Jump to content

dzogan

Members
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Knyszyn
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  8
 • Miasto
  Knyszyn

Kontakt

 • Imię
  Józef

Recent Profile Visitors

274 profile views
 1. dzogan

  dzogan

 2. Ok to dosypie jeszcze ziemi. Myślę, że będzie ponad 10 cm. U mnie było, to co zamawiałem. Nic dodatkowego nie było.
 3. Rozumiem, że piszesz tu już o finalnym sadzeniu w gruncie.
 4. Tymek wielkie dzięki. Odwaliłeś kawał dobrej roboty. Wszystko pięknie zapakowane dotarło do mnie. Podpowiedzcie nowicjuszowi: te sztorby należy w pozycji pionowej, w całości przykryć? Zasypujecie je ziemią ogrodową czy piachem?
 5. Może źle zrozumiałem, iż użycie większej ilości wprowadzi aromaty palone bez względu na czas dodania słodu palonego. Pszenica też nie posiada łuski (czyli plewy) czy wpłynie podobnie jak carafa I special?
 6. Temat stary jak świat, chodzi o przyciemnienie koloru piwa bez dodawania aromatów i posmaków palonych. Chyba za dużo (albo za mało) się na ten temat naczytałem, bo mam teraz mętlik w głowie i stąd urodziło się kilka pytań: 1. Czy użyć Carafa I czy pszenicy prażonej? To akurat jest w sklepie, w którym się zaopatruję. Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale skoro pszenica nie ma plewy i ma ciemniejszy kolor lepiej się do tego zadania zda.Być może lepiej pójść w koszta i zamówić coś innego w inny sklepie? 2. Kiedy zastosować słód? Wrzucić go na ostatnie 5 minut ostatniej przerwy, na pierwsza minutę
 7. No jeżeli nie liczyć czasu chłodzenia w żaden sposób, a do tego biab to na 100% w 3 godziny można się swobodnie uwinąć bez dwóch zdań. Sam niepotrzebnie zamiast uogólniać, wziąłem swój sposób liczenie czasu (chłodzę chłodnicą i jeszcze macham fermentorem po zadaniu drożdży). Również pozdrawiam.
 8. Być może trochę nieostrożnie przełożyłem czas warzenia (tu przyjąłem,iż warzenie kończy się poprzez postawienie fermentora z zadanymi drożdżami w miejsce, gdzie fermentacja ma przebiegać) standardowej wielkości warki na mniejsze warki, ale myślę, iż ty, sztywno podając maksymalnie trzy godziny, nie znając zasypu,planowanej objętości oraz temperatury do jakiej zamierzamy schłodzić brzeczkę bez chłodnicy, zachowałeś się równie nierozsądnie. Jeżeli wprowadziłem kolegę sali'ego tym w błąd i jednak zdecyduje się zacierać mikro warki, to przepraszam najmocniej. Cieszę się, że oprócz tej, jakże is
 9. prawda, niektórzy nie używają nawet bulgatora bzdura totalna. To, że alkoholu nie czułeś, nie znaczy, że go nie ma. Małych brewkitów nie kupisz, co możesz zrobić masz opisane w moim poście, który zacytowałeś.
 10. Mylisz pewne fakty. Cicha fermentacja a dojrzewanie to dwie różne rzeczy. Nie cicha fermentacja a "przelewanie na cichą fermentację" w większości przypadków nie ma sensu. Cicha fermentacja zajdzie czy piwo przelejesz do innego fermentora czy nie. Także jeszcze raz zacytuje:
 11. Dzięki Undeath. Pierwsze swoje chmielenie na zimno zepsułem koncertowo - piwo lepiej by smakowało, gdym w ogóle go nie robił. Byłem przekonany, że piszę w "czuje się całkowicie zagubiony", także sorry za OT.
 12. Kolego sali proces robienia piwa jest trochę pracochłonny i czasochłonny. Poczytaj trochę ot tym, szczególnie jak chcesz się zabrać za zacieranie, na wiki i na forum. Samo warzenie (zacierając) zajmie ci 6-8 godzin. Natomiast sam proces fermentacji i dojrzewania to, nie wchodząc w szczegóły, klika- kilkadziesiąt tygodni. Jeżeli nadal będziesz zainteresowany robieniem mikro warek to najlepsze wydaje się partial mashing- użycie jasnego ekstraktu słodowego plus słody specjalne. Na początek odradzał bym robienie piw mocno alkoholowych czy mocno chmielonych. Nie rozumiem związku między szcze
 13. Kolego Undeath, czy mógłbyś nam przybliżyć, z praktycznego punktu widzenia, temat niższej temperatury przy chmieleniu na cichej- jak niskiej temperatury i przez jaki czas. Uczciwie się przyznaję, że patent z dekantacją na chmiel, pozwolę sobie ordynarnie zmałpować.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.