Skocz do zawartości

fort29

Members
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O fort29

 • Urodziny 24.03.1987

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  BF
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  30
 • Miasto
  Harklowa

Kontakt

 • Imię
  Bartosz

Ostatnie wizyty

162 wyświetleń profilu
 1. fort29

  Sterownik zacierania

  Sterownik posiada 4 czujniki temp, 4 czujniki cieczy(wilgotności) , obsługę pompy i 2 elektrozaworów w tym jednego pseudo trójdrogowy. Używam go do warzenia i sterowania zamrażarką. Program pisałem sam.
 2. fort29

  fort29

 3. fort29

  BF

  BF
 4. fort29

  Sterownik zacierania

  Ja zbudowałem sterownik na arduino nano + ds18b20+ triak bta12 (grzałki 2kw w HLT) ale nie robiłem % regulacji mocy, raczej jako termostat. Arduino jeszcze steruje kilkoma innymi rzeczami w moim tanim H.E.R.M.S.
 5. fort29

  Kapslownica pneumatyczna

  Też sobie taką zrobiłem ja ma sharky z tym że siłownik 50x160 i elektrozawór i nie wygląda tak ładnie. Niestety mój kompresor się poci przy 6-8 atm i pewnie poszukam siłownika 100. Ale zabawka fajna.
 6. fort29

  DIY Glycol Chiller

  Dziękuje. Buduje właśnie taką ala-chłodziarkę i po pierwszych testach miałem kiepskie wyniki. Mam pytanie jeszcze tylko jaka temp wody w zbiorniku jest w takiej chłodziarce i jak długo startuje?
 7. fort29

  mini-kegi - czym to się je?

  Ja od niedawna używam i jestem jak narzazie zadowolony, mini kegi mam pospawane z rury nierdzewnej, naboje 12g niby się zakręcają do chłodziarki ale raz go za wcześnie odkręciłem i zauważyłem że poleciał z niego jakby olej więc nie stosuję ich tylko 16g. Do kegów zakręciłem zawory do felg i nimi dobijam sobie co2 do 2 bar i sztucznie nagazowuje. Przelewam też przeciwciśnieniowo z większego kega i potem dobijam co2 z dużej butli. Naboje co2 są jednak mało wydajne i stosunkowo drogie, dlatego do większości czynności używam dużej butli, a naboje tylko do wyszynku w chłodziarce. Piwo w chłodziarce stoi u mnie do tygodnia czasu i nie odczuwam oznak zepsucia.
 8. fort29

  DIY Glycol Chiller

  A można gdzieś pobrać instrukcje obsługi takiej chłodziarki?
 9. fort29

  party keg 5L

  Od jakiegoś czasu też interesuje się takimi kegami. Pozwoliłem sobie na zakup chłodziarki H.Koenig BW 1880 do owych kegów, ale na myśl o rdzewiejących beczkach , refermentacji i niskiej wydajności nabojów co2 ostudziła mój zapał do tego rozwiązania. Nie rezygnując jednak całkowicie pozwoliłem sobie zmodyfikować nieco to rozwiązanie. Wiec zamiast nabojów podłączyłem 6kg butle. Zamiast stalowych beczek, zbiorniki z nierdzewki. Zbiorniki napełniam już nagazowanym piwem z kega Cornelius ala Beergun-em. W planie jest zmodyfikować zbiorniki tak aby była możliwość nagazowania co2, poprzez dołożenia zaworów(wentyli) od felg. Tak prezentuje się moja wersja kega 4l.
×