Jump to content

SynMojegoStarego

Members
 • Content Count

  81
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Miasto
  Głogów

Recent Profile Visitors

332 profile views
 1. Zboczę trochę z tematu Po dezynfekcji płuczesz zwykłą kranówą?
 2. Nie możesz zrobić aromatycznego APA z obniżoną goryczką do 15-20 IBU? Sypnij tylko na aromat i będzie zadowolona.
 3. https://fermentis.com/en/fermentation-solutions/you-create-beer/safale-us-05/ Kiedyś podawali inne zakresy temperatur.
 4. Dziękuję wam za odpowiedzi. Czyli mogę próbować suszyć gęstwę z sucharów?
 5. Kiedyś zaciekawiony tematem norweskich piw tradycyjnych na jednym z filmików w internecie widziałem jak kolesie przetrzymują wysuszoną, czy może zamrożoną gęstwę w pojemnikach na żywność w lodówce. 1)Czy z powiedzmy US-05 mogę zrobić to samo? 2)Na stronie FM Kveik jest fotografia jakiegoś czegoś, okręgu z kawałków drewna. Do czego to służy? Czy to nie jest czasem do tradycyjnego przechowywania drożdży? Jeśli tak to jak z infekcjami? Wysłane z mojego roboczego buta przy użyciu Ciapciaka
 6. US-05, Gozdawa Porter & Kvass, Be-134
 7. Bez przesady... a kasę i tak utopisz.
 8. Szukasz informacji w internecie? Z palcem w du.... tam w ciągu 5 minut znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.
 9. Na pewnej zagranicznej stronie www znalazłem info o chmielenu nawet przez sześć tygodni i podobno nie były wyczuwalne posmaki trawiaste. Z mojego skromnego doświadczenia nie przeciągam dłużej niż 5 dni, przy niektórych chmielach nawet po 4 dniach wyczuwałem łodygi, siano, trawę. Wszystko zależy od rodzaju chmielu i temperatury w jakiej się chmieli.
 10. Owszem, powinno się zacierać bardziej na wytrawnie, bo w zależności jakich drożdży użyjesz możesz otrzymać słodki ulepek, a to już trochę mało smaczne.
 11. Ja bym w ogóle zrezygnował z przerwy w 72, a przerwę 65-69 stopni do 90 minut. Karmelu nie przekraczał bym jednak >10% w zasypie.
×
×
 • Create New...