Jump to content

leonzn

Members
 • Content Count

  372
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

leonzn last won the day on August 20 2019

leonzn had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  60+
 • Miasto
  Poznań / Żnin

Recent Profile Visitors

639 profile views
 1. Od wielu lat eksperymentujemy z różnymi blendami drożdży w celu zwiększenia soczystości i złożoności estrowego profilu , a także nieco szybszej fermentacji w piwach chmielowych. Oryginalnym przykładem tej pracy była nasza mieszanka (blend) Hazy Daze, która odniosła duży sukces, pomagając piwowarom osiągnąć bardziej złożone profile estrów owoców pestkowych i lepsze odfermentowanie. Po wielu etapach ulepszania naszej oryginalnej formuły Hazy Daze dostosowaliśmy proporcje i zmieniliśmy skład szczepu, aby rozwinąć (stworzyć) naszą nową kulturę Hazy Daze II. Hazy Daze II jest autorskim (zastrzeżony patentem) blendem czterech szczepów Saccharomyces cerevisiae i charakteryzuje sie intensywnym, ale zrównoważonym estrowym profilem owoców pestkowych (brzoskwini, moreli, nektarynki), owoców tropikalnych (mango, guawy) i estrów grejpfrutowych. Będzie również fermentować szybciej i skończy niższym BLG w porównaniu do naszego oryginalnego Hazy Daze. Temperatura: 18,6C - 22,2C (66-72 ºF ) Odefermentowanie: 81 - 85% Flokulacja: Średnio - niska ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- For many years we’ve been experimenting with different yeast blend formulations for increased juiciness and ester profile complexity, as well as slightly faster fermentation kinetics for use in hop forward beers. The original instantiation of this work was our Hazy Daze blend which has been a major success in helping brewers achieve more complex stone fruit ester profiles and better attenuation. After multiple rounds of tweaking our original Hazy Daze formulation, we’ve adjusted proportions and altered the strain composition to develop our new Hazy Daze II culture. Hazy Daze II is a proprietary blend of four Saccharomyces cerevisiae strains, and will exhibit an intense yet balanced ester profile of stone fruit (peach, apricot, nectarine and), tropical fruit (mango, guava) and grapefruit citrus esters. It will also ferment faster and finish at a slightly lower terminal gravity as compared to our original Hazy Daze. Temperature: 66-72 ºF Attenuation: 81 - 85% (Diastatic Strain Component) Flocculation: Medium-Low https://www.theyeastbay.com/brewers-yeast-products/hazy-daze-ii-ipa-blend
 2. leonzn

  grainfather

  Przy ostatnim warzeniu gotowałem brzeczkę na balkonie - ok 4C temp i nie udało mi sie osiągnąć temp 100C - przez 55min miałem na sterowniku 99C. Dopiero po nałożeniu pokrywki po chwili temp wskoczyła na 100C. Do tej pory gotowałem w podobnych warunkach i nie mailem z tym problemu. Nie pomogło tez wyjecie / włożenie / dociśniecie termometru. Spotkaliście sie z czymś takim ?
 3. czasami starcza, ale z reguly trzeba liczyc min tydzien czasem nawet to jest za malo (zalezy od wielu czynnikow). butelki z pleśnią od reki do wylania chyba ze mylisz plesn z biofilmem ...
 4. jaki to ma związek z drożdżami ? jaki to ma związek z drożdżami ? jakie fenole wylazły? charakter estrowo-fenolowy jest raczej niepożądany do styli dla których ten blend drożdży został stworzony, wiec chyba nie jest dobrze fermentować ich tak zeby uzyskać fenole?
 5. dzieki za wyczerpującą odpowiedz pozdrawiam
 6. Sorry, ale musze jeszcze dopytać bo właśnie przesłuchałem Wasze podcasty o chmieleniu i DDH i tam mówiłeś , ze dajesz na max 2 dni. Co sie zmieniło że wydłużyłeś ten czas? Jaki sposób aktualnie wykorzystujesz na odfiltrowywanie chmielin po cichej oprócz cold crush? dzieki
 7. caly czas chmielisz "na zimno" przez 2 dni ?
 8. leonzn

  grainfather

  czy zdarza Ci sie robić również hopstand ? Jesteś w stanie tym sposobem przepuszczać brzeczkę przez np 30 min? Myślałem nad tym zeby pościć brzeczkę w obieg na hopstand zeby nie mieszać ręcznie, tylko elegancko by zlatywała z gory wprawiając w ruch cala ciecz.
 9. leonzn

  grainfather

  Mam problem z Grainfather + hopstopper. Zrobilem kilka warek i na oryginalnym filtrze nie mailem tego klopotu. Zawsze przy zastosowaniu hopstopper zatyka mi sie on białkami. Z uwagi na to ze trzeba przez chłodnice przeciwbieżną przepuszczać gorąca brzeczkę nie moge wyeliminować tego problemu - nie pojawiał mi sie on na innych garach ponieważ podczas chłodzenia bialka opadały na dno. Wczoraj mialem przepływ przy zlewaniu ok 1l / 3-4min. Doradźcie cos bo oszaleć można. @nike21 nie masz przypaleń pod hopstopperem ? Jak wysoko masz go ustawionego od dna. Czy przekręcasz jeszcze jakoś kocioł bo widzę ze masz idealnie do dna zebrana brzeczkę?
 10. @DanielN popraw mnie jestli sie mylę , ale wydaje mi sie ze lewa strona (przeciwległa do mocowania hopstoppera) schodzi ku dołowi . nigdy nie udało mi sie tak ładnie wyciągnąć brzeczki jak na Twoim zdjęciu. czy stosowałeś jakieś modyfikacje np krótsze śruby lub kolanko zeby schodził on niżej końcówką gdzie jest koniec rurki?
 11. Witam, Mam do sprzedania chłodnicę z rury karbowanej od użytkownika 511201. Chłodnica robiona „pod zamówienie”, użyta max 5 razy. Wymiary chłodnicy to: średnica około 26.5cm wysokość zwojów około 35cm wysokość całkowita 55cm całkowita długość rury około 9m 150 zl plus wysyłka
 12. czym sie rożni CHLOREK WAPNIA 2hydrat od CHLOREK WAPNIA 6hydrat ??? chciałbym kupić ale nie wiem ktory
 13. mógłbyś mi napisać w jaki sposób go zwilżasz ?
 14. ta "korona" jest zapewne od sachow. ciezko natomiast powiedzieć co to jest za zawiesina w toni. Jak wyzej - nie ma octu (duzo), apteki, plesni to jest git.
×
×
 • Create New...