Jump to content

314wo.pl

Members
 • Posts

  219
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

314wo.pl last won the day on January 6 2019

314wo.pl had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  314wo.pl
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  26
 • Miasto
  woj. mazowieckie, powiat piaseczyński

Kontakt

 • Imię
  Bartek

Recent Profile Visitors

1607 profile views

314wo.pl's Achievements

 1. Ja robiłem coś takiego. Nie jestem pewien, czy wykorzystałem gęstwę, czy świeżą paczkę. Od razu zastrzegę, że takie cydry zrobiłem 2, może 3 razy i to nie było nigdy coś pysznego. Co do drożdży, to dla mnie lepsze było, jak wsypałem drożdże do białego wina kupione w jakimś markecie budowlanym (tam są takie działy dla robiących przetwory, wina itp.). Wychodzi super wytrawne, kwaśne. Ale jest dobre zastosowanie takiego cydru. Jest idealny do rżnięcia :). Mieszałem go ze swoim RISem, który mi wyszedł zbyt alkoholowy i było świetne. Nie pamiętam już szczegółów, ale naprawdę byłem pozytywnie zaskoczony. Drugie dobre rżnięcie było z nazbyt nachmieloną IPA. IPA była taka klasyczna oldschoolowa. Bursztynowa, karmelowa. W połączeniu z kwaśnym cydrem dało w smaku bardzo grejfrutowy efekt. Na prawdę to było bardzo mocno kojarzące się z grejfrutem.
 2. Jakoś mam wrażenie, że nikt tego nie zauważył, a to jest najlepsza metoda. I bulkanie jest i rurkę można sobie wsadzić w dowolne miejsce (if you know what i mean). Po prostu w to miejsce przygotowane na rurkę ferentacyjną wtykasz rurkę igielitową, a jej drugi koniec do butelk z wodą.
 3. Ja robiłem jedno takie piwo. Mrożone wiśnie na miesiąc.
 4. Ja dawałem też kawę na cichą. Taką połamaną młotkiem. Ale nie wiem co dało lepszy efekt, bo na końcówkę gotowania też dawałem.
 5. Pierwszy raz udaje mi się odpowiedzieć jako pierwszemu na post pod tytułem "pierwsza warka" :). Nikt się nie orientuje. To tak samo jak z kartoflami. Nikt się nie orientuje gdzie są najtańsze. Musisz poszperać sam w sklepach.
 6. Nie, tylko podczas gotowania. Na cichą sypię bezpośrednio, a potem przez hopspider filtruję.
 7. Ja bym powiedział, że w większości jestśli chodzi o temperaturę, to lepiej troszkę za mało, niż troszkę za dużo. A fermentacja, zwłaszcza na początku, podnosi temperaturę. Ale jeśli to miałoby Cię zniechęcić, to najlepsza rada jaką można dać, to zrobione, jest lepsze od doskonałego.
 8. Moim zdaniem pończocha ma wadę, że się rozciąga, czyli oczka rosną. Ja używam od niedawna metalowego hopspidera.
 9. Ja kranika używam tylko do butelkowania. Wcześniejsze etapy w zwykłych wiadrach i przelewam wężykiem na tyle długim, żeby lać pod lustro wody. Do filtracji chmielin białek itp używam od niedawna hopspidera (taki jakby wysoki kubek zrobiony z siatki metalowej). Mój ma chyba oczka 200 mikronów. Jak mam piwa mniej chmielone, to chmiel w gotowaniu sypię do hopspidera, jak chmielu jest więcej, to po prostu przez niego filtruję. Czy to się sprawdza? I tak i nie. Nie ma tak, żeby to było całkiem bezobsługowe. Oczka tej siatki są na tyle małe, że szlam je zatyka. Ale nie jest też bardzo źle. Ja po przelaniu wyciągam hopspider, ustawiam go pod kątem i obracam, żeby to co w nim jest wylewało się przez siatkę. Używam go od niedawna, ale jestem zadowolony. Bardziej zadowolony, niż z wcześniejszych metod. Żadna nie była doskonała,a le ta mi się podoba najbardziej.
 10. Czy może mi ktoś wyjaśnić jak to jest z tym starterem drożdżowym w BS3? Starałem się to znaleźć zarówno na tym forum, jak i na forum BS, ale nie znalazłem, albo nie zrozumiałem, więc muszę zapytać. Program sobie jakoś wymyśla ile drożdży będzie potrzebne, wymyśla też ile drożdży jest w fiolce no i teraz zaczyna się walka o liczbę wyhodowanych komórek. Obrazek z mojej walki poniżej: 1. O co chodzi z tymi suchymi drożdżami? Mam coś dodać? Czy to jest jakiś przelicznik, że gdyby to były suche drożdże, to ile by ich było? Wyjaśnienie do tego pola jest: Amount of dry malt neededfor second stage starter. 2. Jak się zaczyna drugi etap startera? Mam zrobić 3 litrową brzeczkę i dolać do niej 1,3 litra pierwszego startera? Czyli to trzeba jakoś policzyć jaką gęstość ma 1 i jaką gęstość zrobić 2, żeby się razem po zmieszaniu wyszło 10? 3. Co z tym wszystkim potem zrobić? Jak wleję całość, to to będzie około 1/5 całej warki. Jeśli tak trzeba zrobić, to czy BS policzył gętość, objętość w fermentorze itd.?
 11. Ja trzymałem 4 tygodnie i byłem zadowolony z rezultatu.
 12. Ja chciałem tylko napisać, że wstałem i zacząłem klaskać.
 13. Długoterminowe przechowywanie drożdży w soli? Masz gdzieś o tym jakieś "krok po kroku"? Tylko proszę, nie odsyłaj mnie do wyszukiwarki :).
 14. Poddaję się. Cofałem się do poprzednich lat i nie znalazłem tego opisu, poza min. BLG 12. Może ktoś podlinkować?
 15. No niestety kapie. Ja robię w związku z tym taką instalację, która ma niewiele wspólnego z BHP. To jest takie jakby stawianie drabiny na ramionach kolegi, żeby było wyżej. Nie ma o czym mówić, to nie jest dobra metoda. Po prostu muszę to uszczelnić. Ale nawet jak mi kapie, to nigdy nie miałem zakażenia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.