Jump to content

Mrokoo

Members
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Przemek

Piwowarstwo

 • Miasto
  Lublin

Recent Profile Visitors

499 profile views
 1. siemka. na forum piwo.org 8.10.18 pisałeś że miałeś problem z taboretem gazowym. ja mam też mam dokładnie tak jak opisałeś, już pół roku męczę się na pewnie tym samym taborecie z allegro.
  czy poradziłeś sobie w jakiś sposób z tym problemem?

  1. Mrokoo

   Mrokoo

   Poradziles sobie ?

  2. Mrokoo

   Mrokoo

   Jeżeli nie to ja robie to w ten sposób że podczas zapalania palnika zamykam całkowicie dostęp powietrza. Jak juz palnik "załapie" wtedy dopuszczam powietrze i tym samym nie mam już nagłych wybuchów podczas zapalania.

 2. Mrokoo

  Mrokoo

 3. A ja używam druciaka metalowego do odfiltrowania chmielin na zimno i efekt też jest bardzo bardzo dobry
 4. Może się nie znam ale biorąc pod uwagę ile razy zaglądałeś do tego piwa, próbowałeś go i sprawdzałeś różne rzeczy przez te 5 tygodni to chyba nie powinieneś być zaskoczony jeżeli złapałeś jakąś infekcje i masz gwoździe.
 5. Tak jak w temacie. Oferty proszę przesyłać na priv.
 6. A wymiania strzegomia na pszeniczny czekoladowy z weyermanna ? 800-1200 ebc.
 7. Witam planuje uwarzyć stouta kokosowo-czekoladowego. 20l około 17blg. Weyermann - Pale Ale Malt 3.8 kg, 57.1% Monachijski 1 kg 15% Strzegom czekoladowy 1kg, 15% Carafa II 0,2 kg , 3% Caraaroma 0,25kg, 3,8% Płatki owsiane 0,4kg, 6% Do tego na fermentacje cichą na 7 dni dorzucę opiekane płatki kokosowe i odtłuszczone kakao. Zacieranie: 63 oC - 30min, 70oC - 45min. Chmiel : Marynka 40g na 60 minut. Drożdże: Gęstwa US-05 (po black ipie).
 8. Wysładzasz i sprawdzasz blg wysłodzin które lecą.. Najszybciej robi sie to refraktometrem. Kiedy pokazuje on 2 blg przerywasz wysładzanie
 9. Oby drożdze zadałem wczoraj o 14 a dalej cisza..
 10. Po jakim czasie powinienem się zacząć niepokoić i ewentualnie dodać innych drożdży?
 11. Podgrzanie fermentora może im pomóc trochę czy to bez sensu ?
 12. Witam, zadałem drożdże WL California Ale gęstwę tygodniową w 19 stopniach i po 20h żadnych oznak fermentacji nawet piana w fermentorze się nie pojawiła. Pytanie czy jeszcze ruszą czy ratować się jakimiś innymi ?
 13. Dla przykładu tutaj podam tylko moją ostatnią warke. American Wheat 13blg początkowe 3,3 końcowe. Nagazowanie 140g glukozy na 18l. Przerwa białkowa 15 min
 14. Studiowalem juz ten temat dosyć długo poprawialem, zmieniałem ale efekt ten sam. Trzeba uznać że dobra piana to też efekt szczęścia a ja go najwyrazniej nie mam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.