Jump to content

Eselchen

Members
 • Content Count

  225
 • Joined

 • Last visited

About Eselchen

 • Birthday 01/14/1996

Kontakt

 • Imię
  Michał

Piwowarstwo

 • Miasto
  Wrocław/Warszawa

Recent Profile Visitors

878 profile views
 1. Chce je wsadzić do lodówki na tydzień-dwa, a później będę miał możliwość przewiezienia butelek w miejsce gdzie jest chłodniej niż u mnie w domu. Mam pytanie o pierwsze dni refermentacji. W jakiej temperaturze trzymać butelki w pierwszych dniach po rozlewie? Powinna być to temperatura fermentacji (9 stopni) czy przerwy diacetylowej (13 stopni)?
 2. Cześć, powiedzcie mi czy można przeprowadzać fermentację piwa (lager) w pozycji leżącej? W mieszkaniu mam +21 stopni, na dworze zaraz będą przymrozki, więc moim jedynym wyjściem jest mała lodówka skrzyniowa, w której butelki pionowo się nie zmieszczą.
 3. Cześć, będę pierwszy raz butelkować piwo przy użyciu starsanu. Jak wyglada procedura dezynfekcji? Wlewam trochę roztworu starsanu do butelki, zatykam szyjkę i potrząsam. Później przelewam do kolejnej butelki. Butelki układam do góry nogami. I teraz czekam aż całkowicie wyschnie starsan czy mogę po chwili lać piwo?
 4. Mógłbyś dać namiary na plantatora z forum?
 5. A może by tak zorganizować wspólne zamówienie bezpośrednio z tej farmy? Myślę, że chętnych byłoby sporo.
 6. Mi chodziło bardziej, żeby traktować to jak kega. Fermentujemy w wiadrze, po cichej przelewany na refermentację do szybkowaru. W pokrywce wystarczy wywiercić otwór i zamontować taką złączkę do podłączenia butli CO2 (do wyszynku albo również do sztucznego nagazowania).
 7. Przeglądając znany portal z filmami natrafiłem na krótki filmik, na którym pokazany jest przerobiony szybkowar na wyszynk naturalnych napojów gazowanych (podpiwek, kwas). Co myślicie o takim rozwiązaniu w celu wyszynku piwa? Ja bym dodał jedynie jeden zawór z reduktorem na naboje CO2. Zamiast rurki pneumatycznej można zamontować kran. Cenowo wychodzi dużo taniej niż kupowanie małych kegów (5-10 L) z chin.
 8. Takie kołyskowe. Są wpięte przed SSR’em.
 9. Ja mam w obudowie wyłączniki do każdego SSR’a, takie jak kiedyś w piekarnikach były.
 10. Warze piwo dosyć rzadko, gęstwy nie zbieram, więc nieekonomiczne jest wydawać ponad 30 zł na płynne drożdże skoro użyje ich tylko raz.
 11. Patrzyłem na tą recepturę, jednak jest ona na drożdżach płynnych i nie wiedziałem czy tak po prostu można użyć drożdży Mauribrew Weiss.
 12. Dzięki za sugestie. Jednak nie po to kupowałem Klarsteina, żeby zacierać na lenia 😜 Chciałbym przetestować jego możliwości, a to będzie dopiero druga warka na nim. Jeszcze pytanie odnośnie fermentacji. W mieszkaniu mam ok. 22.5 stopnia, co może być nieco za ciepło. Mogę wsadzić do lodówki fermentacyjnej, tylko jaką temperaturę ustawić? Myślałem coś koło 18 stopni.
 13. Cześć, szykuje się do zacierania pszenicy, bo na lagera, który siedzi w lodówce to będę jeszcze czekać i czekać. A więc do rzeczy. Potrzebuje sprawdzonej receptury na drożdżach Mauribrew Weiss, które są podobno najlepsze do pszenicy. Miały być na początku WB-06, ale mają za duży apetyt. Co do zasypu to standard: 50% pszenica i 50% pilzneński, ew. 60% pszenica i 40% pilzneński - czekam na sugestie. Największy problem mam odnoście przerw zacierania. Czytałem, że w przypadku tych drożdży należy zacierać na wytrwano. Czy byłby ktoś w stanie podać jakie przerwy robić?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.