Jump to content

rafal09pl

Members
 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

About rafal09pl

 • Birthday 12/03/1997

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Loco Brew
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  2
 • Miasto
  Wojsławice

rafal09pl's Achievements

 1. Mam zamiar celować w 15 BLG, a przy ostatniej warce wydajność zaskoczyła mnie negatywnie. Nie ma zresztą dla mnie wielkiego znaczenia ilość piwa, o ile brzeczka nastawna nie będzie liczyła więcej niż 25 litrów, to jest ok.
 2. Witam, czy następujący zasyp będzie odpowiedni dla oatmeal stoutu? Pale Ale 5kg - 75% Płatki 800g - 12% Caraaroma 300g - 4.5% Carafa Special Typ I 250g - 3.8% Carafa Special Typ III 150g - 2.3% Jęczmień palony 150g - 2.3% Będzie to mój pierwszy stout. Zaznaczę jeszcze, że nie lubię bardzo przesadzonych smaków palonych, a szczególnie nie lubię intensywnej popiołowości (stąd słody Carafa w wersji Special).
 3. Dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję, że faktycznie brzeczka to tylko zła wróżba, która się nie sprawdzi co do piwa, ale na wszelki wypadek dodam trochę chmielu na zimno . A tak właściwie, to nie wiem czy to gotowanie zawaliłem. Na pewno chłodzenie zawaliłem, ale co do gotowania to na termometrze faktycznie 100 nie było, ale zwaliłem to na zły termometr, bo brzeczka zdecydowanie pracowała. Może nie bulgotała, ale mocno się się kręciła.
 4. Dzięki za jakieś źródło. No i przynajmniej daje mi to jakąś nadzieję, jednak zejdzie.
 5. Być może pozostała część tekstu coś uściśla lub rozjaśnia, jednak z powyższego innego wniosku wyciągnąć się nie da. Kurcze to niepokojące, to znaczy że w piwie będzie 5 razy więcej DMSu niż w brzeczce...
 6. a mnie się wydaje, że Tobie się tylko wydaje Zrozumiałeś tylko 1 zdanie nie zwracając chyba uwagi na inne choćby to: I żeby nie było, nie wnikam w to czy te wypowiedzi są prawdziwe, czy też nie, ale chodzi mi o logikę wnioskowani Hmmm, no powstaje dms podczas fermentacji. Co nie zmienia faktu, że też się wydostaje, przynajmniej według tego tekstu. Więc z tekstu wynika, że dms może się zredukować. Bo ten DMS powstaje podczas fermentacji niezależnie od tego, czy w brzeczce nastawnej występował czy nie.
 7. Znalazłeś? Znalazłeś i przeczytałeś? Znalazłeś, przeczytałeś i zrozumiałeś? Wydaje mi się, że zrozumiałem. Co prawda wynika z tego, że nie same drożdże usuwają DMS, ale CO2, który produkują. ""53% DMS z brzeczki nastawnej było usuwane przez dwutlenek węgla podczas fermentacji""
 8. Takie coś znalazłem na forum
 9. Witam, moje pytanie jest następujące: Czy drożdże podczas fermentacji zredukują DMS? Niestety, wolno schłodziłem brzeczkę i kukurydza na koniec była wyczuwalna bardzo intensywnie. Wiem, że DMS powinien odparować, ale gdzieś czytałem, drożdże również redukują tę wadę. Tak by również wynikało z mojego doświadczenia z pierwszej warki (to jest druga). Tam również po schłodzeniu czuć było ordynarną kukurydzę, a w gotowym piwie nie ma nawet śladu. Prosiłbym o opinie, w jakim stopniu drożdże mogą sobie poradzić z DMS oraz może jakieś wskazówki, czy można im w tym jakoś pomóc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.