Jump to content

kondek

Members
 • Posts

  153
 • Joined

 • Last visited

About kondek

 • Birthday 05/30/1990

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Dystorsja o 3:51
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  40
 • Miasto
  Ząbki / Targówek

Kontakt

 • Imię
  Konrad

Recent Profile Visitors

1440 profile views

kondek's Achievements

 1. jakie macie doświadczenia ze słodami whisky? planuję uwarzyć whisky FES, zatarłem na próbę - żeby zobaczyć jaka wyjdzie torfowość - w litrze wody pilzneński/whisky (podobno 35-40ppm) w stosunku 60/40 i nie poczułem specjalnych torfowych aromatów, jedynie lekką wędzonkę. potrzeba więcej tego słodu czy dostałem co innego niż to miało być?
 2. Dzięki za obszerną recenzję. Odpowiadając na pytanie - styl został zainspirowany KPD w Cieszynie, ale nie był warzony na konkurs Warka została podzielona na dwa fermentory, z jednego wyszła polska pszenica, z drugiego hefeweizen.
 3. kondek

  kondek

 4. w którym momencie i w jakiej ilości (do jakiego pH) dodawać kwas mlekowy przy wysładzaniu aby zwiększyć wydajność/ułatwić wysładzanie?
 5. Zalej zimną wodą na 24h Wysłane za pomocą mTalk
 6. czym zakwaszasz ? Jak kwasem to tak jak lubisz. Jeśli zaś bakterie kwasu mlekowego to nie szalej - 4 IBU zakwaszałem w kotle probiotykami, potem będę jeszcze gotował przez godzinę, chyba w tej metodzie to nie przeszkadza?
 7. będzie kwas około 12 plato, z dodatkiem owoców na cichą. jak chemilić? ile ibu?
 8. Wydaje mi się, że nie do końca dobrze zadałem pytanie. Które rozwiązanie lepsze? V1 1. Wysładzam, filtruje 2. Zakwaszam kwasem mlekowym do 4.5ph 3. Gotuje 15-20 minut 4. Chłodzę i dodaję probiotyki 5. Czekam do 48h 6. Gotuje, chmiele, chłodzę i fermentuję V2 1. Wysładzam, filtruje 2. Gotuje 15-20 minut 3. Zakwaszam kwasem mlekowym do 4.5ph 4. Chłodzę i dodaję probiotyki 5. Czekam do 48h 6. Gotuje, chmiele, chłodzę i fermentuję Wersja 1 wydaje mi się bardziej czysta, jest mniej możliwości na ewentualną infekcję
 9. Przymierzam się do pierwszego kwasu. Brzeczkę wstępnie zakwaszam przed czy po krótkim gotowaniu? Jeżeli po gotowaniu to jak dbacie o sterylność phmetru żeby nic nim nie przenieść? Dalej zamierzam kwasić sanprobi ibs
 10. cała receptura znajduje się tutaj na około 10 litrów dodałem 1,2kg mrożonych wiśni prosto z paczki
 11. Ile mniej więcej potrzeba kwasu mlekowego 80% żeby w warce 20l zejść do 4.5 pH? potrzebuję wiedzieć tylko w przybliżeniu
 12. OG wyniosło około 11brix, goryczka celowana była w 30ibu
 13. możesz jakiś słód o ciemniejszej barwie zostawić na około dobę w zimnej wodzie, nie wniesie posmaków, a przyciemni
 14. zależy od tego co fermentujesz i jakimi drożdżami, mogłoby być niżej, ale dramatu nie ma, pamiętaj jednak że temperatura fermentującej brzeczki będzie wyższa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.