Jump to content

Eselchen

Members
 • Content Count

  229
 • Joined

 • Last visited

About Eselchen

Kontakt

 • Imię
  Michał

Piwowarstwo

 • Miasto
  Wrocław/Warszawa

Recent Profile Visitors

888 profile views
 1. Eselchen

  Szybkie piwo

  Tak, mam na myśli klasycznego waizena. Co do drożdży kevik, jaki profil piwa się uzyska w temperaturze 22 stopni? Nie chciałbym, żeby wyszło zbyt owocowe. Szczerze nigdy nie fermentowałam powyżej 16 stopni, choć zazwyczaj w niższych bo lubię profil lagerowy.
 2. Eselchen

  Szybkie piwo

  Nie posiadam żadnych drożdży. Myślałem nad US-05 i zrobić coś podobnego do Kolsch’a albo S-O4.
 3. Eselchen

  Szybkie piwo

  Cześć, szukam receptury na piwo, które będzie pijalne po 3 tygodniach (gazowanie w kegu). Na początku grudnia będę warzył i chce, żeby na święta się wyrobić. Nachmielone powinno być na ok. 15 IBU - jak dla amatorów piw koncernowych. Wiem, że najlepsze byłoby pszeniczne, ale niestety nie przepadam osobiście za nimi.
 4. Cześć, mam możliwość kupna lodówki w niskiej cenie widocznej na zdjęciu. Problemem jest jedynie zamrażalnik/komora niskich temperatur, ponieważ musiałbym ją zdemontować, żeby zmieścił się do niej fermentor 42L z TB (wysokość 63 cm). Czy orientuje się ktoś czy taka przeróbka jest możliwa bez większych kłopotów?
 5. Chce je wsadzić do lodówki na tydzień-dwa, a później będę miał możliwość przewiezienia butelek w miejsce gdzie jest chłodniej niż u mnie w domu. Mam pytanie o pierwsze dni refermentacji. W jakiej temperaturze trzymać butelki w pierwszych dniach po rozlewie? Powinna być to temperatura fermentacji (9 stopni) czy przerwy diacetylowej (13 stopni)?
 6. Cześć, powiedzcie mi czy można przeprowadzać fermentację piwa (lager) w pozycji leżącej? W mieszkaniu mam +21 stopni, na dworze zaraz będą przymrozki, więc moim jedynym wyjściem jest mała lodówka skrzyniowa, w której butelki pionowo się nie zmieszczą.
 7. Cześć, będę pierwszy raz butelkować piwo przy użyciu starsanu. Jak wyglada procedura dezynfekcji? Wlewam trochę roztworu starsanu do butelki, zatykam szyjkę i potrząsam. Później przelewam do kolejnej butelki. Butelki układam do góry nogami. I teraz czekam aż całkowicie wyschnie starsan czy mogę po chwili lać piwo?
 8. Mógłbyś dać namiary na plantatora z forum?
 9. A może by tak zorganizować wspólne zamówienie bezpośrednio z tej farmy? Myślę, że chętnych byłoby sporo.
 10. Mi chodziło bardziej, żeby traktować to jak kega. Fermentujemy w wiadrze, po cichej przelewany na refermentację do szybkowaru. W pokrywce wystarczy wywiercić otwór i zamontować taką złączkę do podłączenia butli CO2 (do wyszynku albo również do sztucznego nagazowania).
 11. Przeglądając znany portal z filmami natrafiłem na krótki filmik, na którym pokazany jest przerobiony szybkowar na wyszynk naturalnych napojów gazowanych (podpiwek, kwas). Co myślicie o takim rozwiązaniu w celu wyszynku piwa? Ja bym dodał jedynie jeden zawór z reduktorem na naboje CO2. Zamiast rurki pneumatycznej można zamontować kran. Cenowo wychodzi dużo taniej niż kupowanie małych kegów (5-10 L) z chin.
 12. Takie kołyskowe. Są wpięte przed SSR’em.
 13. Ja mam w obudowie wyłączniki do każdego SSR’a, takie jak kiedyś w piekarnikach były.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.