Jump to content

darnok267

Members
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

About darnok267

 • Birthday 07/26/1970

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Domowy
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  20 i przybywa, aktualnie próbuje drożdże płynne.
 • Miasto
  Gostyń

Kontakt

 • Imię
  Konrad

Recent Profile Visitors

672 profile views
 1. Zastosowałem sposób "dori" chyba jeśli dobrze pamiętam, po wypłukaniu zgrubnym, mycie mechaniczne szczotką do butelek i płynem do naczyń. Następnie do każdej butelki oxi ( pół łyżeczki ) i zalane gorącą wodą z kranu ( ok.60 st.C). Jeżeli po szczocie zostało parę plamek na dnie to po oxi dobrze wytrząchniętym zostało kryształ szkiełko. Dori wydaje się pisała o wrzątku ale gorąca woda dała radę.
 2. Podsumowanie roku 2018: # Weizenbock – 22L # Hefeweizen – 29L # Owsiany Sweet Stout – 26L # BPA – 22L # IPA – 23L # BPA – 20L # Dubbel – 25L # BGSA – 21L # Pigwa BPA – 23L # Hefeweizen – 24L 10049+235=10284
 3. Pokrywa luźno na wiadrze nie zapięta, taśmuję dookoła taśmą szarą (taka do paczek) aby stanowiło plombę przed dziećmi i nie próbowały pod nią zaglądać.
 4. Witam Uwarzyłem właśnie BGSA mam gęstwę ok. pół litra, brzeczka po gotowaniu 20 l ma 27blg czy wystarczy drożdży? No i jeszcze jedno gęstwa lodówki mierzyłem 10st.C a wiadro z brzeczką chłodziłem w garażu ma 12st.C mogę zadać drożdże zaraz czy poczekac? Gęstwa to ardennesy. Pozdrawiam Dałem drożdże w tem. 12st.C myślę że się nie zestresowały za bardzo. Mierzyłem blg zaraz po gotowaniu i miało 27 a po zadaniu drożdży pomiar 25.2brix właściwie.
 5. Dodam że główną Warkę planuje na środę . Utworzyła się po 14h pół centymetrowa ( kolba 2l) warstwa białych drożdży więc myślę że to wystarczy na 20 l 11 blg , mam tylko 6blg bo nie kupiłem wcześniej suchego ekstraktu, a postanowiłem zatrzeć słodu - efekt taki że straciłem czas przy tej odrobinie i oddzieleniu białek po gotowaniu zostało mi może pół litra brzeczki. Po rozrobieniu do pojemnošci litrowej mam 6blg, planowałem w 10 Blg, jak opisuje Dori ale tak wyszło😀
 6. Witam robię starter 1l na brzeczce 6blg drożdże ardennes i mam pytanie: czy użyłem zbyt małej gęstości brzeczki? I drugie czy kolba ma być zasłonięta cały czas od góry folią aluminiową ? , a może odsłaniać od czasu do czasu aby dostały trochę tlenu? Dzięki za odpowiedzi z góry i pozdrawiam Konrad
 7. Tzn. karuk do 1/2 szklanki przegotowanej letniej wody i do wiadra z piwem?
 8. Używał ktoś PartyKeg TOP KEG PLUS o pojemnośi 5 litrów - beczułka ze specjalną pokrywą umożliwiającą wyszynk za pomocą CO2 (nabój jest fabrycznie wmontowany w pokrywę).- z pokrywą z wbudowanym nabojem CO2 do wyszynku piwa z Browamatora ? W opisie jest że to pojemnik jednorazowy - można go użyć ponownie? Tzn czy da się zastosować nowy Nabój z dwutlenkiem węgla 16 g ?
 9. Bez owłosienia na głowie, biały grubo po 40-tce z żoną (zgadza się z badaniem) i córcią, chrześcijanin z kościołem bez przesady. Wykształcenie techniczne.
 10. Zgadza się to siarczan magnezu. Do modyfikacji wody.
 11. Sól Epsom (gorzka) będdzie zdrowsza. Przy okazji efekt lekko przeczyszczający, nie budzi ze snu.
 12. Tak stary temat, pewnie nikt Biersol Brewferm nie stosuje. ?
 13. Czy jest sens zacierać w tak skrajnych temperaturach (Zacieranie 62°C 30' -> 72°C 30' ) jeżeli z wykresu przecinania się beta i alfa amylazy wynika że przenikają się wzajemnie w okolicy 67st.C i zastosować 60' w tej temperaturze da identyczny efekt ? To moje przemyślenia więc jak się mylę to mnie poprawcie. Pozdrawiam. Konrad
 14. Witam zabieram się za Witbiera tyle tylko, że z ekstraktów słodowych pszennych. Kupiłem płatki pszenne i owsiane do kleikowania aby dodać do brzeczki. I tu problem bo zacierając od początku jak to większość z Was robi, enzymy rozbijają skrobię na cukry proste i tak dalej - a tu zonk. Pewnie musiałbym do kleikowanych płatków dodać enzymy gorzelniane alfa amylazę i gluko amylazę - pytanie czy wato. Na moją warkę to będzie ok. 0,2kg p. owsianych i 0,2 kg p. pszennych czy może zostawić tylko do lepszego zagęszczenia i dodać po skleikowaniu ten krochmal ? i już. Czy piwo będzie za mocno mętne.?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.