Jump to content

lukasrz

Members
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

 1. Im niższy kołnierz tym większe ryzyko skruszenia szyjki gretą.
 2. Zrobię dziś mieszankę 50/50 kranówa + Brita, będzie robiona IPA, zobaczymy jaki będzie efekt.
 3. To ja ponowie pytanie czy można przez brite sobie wode przegotować i jej użyć? Czy ktoś testował?
 4. A jakby użyć wody z dzbanka z filtrem MAXTRA BRITA? Nadaje się to? Zawarta w nim żywica jonowymienna zmniejsza zarówno twardość węglanową wody (kamień), jak i zawartość metali, takich jak miedź i ołów. Węgiel aktywny zmniejsza ilość substancji, które mogą negatywnie wpływać na smak wody, takich jak chlor i związki chloru (jeśli występują).
 5. Jak dla mnie to pewien problem lub zagwostka zwykle po tygodniu mialem 3-4blg i bulgotanie a teraz od dwóch dni zero ruchu w rurce tak wiem to nie wyznacznik ale od 3dni blg stoi na 5. Wydaje mi sie ze slabo odfermentowalo z 14blg.
 6. Mamy podobny problem, mi po tygodniu spokojnej burzliwej zeszło z 14 do 5 i praktycznie stoi patrząc na rurke....
 7. Ale piana na szkle? Myjesz w zmywarce szklanki? Zauważyłem że jak umyje kufel w zlewie to piana jest sporo lepsza niż jakbym lał do kufla ze zmywarki.
 8. Ochłoń i nie panikuj, poczekaj 48h. Może masz chłodno w mieszkaniu/piwnicy? W niższej temperaturze mogą długo ruszać. Otwórz pokrywę i ponownie napowietrz brzeczkę przez kilka minut wyparzoną chochlą aż będzie piana na całej powierzchni. Podstawa to dobre napowietrzenie. Nie raz się nie przyłożyłem do napowietrzania to musiałem czekać 48h aż ruszą, natomiast przy porządnym napowietrzeniu po 6h potrafiły ruszyć. W OBI też są drożdże piwowarskie w razie co
 9. +22l pszeniczne 12,5BLG + 100G MOSAIC + 20G CHINOOK + 20G WARRIOR Razem: 3580 litrów
 10. https://pl.wikipedia.org/wiki/Pow%C5%82oki_ochronne Nie umrzesz bez tego ale nie wiadomo czy nie będzie rdzewieć...
 11. Co chciałeś czyścić jak spaliłeś farbę? Innego wyjścia jak zdarcie spalenizny nie było, nie przypaliłeś przecież mleka. Garnki i inne przedmioty kuchenne nie wykonane ze stali nierdzewnej pokrywa się różnymi środkami by metal nie miał bezpośrednio styczności z wodą/jedzniem itp
 12. Też jestem amatorem(15warek), używam Gozdawy, raz ważyłem piwo z jednej puchy na 15l! i więcej tego błędu nie popełnię Minimum zestaw 2x1,7kg + 1kg cukru i płynnego jasnego ekstraktu 0,5kg (na 23l) wtedy piwo na poziomie 17blg jest treściwe. Oczywiście puchy musisz dochmielić jak chcesz mieć moc smaku i aromatu Z jednej puchy i 12BLG wyjdzie takie tam piwko
 13. U mnie w 8dni zjadły z 17BLG 22l mocno chmielonego IPA do 2BLG, dosyć długo ale udało się
 14. Moim zdaniem 10g to strasznie mało na cichą, ja daje po 60-80g do 100g jeśli chce mocno nachmielić, pytanie co chcesz uzyskać ale 10g i lubelski malutko strasznie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.