Jump to content

Eselchen

Members
 • Posts

  350
 • Joined

 • Last visited

About Eselchen

 • Birthday 01/14/1996

Kontakt

 • Imię
  Michał

Piwowarstwo

 • Miasto
  Wrocław/Warszawa

Recent Profile Visitors

2183 profile views

Eselchen's Achievements

 1. Cześć, otrzymałem od wodociągów aktualną analizę wody, która płynie w kranie. Czy taka woda nadaje się do pilsa/lagera? Jak ją ew. zmodyfikować?
 2. Cześć, ostatnio coraz bardziej popularne robią się napoje Kombucha. Czy ktoś próbował robić w domu i mógłby podzielić się recepturą? Przeglądając internet można natknąć się na opisy, że wystarczy zaparzyć herbatę, włożyć grzyba i sobie fermentuje. Po doświadczeniu z piwowarstwem wiem, że również w naszej branży pojawiają się takie opisy, a pijalnie piwo z tego nie wyjdzie (dodawanie cukru, nietrzymanie odpowiedniej temperatury fermentacji itd.). Domyślam się, że w przypadku Kombuchy jest podobnie.
 3. Czy ktoś używa silnika od wycieraczek na 24V? Widziałem jeden od autobusu, ale wielkość mnie przeraziła. Zastanawiam się czy są dostępne silniki porównywalnej wielkości do tych od osobówek,ale na 24V.
 4. Jaki ma system chłodzenia? Posiada kompresor?
 5. Czy można tą recepturę wykonać bez dekoracji?
 6. Cześć, chodząc ostatnio po lokalach z kraftowym piwem miałem okazje próbować piw dolnej fermentacji, które miały bardzo niską goryczkę oraz odczuwalny diacetyl (dla mnie dobrze). Ocenił bym takie piwo jako „kraftowy koncerniak”. Poszukuje receptury na takie piwo. Czy ktoś mógłby podać sprawdzalną recepturę?
 7. Tylko teraz dodając mniej niechmielonego ekstraktu j wody dostanę wyższy poziom goryczy niż sugerowany jest na 23l piwa.
 8. Witam, mam już kilkanaście warek za sobą z procesem zacierania, ale ostatnio naszła mnie ochota na wypróbowanie Brewkita Coopers Lager. Jako, że posiadam fermentator 20L, muszę uzyskać ok. 15 litrów brzeczki, a brewkity są zazwyczaj na 25l. Czy w takim przypadku muszę dodawać dodatkowo ekstrakt słodowy czy sam brewkit + woda + 1 paczka W34/70 wystarczą?
 9. Moje wszystkie fermentory śmierdzą po fermentacji. Nie pomaga mycie ani dezynfekcja NaOH. Taki umyty fermentor zostawiam na powietrzu na kilka dni i zapach znika. Z tego powodu chce przejść na stał nierdzewną.
 10. Z tego co wiem to niektóre elementy miedziane posiadają powłokę, coś jak lakier. Przykładem takiego elementu jest drut nawojowy na transformator, cewki, itp. Jeżeli dodałeś taki element to on nie zaśniedziałe, trzeba go najpierw opalić nad gazem. Lakier raczej nie rozpuścił się w piwie.
 11. Jak się wykonuje takie obliczenia?
 12. Tak samo mogę zrobić z drożdżami płynnymi i starterem 2l?
 13. Tego się obawiałem. Czy gdybym kupił kolbę 5l i w niej zrobił starter 4l to dałoby radę? Czy może lepszym rozwiązaniem będzie zrobienie warki 25l, zebrać gęstwę i zaszczepić dopiero 60l? Rozważałem też użycie W34/70 w dawcę 80g/1hl co daje ok. 50g na 60l. Co o tym myślicie?
 14. Cześć, na dniach planuje warzenie 60l Pilsa. Zastanawiam się tylko jak wykonać starter z drożdży WLP800 lub WLP802? Obawiam się, że 2-litrowy może nie dać rady.
 15. Tego nie wiem, ponieważ w trakcie warzenia zbił mi się balingometr. Brzeczka powinna mieć 12-13 blg przed fermentacją. Jakie polecacie dolniaki, żeby nie było słodkiego profilu?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.