Jump to content

jaruss12

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

About jaruss12

 • Birthday 12/20/1987

Kontakt

 • Imię
  Jarek

Piwowarstwo

 • Miasto
  Szczepanowice

Recent Profile Visitors

701 profile views
 1. Zmień date produkcji drożdzy bo masz dzisiejszą i czy nie łatwiej zrobić jeden starter 1,9l ale na mniejsza warke tak około 14-15l ?
 2. Przyjmujac ze drożdze będą świeże to bedziesz miał taki cztero albo pieciokrotny underpitching, obliczenia dla 11p - 20litrow. http://www.mrmalty.com/calc/calc.html
 3. jaruss12

  jaruss12

 4. W jednym ze swoich podcastów Jamil Zainasheff mówił że sprawdzał pod mikroskopem liczbę drożdzy w US05 i wyszło mu 20mld w 1g drożdzy, i taką liczbę wprowadził do kalkulatora mrmalty.com. Tłumaczył że te 6mld/1g według producenta to może byc podane bez uwadniania i też może być zaniżona liczba.
 5. Carafa special albo czekoladowy od Fawcetta daja ładna czekoladę. Pozatym 17 procent ciemnych slodow to moze byc troche za dużo i moga wnieść kwasnosc.
 6. Masz odfermentowanie około 85 procent wiec wysokie i drozdze juz nie powinny zejść nizej ale jak sie obawiasz to zmierz blg za dwa dni i sprawdź czy się zmieniło. Producent nie za dużo szczegółów napisał o tych drożdżach, wszystko ogólnikowo
 7. Sprawdz za 2 dni odfermentowanie jesli sie nie zmieniło ja bym butelkowal. I tak raczej niżej już nie zejdą. I nie przeszkadza zadanie drożdży lagerowych w temperaturze 20 stopni, ważne w jakiej zaczna fermentacje a w fazie lag przez te kilkanascie godzin nie powinny naprodukowac czegos niedobrego I nastepnym razem utrzymuj stabilna temperature fermentacji. Drożdże nie lubia skoków temperatury.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.