Jump to content

marvel90

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by marvel90

 1. W tamtym roku 2018r, dostałem Cascade, nic nie odsyłałem ani do Polski, ani do Włoch. Nie dostałem w paczce żadnych informacji, że jest taka konieczność. Widzę, że w tym roku zmienili system wyszukiwania, może to w związku z tym?
 2. Mam parę sadzonek Centenniala i marynki. Zamienię się na cascade, chinook lub coś innego amerykańskiego. Chmiel bardzo mi się rozrósł w szerz, powyciągałem wraz z pędami i wszystko się poprzyjmowało. Ewentualnie czekam na propozycje, może być wysyłka karp, sadzonek w późniejszym terminie. Zdjęcie robione jakiś tydzień temu więc wszystko jeszcze podrosło i nadaje się do sadzenia.
 3. tam gdzie ucho, tam bardziej metal rozciągnięty od przenoszenia
 4. Napisałem maila ok 2 tygodnie temu: "Witam serdecznie!Czy będzie możliwość pozyskania karp/sztorbów/sadzonek chmieli rodzaju żeńskiego następujących odmian:170088 CASCADE 56013 170171 COMET 170083 WILLAMETTE Z góry dziękuje za odpowiedź." Ok tydzień temu otrzymałem odpowiedź: "Dzień dobry, Prawdopodobnie będzie dostępna tylko odmiana Cascade. Odmiany Willamete nie mamy już w zasobach kolekcyjnych, natomiast odmiana Comet musi zostać zregenerowana, więc w tym roku materiał rozmnożeniowy nie będzie dostępny. Zamówienie należy złożyć poprzez system EGISET (egiset.ihar.edu.pl )najpóźniej do połowy marca, gdyż sztobry można pozyskać z plantacji jedynie wiosną. Pozdrawiam, Urszula Skomra" Właśnie zrobiłem zamówienie jest w miarę proste. Zaznaczamy interesujące nas odmiany w systemie klikamy na górze "Add". Przełącza nas do następnego okienka. Na dole klikamy w "Proceed (SMTA)". Następnie regulamin dostępny tez w j. polskim klikamy "Accept". Uzupełniamy dane i klikamy "Submit". Wydaje mi się, że to wszystko, nie ma chyba żadnych opłat, ewentualnie jeżeli przyjdzie paczka za pobraniem na mój koszt to pokryje koszty. Zobaczymy wiosną.
 5. Mam parę odmian, odezwij się wiosną to dogadamy szczegóły
 6. Witam! Mam sadzonki: -Marynka ok 4szt -Magnum ok 2szt -Lubelski ok 2szt -Sybilla ok 2szt Odbiór Turek, wielkopolska. Dużo jeżdżę w delegacje po północno-wschodniej Polsce. W przyszłym tygodniu jestem Warszawa, Olsztyn ew. Gdzieś po trasie. Szukam sadzonek chmieli amerykańskich, ale rozważę każdą propozycję. Jeżeli nie masz nic na wymianę, to coś powinno się dla Ciebie znaleźć.
 7. Witam! Mam sadzonki: -Marynka ok 4szt -Magnum ok 2szt -Lubelski ok 2szt -Sybilla ok 2szt Odbiór Turek, wielkopolska. Dużo jeżdżę w delegacje po północno-wschodniej Polsce. Prawie co tydzień jestem w Warszawie i okolicach, w najbliższym czasie: Nidzica, Olsztyn i miasta po drodze z Turku. Szukam sadzonek chmieli amerykańskich, ale rozważę każdą propozycję. Jeżeli nie masz nic na wymianę, to coś powinno się dla Ciebie znaleźć.
×
×
 • Create New...