Jump to content

Everyoneisrich

Members
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

338 profile views
 1. Co z rocznikiem 2016? Jakie aromaty? Mam zamiar użyć Centennial wraz z Mosaic w AIPA. Stosował ktoś podobne połączenie?
 2. Galaxy nadaje się do połączenia z innymi chmielami? Czy przykrywa wszystko?
 3. Też myślałem o tym chmielu na aromat, co z intensywnością?
 4. Zgadzam się co do bałaganu. Jak pachnie lubelski? Jak dla mnie jest słabo wyczuwalny w ogóle jako chmiel-może za bardzo przyzwyczaiłem się do cytrusów i innych owoców. Niektórzy opisują aromat Lubleskiego jako siano. Kiedyś wyczułem dopiero po opróżnieniu butelki, aromat skoszonej trawy-tego typu klimaty. Jeśli spodziewasz się intensywności to możesz się zawieść.
 5. Wiem, przejęzyczenie. Dzięki za poprawkę-zrobić coś półsłodkiego.
 6. Dziękuje za odpowiedzi-pisząc kwaśne miałem na myśli wytrawność, ale uważam, że ten posmak był zbyt mocny. Chciałem uwarzyć coś półsłodkiego. Odpowiedzi trochę mi rozjaśniły, życzcie mi dobrego cydru:)
 7. Obecnie odstawiłem do fermentacji cydr na drożdżach ciderini z biowinu-do słodkiego i półsłodkiego. Na opakowaniu jest napisane, że drożdże wymagają pożywki. Wcześniej do kwachu użyłem drożdzy fermentisa. Jeśli chodzi o pożywkę to co nią właściwie jest?
 8. Witam, ostatnio próbuje zrobić w domu cydr-były dwie próby. Jak dla mnie wyszły za kwaśne. W związku z tym mam kilka pytań: -w przyszłym roku (w tym sezonie przepadło) będę miał do dyspozycji kilka odmian jabłek, które z nich nadają się najlepiej na cydr ? (jeśli w ogóle). Mam do dyspozycji: -Alkmene, Delicious, Jonagold, Jonagored, Pinova, Elstar. Ewentualnie za jakieś źródło odnośnie odmiany dobrej na cydr również się nie pogniewam Pytanie czysto amatorskie: pianę z cydru zbieracie od razu czy pozbywacie się jej po fermentacji burzliwej? No i ile cukru dodać jako pożywkę, żeby n
 9. Dzięki za odpowiedź. Zawsze mnie zastanawia co oznacza końcowa gęstość średnia lub mała. No bo mała to niby ile- 1 BLG? A gęstość średnia 3-4 BLG?
 10. Witam, właśnie robię piwo na tych drożdżach. Z 12,5 zeszły do 3 BLG. Zastanawiam się, czy oczekiwać-przy ich stopniu fermentacji na jakieś wielkie zejście? W ogóle co znaczy stopień odfermentowania wysoki?
 11. Za tydzień będzie miesiąc fermentacji na tych drożdżach. 2 tygodnie w warunkach o niższej temperaturze 14 stopni max. Przeniesione do temperatury 17-18 stopni-po tygodniu 4,5 BLG Dzisiaj sprawdzone po 2 dniach znowu 4,5 BLG, zejdą jeszcze? Bo strach butelkować. BLG początkowe-13. Na opakowaniu jest niby napisane final gravity: high.
 12. Dawno miałem o tym pisać, chmieliłem dawno temu, używając Perle-30 g na zimno. Muszę przyznać, że daje całkiem fajne efekty. Według opisu chmielu: ''Wiodący aromat: miód, cytrusy, morela, korzenny, cedr'' W praktyce wyczułem aromat owocowy w stronę moreli właśnie oraz jakiś tam miodek. Nie znam zapachu cedrowego, więc się nie wypowiem. Jeśli ktoś szuka taniego chmielu, który daje przyjemny (średnio intensywny) aromat to polecam. EDIT: Zapomniałem dodać: -Chinook na zimno-moim zdaniem nie warto. Chciałem uzyskać efekt typowo cytrusowy, wrzuciłem więc na 0'-30g. Aromat był fa
 13. Nie, nie mam zamiaru nic ruszać, tylko mocno się zdziwiłem. Starałem się zacierać bardziej na wytrawnie, to może mieć wpływ na szybkość fermentacji?
 14. Witam, mam pytanie odnośnie tych drożdży, otóż jak szybko są w stanie przerobić 8l w temperaturze 14-15 stopni? U mnie zaczęły pracę 17.09 Bardzo intensywna fermentacja-czapa piany, bulgotanie co sekundę. Zaglądam 18.09 czyli 24 h i zero oznak fermentacji. I jaka jest w końcu ich gęstość końcowa? Na razie blg nie zmierzone, ale 24 h? Co o tym myślicie? To normalne przy tych drożdżach?
 15. http://swiat-agd.com.pl/Produkt/elopol-garnek-emaliowany-36-cm-30l-indukcja.html?gclid=CjwKEAjwiMe8BRD0ts3Vtv-ohWgSJAAZurk1t0j1V8rlZtEy4Xp5Rva5bcO-8i4b9YjbkFiVteDCeBoC4HLw_wcB Co sądzicie o tym garnku do zacierania?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.