Jump to content

hophead

Members
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

About hophead

 • Birthday 08/21/1989

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Unikat
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  70
 • Miasto
  Bytom

Kontakt

 • Imię
  Sławek
 • Komunikator
  4684266
 • Skype
  sewil8989

Recent Profile Visitors

1106 profile views
 1. Chmiel zw na swoje właściwości antyseptyczne można sypać beż dezynfekcji. Jedyne czego był się obawiał to utlenienie. Chmiel trzymany w otwartym worku szybko traci na aromacie.
 2. Czy przesyłki będą na bieżąco odhaczane w systemie? Chciałbym wiedzieć czy moja dotarła w całości.
 3. Ad.1. Możesz odpiąć kran ale razem ze złączką ball lock. Jeśli odkręcisz sam kran to będzie wystrzał piwa. Ad.2. Możesz wpiąć w drugi keg, ale nie ma takiej potrzeby. Ja kran podpinam dopiero podczas wyszynku do nagazowanego już wcześniej piwa.
 4. Jedna fiolka wystarczy. Zrób tak jak napisałem 1l+1l. Kręć w temperaturze pokojowej. Przed zadaniem należy schłodzić do temperatury fermentacji. Gęstwe możesz wykorzystać do kolejnego piwa.
 5. Starter co najmniej 2l. Do dolniaków trzeba dużo więcej drożdży. Najbardziej optymalnie będzie zrobienie startera 1l i po dniu kręcenia dolać kolejny litr brzeczki.
 6. Zdecydowanie FM54. Drożdze te oblepiły u mnie szkło butelki. Poza tym, że miałem więcej mycia nie zauważyłem żadnych "farfocli" w gotowym piwie.
 7. Dobrze zachowują się także w bardziej kwaśnym środowisku. Fermentowałem nimi Sour Ale 12blg pH 3,2.
 8. "Wylać zawsze zdążysz". Poczekaj na koniec fermentacji wtedy spróbuj i się przekonasz.
 9. Szanowni piwowarzy. Z powodu upalnego lata część piw w depozycie mogła stracić na jakości. Ustaliłem z właścicielami sklepu oraz mając na uwadze wspólne dobro, proszę o zabranie swoich piw (ewentualnie wymiana na świeże). Informuję, że depozyt nadal istnieje, chcemy jedynie odświeżyć jego zawartość.
 10. Sypałem bezpośrednio z torebki. Dezynfekowałem jedynie opakowanie przed otwarciem herbaty.
 11. Gotowanie Yerba Mate to chyba nie najlepszy pomysł, sugerując się temperaturą zaparzania. Najwięcej aromatu uzyskasz sypiąc herbatę na cichej. Zrobiłem w ten sposób Earl Grey APA i efekt był zadowalający.
 12. Cześć. Spokojnie możesz lagerować w temp fermentacji. Aby przyspieszyć refermentację możesz po butelkowaniu przenieść piwo do temp 18-20 na około 7 dni, po tym czasie do lodówki. Jeśli nie zależy Ci na szybkim nagazowaniu, proces refermentacji możesz od razu rozpocząć w lodówce w temp fermentacji.
 13. Jeśli chodzi o taboret gazowy to grzanie punktowe to duże ryzyko przypalenia brzeczki. W tym celu lepiej bezpośrednio na taborecie położyć blachę a dopiero na niej garnek. Recyrkulacja na pewno rozwiąże problem z przypaleniem. Większość kadzi elektrycznych(np Brew Monk) działa na zasadzie recyrkulacji i z tego co wiem to wydajność jest całkiem przyzwoita w granicach 75%.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.