Skocz do zawartości

Tadzik

Members
 • Zawartość

  634
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

4 obserwujących

O Tadzik

 • Urodziny 18.02.1988

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Tadzik warzy
 • Rok założenia
  2009
 • Liczba warek
  84+103
 • Miasto
  Kraków

Kontakt

 • Imię
  Piotr
 • Strona www
  http://www.tadzikpije.pl/
 1. Produkcje Tadzika

  Nr 85 Pale Ale 12,7°blg 07.04.2018 3,8kg Pale 0,8 płatki żytnie 0,8kg płatki owsiane Zacieranie: 67-65°C- 45 min, dodatek kleiku żytniego 70°C i filtracja Chmielenie 60 min: 50g Galaxy 15min 30g Jarrylo 10min 50g Ahtannum 5min Wyszło ponad 18l, 12,7°blg. Zadane uwodnione BRY-97. 14.04 przelane na cichą, zeszło do 2°blg, dostało po 50g Galaxy i Ahtannum.
 2. Mały browar

  Choćby Piwne Podziemie.
 3. Nic nie bój, obsługa sklepu zabierze
 4. Sklep twojbrowar.pl

  Jak słyszę "ho ho jaki to bogaty asortyment..." to mnie trochę szlag trafia bo co z tego skoro jakoś nie potrafią sensownie aktualizować stanów magazynowych i wiecznie to co dostępne na stronie okazuje się nie dostępne w rzeczywistości. Tylko podnosi ciśnienie jak człowiek szuka czegoś czego nie mają inni. Nie łapię co za problem aktualizować stany choćby co godzinę (nie ma sklep automatu? ok - zrób to "z łapy"). Mi to wygląda wręcz na celową taktykę tworzenia fikcyjnego "czego to my nie mamy"
 5. Sekcja Technologii Fermentacji "Promil" Koła Naukowego Technologów Żywności przy Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie ma zaszczyt zaprosić studentów krakowskich uczelni na II Krakowski Studencki Konkurs Piw Domowych! Celem tego wydarzenia jest propagowanie wiedzy teoretycznej i praktycznej z piwowarstwa domowego wśród studentów w Krakowie.W tej edycji konkursu oceniane będą style Brown Ale i Amerykańskie Pszeniczne.Zgłoszenia przyjmujemy do 30 kwietnia 2018r.Formularz zgłoszeniowy dostępny pod poniższym linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfkLmyYgpdZdtsGZKXB34R7SwA-w6fXetxK4RRXAtZTt-jmqQ/viewform?usp=sf_link Regulamin konkursu: https://drive.google.com/file/d/1GWUhB0J4P314i0CVhUhR1vbkLK7uaqNj/view?usp=sharing Nagrodą główną jest warka zwycięskiego piwa z każdej kategorii w Browarze Uniwersyteckim Krakowska Szkoła Browarnicza - Uniwersytet Rolniczy w Krakowie!
 6. IIPA - prośba o sprawdzenie receptury

  Tak. Co do drożdży to polecam jeszcze BRY-97 jako dające bardzo czysty profil.
 7. IIPA - prośba o sprawdzenie receptury

  Po co pilzno w zasypie + monach zamiast bazowego pale? Po godzinnym zacieraniu na lenia postój 5min w 72 wg mnie bez znaczenia. Szkoda także Citry na godzinne gotowanie. Pamiętaj o przerwie diacetylowej fermentując w 16C.
 8. Sporo pewnie zależy od kamienia. Nie wiem o jakiej porowatości posiadam ale przepychając czysty tlen to kwestia na prawdę minimalnych ciśnień w okolicy 1.
 9. Dzięki, w dodatku na 50.5mm, pasuje mi
 10. A czy spotkaliście się z kamieniami które nią mają od strony wlotu nypla na wąż ale zawór/gwint pod zawór?
 11. Zacieranie i wygrzew w 90°C

  Ja bym się po prostu trzymał tego, że choć w warunkach komercyjnych ta metoda może mieć sens, to w domowym warzeniu jej plusy są pomijalne, łatwo natomiast niestabilnością procesu napytać sobie minusów (też w sumie dość znikomych ale po co).
 12. Zacieranie i wygrzew w 90°C

  Chciałbym tylko zauważyć, że ta kwestia wypłukiwania jest mocno zależna od nieodpowiedniego pH.
 13. Zacieranie i wygrzew w 90°C

  Tu więcej na ten temat (całość po polsku w książce Szkoły Technologii Fermentacji 2014).
 14. Lambic - pytanie u natlenienie

  Co do PETów to jedynie nie lubię ich nosić - standardowe mają syfiący się karton, można znaleźć w plastikowym pudle (obecnie chyba Artezan), bez opakowania kiepskie do przemieszczania. Swoją drogą chciałbym tylko zwrócić uwagę aby nie przesądzać o lambikach po 6mc - po 10, czy roku może się znacząco różnić.
 15. Problematyczne US-05

  Jak mocno zakwasiłeś, że miałoby to być przyczyną gorszego startu drożdży?
×