Skocz do zawartości

SynMojegoStarego

Members
 • Zawartość

  60
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Miasto
  Głogów

Ostatnie wizyty

262 wyświetleń profilu
 1. SynMojegoStarego

  American Amber Ale [Chmielenie]

  Poczytaj cokolwiek na temat chmielenia w procesie warzenia i chmielenia na zimno.
 2. SynMojegoStarego

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  Zaglądam dziś do piwnicy, a w butelkach coś w rodzaju błonki. Nie jest to typowa błona bakteryjna, ale wygląda na coś gęstszego niż ta która pojawia się czasem na zimnej herbacie. W niektórych butelkach są też malutkie plamki (coś w rodzaju drożdży) w miejscu gdzie lustro piwa dotyka ścianki butelki. Piwa w smaku i zapachu prawilne. Infekcja? Przejmować się tym? Dodam tylko, że robię na twardej kranówie.
 3. SynMojegoStarego

  dezynfekcja - wielokrotnosc uzycia Starsan - pytanie..

  Podepnę się do tego tematu z moim pytaniem. Czy niepłukanie dezynfekowanego sprzętu po zastosowaniu star sanu jest bezpieczne dla naszego zdrowia? Widziałem na jakimś amerykańskim filmiku jak koleś do zapienionego pojemnika fermentacyjnego wlewał brzeczkę i od razu dodawał drożdży.
 4. SynMojegoStarego

  Gęstwa S-33 na RISa

  Poczytaj o estrach. https://www.wiki.piwo.org/Russian_Imperial_Stout#Og.C3.B3lne_wra.C5.BCenie Nie ma się co szczypać, możesz zrobić na gęstwie z S-33.
 5. SynMojegoStarego

  Bicie bakterii chmielem

  Dzięki za odpowiedź.
 6. SynMojegoStarego

  Bicie bakterii chmielem

  Czysto teoretycznie zapytam, czy można ubić pojawiającą się infekcję dodając chmiel do fermentora?
 7. SynMojegoStarego

  Dezynfekcja pomieszczenia do warzenia i fermantacji

  Mam za sobą 38 warek, ostatnie 5 chłodziłem chłodnicą i 4 z nich były zainfekowane. Wcześniej chłodziłem zanurzając fermentor w brodziku z zimną wodą, a rano dezynfekcja wszystkiego co mogło by narazić brzeczkę na infekcję i sruuuuu drożdżaki :) Tak szczerze to z 33 chłodzonych przez noc jedna poszła w kanał. Myślał ktoś dezynfekować pomieszczenie czymś takim? https://lyson.com.pl/srodkidomycia/483-knoty-do-przyrzadu-do-siarkowania-04kg-2059766025305.html
 8. SynMojegoStarego

  Angielski Barley Wine

  Można nawet dać drożdże babuni mi głównie chodzi o prostotę zasypu.
 9. SynMojegoStarego

  Angielski Barley Wine

  Jak zwykle kombinacje alpejskie. Poczytaj: https://byo.com/article/barleywine/
 10. SynMojegoStarego

  Piana stout.

  Ostatnio robiłem słabe stouty z 11% zasypem palonego i 22% płatków jęczmiennych. Spróbuj zrobić Dry Stouta z amerykańskich przepisów - polecam. Chmiele według uznania. Piana była biała
 11. SynMojegoStarego

  Hefeweizen to czy nie?

  Hefe - drożdże, weizen - pszenica. Jak piwo będzie, pite z drożdżami jak to robią szkopy na bawarii to będzie to hefe-weizen, a czy będzie smakował jak jakiś Paulaner czy inny Kapuziner to Ci nie powiem
 12. SynMojegoStarego

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  No w sumie nie pomyślałem o tym a kranówę mam twardą i na niej właśnie robię piwka.
 13. SynMojegoStarego

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  Na początku napiszę co wiem lewy górny róg zdjęcia to drożdże (chyba że się mylę), takie tam, o tam "wysepki" to piana. Zastanawia mnie tylko coś co słabo widać, ale wygląda trochę jak utrzymująca się benzyna lub inny środek chemiczny na lustrze wody. Wiadomo o co mi chodzi? Infekcja? Drożdże Mauribrew 514, takie jasne, lekkie coś z Centennial.
 14. SynMojegoStarego

  Chmiel Ariana i Calista

  Ja też popełniam błędy pisząc duperele na necie, ale bez przesady.
 15. SynMojegoStarego

  Aby Weizen był bananowy

  Zakres temperatur Mauribrew Weiss to 15-30 stopni Celsjusza i przy obecnych temperaturach celowałbym w te drożdże. Wiem z doświadczenia, że WB-06 przy takich temperaturach jakie teraz doświadczamy dają gumę balonową do porzygu. Dobra pszenica z tego mi nie wyszła. Internety wypisują że na "kangurach" zrobili dobre pszeniczniaki więc... decyzja należy do Ciebie.
×