Skocz do zawartości

Tadzik

Members
 • Zawartość

  636
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

4 obserwujących

O Tadzik

 • Urodziny 18.02.1988

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Tadzik warzy
 • Rok założenia
  2009
 • Liczba warek
  85+154
 • Miasto
  Kraków

Kontakt

 • Imię
  Piotr
 • Strona www
  http://www.tadzikpije.pl/
 1. XVI Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych - Grand Champion 2018

  Telefony są do jedynek na podium jak nie dzwonią to wiem, że tym razem nie wyszło
 2. Jako drugi sędzia dorzucę jeszcze dwa słowa od siebie. Zwycięskie Brown Ale na świetnym poziomie, pozostała trójka wyraźnie odstająca. American Wheat poza typowymi wadami sporo piw było obok stylu - a to jakieś trawy cytrynowe, a to ewidentnie przechmielone w stronę session ipa czy też niemal sour ale. Trafiło się kilka infekcji ale dominującą wadą była wyraźna taniczność i zbożowość wynikająca najprawdopodobniej z braku korekcji pH. Jakoby źle powyższe nie brzmiało to ogólny poziom był całkiem przyzwoity.
 3. Produkcje Tadzika

  Nr 85 Pale Ale 12,7°blg 07.04.2018 3,8kg Pale 0,8 płatki żytnie 0,8kg płatki owsiane Zacieranie: 67-65°C- 45 min, dodatek kleiku żytniego 70°C i filtracja Chmielenie 60 min: 50g Galaxy 15min 30g Jarrylo 10min 50g Ahtannum 5min Wyszło ponad 18l, 12,7°blg. Zadane uwodnione BRY-97. 14.04 przelane na cichą, zeszło do 2°blg, dostało po 50g Galaxy i Ahtannum. 22.04 rolzane po stratach jedyne 17l ze 124g cukru przy 5,7%ABV.
 4. Mały browar

  Choćby Piwne Podziemie.
 5. Nic nie bój, obsługa sklepu zabierze
 6. Sklep twojbrowar.pl

  Jak słyszę "ho ho jaki to bogaty asortyment..." to mnie trochę szlag trafia bo co z tego skoro jakoś nie potrafią sensownie aktualizować stanów magazynowych i wiecznie to co dostępne na stronie okazuje się nie dostępne w rzeczywistości. Tylko podnosi ciśnienie jak człowiek szuka czegoś czego nie mają inni. Nie łapię co za problem aktualizować stany choćby co godzinę (nie ma sklep automatu? ok - zrób to "z łapy"). Mi to wygląda wręcz na celową taktykę tworzenia fikcyjnego "czego to my nie mamy"
 7. Sekcja Technologii Fermentacji "Promil" Koła Naukowego Technologów Żywności przy Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie ma zaszczyt zaprosić studentów krakowskich uczelni na II Krakowski Studencki Konkurs Piw Domowych! Celem tego wydarzenia jest propagowanie wiedzy teoretycznej i praktycznej z piwowarstwa domowego wśród studentów w Krakowie.W tej edycji konkursu oceniane będą style Brown Ale i Amerykańskie Pszeniczne.Zgłoszenia przyjmujemy do 30 kwietnia 2018r.Formularz zgłoszeniowy dostępny pod poniższym linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfkLmyYgpdZdtsGZKXB34R7SwA-w6fXetxK4RRXAtZTt-jmqQ/viewform?usp=sf_link Regulamin konkursu: https://drive.google.com/file/d/1GWUhB0J4P314i0CVhUhR1vbkLK7uaqNj/view?usp=sharing Nagrodą główną jest warka zwycięskiego piwa z każdej kategorii w Browarze Uniwersyteckim Krakowska Szkoła Browarnicza - Uniwersytet Rolniczy w Krakowie!
 8. IIPA - prośba o sprawdzenie receptury

  Tak. Co do drożdży to polecam jeszcze BRY-97 jako dające bardzo czysty profil.
 9. IIPA - prośba o sprawdzenie receptury

  Po co pilzno w zasypie + monach zamiast bazowego pale? Po godzinnym zacieraniu na lenia postój 5min w 72 wg mnie bez znaczenia. Szkoda także Citry na godzinne gotowanie. Pamiętaj o przerwie diacetylowej fermentując w 16C.
 10. Sporo pewnie zależy od kamienia. Nie wiem o jakiej porowatości posiadam ale przepychając czysty tlen to kwestia na prawdę minimalnych ciśnień w okolicy 1.
 11. Dzięki, w dodatku na 50.5mm, pasuje mi
 12. A czy spotkaliście się z kamieniami które nią mają od strony wlotu nypla na wąż ale zawór/gwint pod zawór?
 13. Zacieranie i wygrzew w 90°C

  Ja bym się po prostu trzymał tego, że choć w warunkach komercyjnych ta metoda może mieć sens, to w domowym warzeniu jej plusy są pomijalne, łatwo natomiast niestabilnością procesu napytać sobie minusów (też w sumie dość znikomych ale po co).
 14. Zacieranie i wygrzew w 90°C

  Chciałbym tylko zauważyć, że ta kwestia wypłukiwania jest mocno zależna od nieodpowiedniego pH.
 15. Zacieranie i wygrzew w 90°C

  Tu więcej na ten temat (całość po polsku w książce Szkoły Technologii Fermentacji 2014).
×