Jump to content

SynMojegoStarego

Members
 • Content Count

  132
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by SynMojegoStarego

 1. Raz zrobiłem "piwo" z wysłodków po RISie sugerując się wypowiedziami z forum. Nie polecam, ale zawsze to jakieś doświadczenie
 2. Kombinujesz kolo, kombinujesz. Moim zdaniem z tych wysłodków i tak nie będziesz miał nic ciekawego. Jeżeli już nastawiłeś, to zostaw i czekaj końca fermentacji. Potraktuj to jako doświadczenie. Owoce daruj, bo tam cukry, a chyba chcesz dosłodzić bez fermentacji prawda?
 3. Hmmm to po jakiego ch... ludzie dają do "amerykańskich" piw neutralne drożdże górnej fermentacji, a nie np. drożdże do saison czy weizen? Wszystkiego chmielem nie przykryjesz i nie po to się mocno chmieli piwa.
 4. ... chyba ty. Zrób kiedyś sobie test, o ile masz możliwości. Zatrzyj warkę i podziel ją na trzy części. Do każdej części dodaj inny szczep drożdży i porównaj otrzymane piwka
 5. Luz przecież nikt tu nie ma złych zamiarów (chyba). Wysłane z mojego ziewu porannego.
 6. Tiiiaaaaaaaa. Pseudo piwo Bishops Finger. Wysłane moim beknięciem po butelce Bishops Finger.
 7. Z jakiej słodowni produktów używasz?
 8. To może zrób pierwszy Stout z przepisu jaki masz, a drugi w przyszłości (następna warka ) np. 10-12% palonego w zasypie. W taki sposób będziesz wiedział jak masz robić piwo, tak by Tobie smakowało. Ewentualnie kup Stout z Pinty i porównaj.
 9. Zauważyłem, że na forach jest moda, by nie dawać więcej niż 5-6% palonych na zasyp. Ja mam twardą wodę, daję 10-15% i przy takim zasypie mam dobre piwa.
 10. Jaki jest sens chmielenia stout na aromat/smak? Stout ma być palony, kawowy i czekoladowy.
 11. https://www.wiki.piwo.org/Chmielenie Wszystko czego potrzebujesz masz na piwo.org
 12. Ja bym wylał, inni doradzą by zostawić i butelkować. Poczytaj na beerfreak.pl artykuł o infekcjach.
 13. Drożdżaki dodajesz te ze skóry czy z układu pokarmowego?
 14. Jest takie forum na temat winiarstwa, wino.org.pl. Wylej w kanał. Wysłane z mojego buta roboczego za pomocą jego intensywnego aromatu.
 15. Miałem nic nie pisać... Kombinujesz stary z tym miodem i pożywką, chcesz zostać wirtuozem browarnictwa bez podstawowej wiedzy. Nie odpisuj proszę, nie chcę wchodzić w przepychanki słowne.
 16. Zaskoczę Ciebie, bo różnicę czuć. Jeśli różnicy by nie było to po cholerę by selekcjonowali drożdże do np. niemieckich pszenicznych piw? Nie będę się rozpisywał, ale jedną warkę podzieloną na dwie części i każda z nich zaszczepiona innymi drożdżami da taki sam profil smakowo-zapachowy?
×
×
 • Create New...