Jump to content

SynMojegoStarego

Members
 • Content Count

  160
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Miasto
  Głogów

Recent Profile Visitors

550 profile views
 1. Zgodzę się z Tobą, ale nie do końca. W zależności jak masz przegazowane piwa, to w odpowiedni sposób trzeba postępować. Obserwować, odgazowywać, obserwować, wyciągać wnioski i nabierać doświadczenia.
 2. Przecież wszystkie i tak nie opadną, nawet w klarownym piwie będą pływać drożdże. Dzięki mikrofiltracji da się uzyskać wolną od drożdży ciecz. Czy się mylę?
 3. Co ma na celu potrząsanie butelkami?
 4. Czytałeś coś na temat refermentacji piwa w butelkach? Nie? To poczytaj. Wiem, to chamskie, ale jest kilka wątków na tym forum, które poruszają ten temat.
 5. Wołałem deszyfranta z pobliskiej jednostki wojskowej by mi rozszyfrował podaną wyżej treść. Najbardziej podoba mi się stwierdzenie "...wygląda dobrze po opakowaniu"
 6. "Infekcja" też zjada cukier Wysłane z mojego pustego kubka po kawie.
 7. Uwaga! Strzelam! Termometr źle pokazuje temperaturę, zaniża jej stan faktyczny. Z mojego doświadczenia na tych drożdżach, przy S-04 odfermentowanie miałem w granicach 70%, US-05 - 80%.
 8. https://cdn.shopify.com/s/files/1/0195/8620/files/72539_V6_MJ_CS_YEAST_Bk_WEB.pdf?23 Na stronie internetowej producenta jest "broszurka" o drożdżach, którą zamieszczam w linku. Na stronie 4 producent zaleca fermentować piwo przez 2 tygodnie i przelane w butelki przetrzymywać kolejne 2. Dobrze to rozumiem? Jeśli tak to mam pytanie do tej ciekawostki. Butelkowane z cukrami do refermentacji? czy butelkowane z fermentora i później samo "dochodzi" nagazowując się przy tym?
 9. Uja prawda.W stout którego kiedyś zrobiłem, infekcja w postaci "zepsutego" smaku pojawiła się dopiero po kilku tygodniach od zabutelkowania piwa. Tak, mam czarny pas w rozpoznawaniu dzikusów.
 10. Do brzeczki dostają się z powietrza. Wystarczy że masz trochę owoców w kuchni. lub coś na czym mogą takie drożdże sobie siedzieć i czekać na brzeczkę. Później sobie one tak latajoo, latajoo po kuchni i siup do chłodzonego piwka.
 11. Możesz to napisać jeszcze raz? Trudno rozszyfrować Twój szyfr.
×
×
 • Create New...