Jump to content

Eselchen

Members
 • Content Count

  315
 • Joined

 • Last visited

About Eselchen

 • Birthday 01/14/1996

Kontakt

 • Imię
  Michał

Piwowarstwo

 • Miasto
  Wrocław/Warszawa

Recent Profile Visitors

1433 profile views
 1. Bardzo szczegółowo i merytorycznie wytłumaczone. Wielkie dzięki za odpowiedz. Co do rodzaju kega to nie używam „party” tylko takich normalnych 5-litrowych z Aliexpress, więc pod sam brzeg nie naleje. Zrobie tak jak sugerujesz - dam tyle cukru ile pokazuje kalkulator. W kegu jest ten komfort, że można bez problemu dogazować z butli bądź odgazować piwo.
 2. Cześć, chce wykonać refermentacje lagera w kegu 5l. Czytałem, że powinno się dać połowę mniej cukru niż do butelek, lecz nie wiem czemu tak się robi. Lubię mocno nasycone piwa wiec celuje w wartość ok. 3. Ile powinienem dodać glukozy do kega? Kalkulator pokazuje ok. 38g.
 3. Pytanie do użytkowników grainfather g30. Czy sterownik mam możliwość ręcznej zmiany mocy grzania?
 4. Właśnie dotarła do mnie beczułka i zaniepokoił mnie zapach plastiku wewnątrz. Na razie zalałem ją NaOH. Czy miałeś taki problem? Odnośnie uszczelki silikonowej - możesz podać jaka to uszczelka powinna być i gdzie można kupić?
 5. Cześć, chciałbym zapytać co myślicie o beczce do fermentacji? Klasyczne fermentory odpadają ponieważ nie wchodzą mi do lodówki a ta beczka ma idealne wymiary dla mnie.
 6. Jaki wyłącznik bezpieczeństwa wykorzystałeś (grzybek)?
 7. Cześć, gdzie można kupić taką kulkę ze stali nierdzewnej z otworami służącą do równomiernego zraszania młóta w procesie wysładzania? Widziałem takie rozwiązanie w jednej kadzi kolegów z forum.
 8. Z czego wynika, że potrzeba aż 100% większej kadzi warzelnej niż zaciernej?
 9. Cześć, jestem na etapie rozbudowy domowego browaru i mam kilka pytań. Posiadam obecnie kadź zacierno-filtracyjno-zacierną, o pojemności 50L. W kadzi znajduje się mieszadło, grzałki oraz fałszywe dno. Do tej pory po zacieraniu filtrowałem brzeczkę go plastikowych wiader, myłem kadź i przelewałem brzeczkę z wiader z powrotem do kadzi i gotowałem. Chce dorobić kadź warzelną, żeby nie przelewać bezsensownie brzeczki. Jakiej pojemności powinna być kadź warzelna? Też 50l czy może 70l? Jakiej grzałki użyć?
 10. Nie używaj YDYp, jest to drut i do tego płaski. Używa się do wykonywania instalacji elektrycznej podtynkowej. Użyj linki OWY 3x2,5mm^2 lub podobny. Wtyczkę też kup porządną w gumie np. Legrand. SSR ma sterować przewodem fazowym, a nie neutralnym. W działaniu nie robi to różnicy, ale dla bezpieczeństwa robi ogromną różnicę. Nie znam złącz PowerCon, ale z tego co widziałem na szybko to powinny się nadać. Ja w swoim kotle użyłem wtyczek do przyczep kempingowych, żeby odłączyć grzałki kotła od obudowy. Przewody nadadzą się. Do czujnika wykorzystaj takie wtyki i
 11. Jeżeli do gniazdka biegnie przewód 3x2,5mm^2 Cu to według tabel dostępnych w internecie powinno wytrzymać 20A. Kwestia jeszcze ile gniazdek i odbiorników jest podłączonych na tym obwodzie. Druga sprawa to zabezpieczenie nadprądowe na tym obwodzie w rozdzielnicy. Jeżeli zastosowano B16 to taka grzałka 20A spowoduje zadziałanie zabezpieczenia i rozłączenie obwodu, więc sama wymiana gniazda na przemysłowe niewiele pomoże. Obciążenie chwilowe to np. rozruch silnika, który przy starcie pobiera dużo więcej prądu niż nominalnie. Przy podgrzewaniu wody z 20 stopni do 55 co trwa k
 12. Ja bym szukał słabszej grzałki, maks 3500W, co daje prąd trochę mniejszy niż 16A, żeby nie odciążać styków gniazdka na 100%. Powiedz jaki masz kocioł to może coś dopasujemy.
 13. P=U*I°Cosφ -> I=P/(U°Cosφ) Przy grzałce oporowej cosφ można przyjąć 1. I=P/U=4500/230= 19,57A
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.