Skocz do zawartości

ko_cur

Members
 • Zawartość

  98
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

147 wyświetleń profilu
 1. ko_cur

  Dezynfekcja owoców na cichą

  A może mocny cold crush?
 2. ko_cur

  Dezynfekcja owoców na cichą

  Mrożenie dodam, że nie zabija mikrobów tylko rozwala ściany komórkowe owoców co pozwala lepiej wydobyć sok z nich. 1. Co zatem daje lepsze efekty i co jest bezpieczniejsze - mrożone owoce czy świeże owoce? (Zakładamy, że jedne i drugie zostały kupione w sklepie, są wysokiej jakości i dodajemy je na cichą). 2. Czy owoce liofilizowane są w pełni bezpieczne? Jakie dają efekty w porównaniu do w/w?
 3. Jak to jest z tym dodawaniem owoców na cichą? Myjecie i wrzucacie do wiadra czy może stosujecie jakąś dezynfekcję?
 4. ko_cur

  Warki 5 litrów

  Mam pytanie do ludzi warzących warki 10 litrowe. Jak postępujecie w przypadku pierwszego zadania drożdży płynnych aby nie dodać ich za dużo. O ile wiem to ilość drożdży w fiolce/saszetce drożdży płynnych jest odpowiednia dla warek 20 litrowych. Czyli co? 1. Robicie starter i zadajecie połowę jego zawartości. 2. Robicie starter i zadajecie całość. 3. Inna opcja? Rozumiem, że przy następnych warkach zadajemy odpowiednią ilość gęstwy, ale co w przypadku pierwszego piwa na danych drożdżach?
 5. ko_cur

  Warki 5 litrów

  A czy są jakieś przeciwwskazania do filtracji oplotem warek 10 litrowych w wiadrach 30 litrowych? Rozumiem, że w Twoim przypadku zakupiłeś wiadro 15 l, zrobiłeś otwór pod kranik i w nim filtrujesz?
 6. ko_cur

  Porównanie drożdży

  Według mnie lepsze są US05 i nie sugeruj się tym, że jednych jest 1,5 g więcej niż drugich, bo to nie w tym rzecz. Nie wiem w jaki ekstrakt celuje Twój zestaw, ale jeśli to AIPA to powinna mieć od jakichś 14 do 18 Blg - do takich gęstości zalecana jest już gęstwa lub starter w przypadku drożdży płynnych. Co nie znaczy, że jedna saszetka US05 nie da sobie rady. Zawsze możesz też wsypać dwie saszetki.
 7. ko_cur

  Warki 5 litrów

  W jakim garnku zacierasz/gotujesz? Czy są jakieś przeciwwskazania do zacierania/gotowania 10 litowych warek w 40 litowym garnku? Jak przebiega filtracja? Filtrujesz filtratorem z oplotu? W jakim wiadrze fermentujesz te 10-12 litrowe warki? Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.
 8. ko_cur

  przetrzymywanie brzeczki bez drożdży

  Razem z chmielinami? Edit: No to poszedł grzać
 9. ko_cur

  przetrzymywanie brzeczki bez drożdży

  A co to za drożdże? Jak długo i w jaki sposób namnażasz? 11 Blg to nie dużo. Na upartego drożdże mogłeś zadać nawet bezpośrednio z saszetki, bez namnażania. Chcesz mieć "czyste sumienie" to nie czekaj do jutra tylko dzisiaj wlej starter jaki by on nie był.
 10. ko_cur

  oktawia i sybilla

  Pewnie konkretnie to chodzi o to, że to nie to samo co Ameryka
 11. ko_cur

  Zapach rozpuszczalnikowy

  Ja bym butelkował, ale na upartego możesz też oddzielić chmiel i potrzymać jeszcze na cichej.
 12. ko_cur

  Zapachy z Rurki fermentacyjnej

  http://www.wiki.piwo.org/Siarkowod%C3%B3r
 13. ko_cur

  Temperatura fermentacji

  Robiłem niedawno APE na tych drożdżach (starter). Trzymałem w piwnicy, w której panują o podobne temperatury jak u Ciebie. Drożdże ładnie pracowały. Piwo odfermentowało z jakichś 14-14,5 do 3 blg. Dodam, że fermentor stał na styropianie.
 14. ko_cur

  Oktawia

  Chmieliłem nią Amber Ale. Żadnych jabłek nie wyczuwam. Przyjemny, nienachalny aromat. Niestety nie chmieliłem na zimno.Ogólnie wrażenia pozytywne, polecam.
 15. ko_cur

  Temperatura

  Jeśli nie będziesz samodzielnie chmielił to szkoda zachodu.
×