczeni koledzy piszą Ci, żebyś już nic z tym nie robił bo prawdopodobnie fermentacja powoli Ci ruszyła a Ty dalej swoje.. po co więc zawracasz gitarę na forum skoro wiesz lepiej? chcesz się pochwalić, że robisz cydr? Nie, po prostu niepokoi mnie fakt, że fermentacja już dawno powinna ruszyć. No i chciałem uratować sok. Tak to wyglądało dzisiaj: http://i.imgur.com/cKKXVFC.jpgZrobiłem wczoraj matkę drożdżową ale ona nie ruszyła nawet. :C Nie wiem czy ja coś źle robię czy to wina drożdży.
 6. Spróbowałem i skwaszony nie jest ale smakuje inaczej co pewnie jest spowodowane dodaniem drożdży i pożywki. Robię matkę drożdżową i dodaje. Tylko nie wiem czy nie będzie problemu z drożdżami bo będę ich miał trochę za dużo.
 7. Szkoda 20 l soku, chciałbym to uratować. Sam sok nie śmierdzi a próbować to się trochę boję. Coś takiego znalazłem (fermentacja nie chce wystartować) http://krainacydru.pl/gdy-nie-wszystko-idzie-zgodnie-z-planem/zrobić tak?
 8. Ale to na pewno oznaka początków fermentacji? Bo na innym forum radzą mi dodać drożdże (matkę drożdżową). Ten sok po otwarciu ma właśnie z 4 dni ważności i możliwe, że się kwasi?
 9. To co zrobić teraz? Mam jeszcze kilka paczek drożdży (mam jedną taką samą). Dodać jeszcze drożdży samych czy z pożywką? Do tego pewnie syrop cukrowy? Ile?
 10. Dzień dobry w środę rozpocząłem swoją przygodę z alkoholem domowym. Postanowiłem zrobić cydr z kartonika (sok riviva z biedronki). Poszło 20 l soku, 5 g drożdży do cydru słodkiego i półsłodkiego (http://piwoszarnia.pl/user/images/1425240114_Drozdze%20do%20cydru_polslodkiego_slodkiego.jpg), pożywka 5 g bodajże i syrop cukrowy (0,7 kg cukru w litrze wody). No i mam kilka pytań odnośnie tego nastawu: 1. Dziś jest czwarty dzień, czy powinny być już jakieś zmiany w nastawie widoczne gołym okiem? Póki co to mam takie kropki http://i.imgur.com/Gle5Jn0.jpg 2. Zapomniałem zmierzyć pierwszego dn
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.