Jump to content

SynMojegoStarego

Members
 • Content Count

  111
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Miasto
  Głogów

Recent Profile Visitors

380 profile views
 1. Jest takie forum na temat winiarstwa, wino.org.pl. Wylej w kanał. Wysłane z mojego buta roboczego za pomocą jego intensywnego aromatu.
 2. Miałem nic nie pisać... Kombinujesz stary z tym miodem i pożywką, chcesz zostać wirtuozem browarnictwa bez podstawowej wiedzy. Nie odpisuj proszę, nie chcę wchodzić w przepychanki słowne.
 3. Zaskoczę Ciebie, bo różnicę czuć. Jeśli różnicy by nie było to po cholerę by selekcjonowali drożdże do np. niemieckich pszenicznych piw? Nie będę się rozpisywał, ale jedną warkę podzieloną na dwie części i każda z nich zaszczepiona innymi drożdżami da taki sam profil smakowo-zapachowy?
 4. Grodziskie to piwo pszeniczne, ale czy jest bananowe? Dobieraj takie drożdże, jaki chcesz otrzymać z nich profil smakowy. Dla eksperymentu kiedyś zrobiłem pszeniczne na drożdżach "angielskich", inną pszenicę na "belgijskich" do saisona i co? W domu nie musisz mieć bjcp.
 5. W jaki sposób dobierasz drożdże do swoich piw? Według tego co napisał producent, te drożdże przerobią 75% cukrów. Popatrzyłem w swoje zapiski i przy różnych piwach robionych na S-04, odfermentowanie miałem na poziomie 65-74%.
 6. W internecie masz dużo informacji na temat fermentowania brzeczki piwnej, więc zapraszam do lektury. Co do miodów, to się z tobą nie zgodzę że bez pożywki są jałowe. Wszystkie miody jakie zrobiłem były bez pożywki i niczym się nie różnią od tych, które oferują rzemieślnicy. Różnica jest taka, że ja nie dodaję np. "syropu z malin", a same maliny.
 7. To nie cydr tylko wino z jabłek - jabłecznik.
 8. Kiedyś kupiłem z ciekawości Juicy IPA, zastanawiałem się przy spijaniu tego wynalazku, czy to jeszcze piwo czy już sok? Nie smakowało jak piwo, smakowało jak sok. Dodatki do piwa ok, ale takie przesadzone bajery to chyba tylko dla hipsterów, by się przy tym... podniecali
 9. Infekcja panie i stawiam że są to dzikusy. Kiedyś miałem coś takiego. Jak skończyło fermentować to butelkuj i wypij nim zepsują smak piwa.
 10. Jak w temacie, kiedy najlepiej łapać dzikusy? W pewnym wywiadzie dowiedziałem się że są trzy "sezony" w roku by najlepiej łapać dzikie drożdże. Kiedy i czy warto? Wysłane z osadu drożdżowego z zielonej butelki. Butelka z piwnicy.
 11. 1.Czy powiedzmy 50g chmielu 10%aa i tyle samo gramów chmielu 3%aa będzie miał równe właściwości antybakteryjne? Do czego dążę? Chodzi mi o "wstępne" zabezpieczenie piwa przed bakteriami. By uzyskać takie samo IBU, w pierwszym przypadku dam mniej chmielu niż tego 3%. Większa ilość chmielu = lepsze antybakteryjne działanie? 2. To samo co w 1, ale w tym punkcie chodzi mi o działanie uspokajające chmielu. Wysłane z mojej pustej szklanki po Imperialnym Staucie wypitym w 33 stopniach Celsjusza.
 12. Hehe a nie są to części pomarańczy? Jak wyciskałeś sok?
×
×
 • Create New...