Jump to content

Bezczynność II kwartału

Members
 • Content Count

  111
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Bezczynność II kwartału
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  50+
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Paweł

Recent Profile Visitors

774 profile views
 1. Ma ktoś gęstwe Gwoździe i banany albo podobną? Chciałem zrobić pszenicę ale dla jedej warki trochę szkoda kupować fiolkę.
 2. Ja dzisiaj zlałem swoje APA na Conanach i pomimo zacierania na słodko odfermentowały z 10 do 2 BLG. Więc zjadły dosyć sporo. W smaku soczek, zobaczymy co wyjdzie po chmieleniu na zimno ale zapowiada się elegancko.
 3. Czy ktoś wie gdzie je teraz kupić? Na www.twojbrowar.pl są niedostępne.
 4. Jechał ktoś jeszcze? Obeszło się bez przeszkód? Jutro wyjeżdżam na 2 tygodnie do Chorwacji przez Czechy, Austrię i Słowenie. Nie wiem czy to dobry pomysł żeby wziąć ok 20 butelek.
 5. Dlaczego porównywarka nie działa? Będzie jeszcze kiedyś działała?
 6. Ja zrobiłem ponad 30 warek na indukcji, stawiam go na 2 polach(nie wiem jaka moc ale jedno pole jest najsłabsze). Mam garnek z nierdzewki 33 l. Jak zagotuje brzeczkę to gotowanie zmniejszam moc z każdego pola o 1 stopień. Gotuje się bez problemów. Garnek ma tę wadę co inne garnki które oglądałem, jest nierówne. Brzegi trochę odstają od płyty. Zauważyłem, że kiedyś jak wykipiała mi brzeczka i uszczelniła szczelinę garnka z płytą to gotowanie było tak mocne, że musiałem znacznie zmniejszyć moc.
 7. Sorry, nie było mnie na forum przez kilka dni a zapomniałem ustawić śledzenia postu. Jak bączki są aktualne to jutro po południu mogę podjechać i je zabrać.
 8. Ile ananas leżał na cichej? Fermentacja z powodu cukrów z ananasa nie ruszyła?
 9. Wypiłem kilka butelek nowego piwa, przepis w tym miejscu: https://brewness.com/pl/recipe/32-single-hop-vic-secret/view Niestety nie tego się spodziewałem. Goryczka wyszła mocno, zalegająca, trochę paląca. Taki schemat chmielenia, takie IBU było powielane we wcześniejszych moich piwach. Możliwe, że się ułoży ale inne piwa na takim zasypie i z takim chmieleniem po nagazowaniu były już całkiem dobre a na pewno nie były palące i nie miały takiej mało przyjemniej, długiej goryczki.
 10. Zrobiłem na nich Saison, Blond Ale, Dubbel, Belgian IPA, teraz siedzą w Belgian Pale Ale. Piwa wyszły dobre, nie jestem zwolennikiem belgijskich drożdży, chciałem spróbować czegoś nowego. Najlepsza wyszła Belgian IPA(fajna mieszanka belgijskich posmaków i amerykańskiego chmielu). Zastanawiam się co teraz na nich uwarzyć. Nie chce robić tripla, bo nie pasują mi mocne piwa. Zastawiałem się nad witbierem. Wiem, że to nie do końca odpowiednie drożdże ale coś powinno z tego wyjść. Ma ktoś jakiś pomysł?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.