Skocz do zawartości

aldorn

Members
 • Liczba zawartości

  166
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

3 obserwujących

Kontakt

 • Imię
  Kajetan
 • Strona www
  http://www.kajetan.com.pl

Piwowarstwo

 • Miasto
  Nysa

Ostatnie wizyty

722 wyświetleń profilu
 1. Z tym torfem to może przesada, ale wędzonka początkowo była bardzo mocna. Z wad to tylko wynikające z fermentacją S-05 w pomieszczeniu 23 stopnie, ale to wyczuwali tylko ci po kursach sensorycznych. Poza tym wszystko w normie.
 2. Zrobiłem Grodziskie surowe SM, szyszki do wysładzania dawałem. Wyszło ładnie, klarownie, ale zaraz po fermentacji to jak to mówią pędzący whisky - podkłady kolejowe... Więc z mojego doświadczenia, tak, gotowanie spłyca aromat wędzenia. Z czasem wędzonka opadła, piło się to bardzo przyjemnie. Po pół roku, jak już "dość słabo" było czuć wędzonkę, dałem do degustacji piwowarom w Opolu na bitwie piwowarów, byli zaskoczeni, że ze zwykłego Strzegomskiego tyle wędzonki
 3. Jeśli chodzi o Amarillo, to będzie trochę sadzonek, bo jeden z krzaków puścił takie korzenie, że jest sporo małych korzonków z oczkami i powsadzałem je w donice. Myślę, że w połowie maja będzie wiadomo ile nadaje się do wsadzania w glebę. A w międzyczasie, jak ktoś by chciał sadzonkę i przez przypadek przejeżdżał przez Nysę, to zapraszam.
 4. Koniec wysyłek. Najsłabszy sztobry wsadziłem w ziemię, chyba wszystkie odmiany a nawet jeszcze Cascade, którego nie odważyłem się sprzedawać bo lichy. Jak się przyjmą to będą dostępne.
 5. Dwa gatunki się skończyły, reszta jest, ale to ostatni dzwonek na zamówienie. Jeśli do kogoś się nie odezwałem jakimś przypadkiem, to proszę się przypomnieć
 6. Amarillo raczej tak, Centenniala chyba nie, ale dziś będę wysyłał paczki i będę znał stan.
 7. aldorn

  Herkules

  Zrobiłem dwa piwa na szyszce z niemiec, w obu podła goryczka...
 8. @dawid1534 niektóre chmiele są na wykończeniu, ale jeszcze dla ciebie na pewno starczy
 9. Ja najsłabsze wsadzam w doniczki i czekam aż puszczą. Ogólnie chmiel to jak chwast, każda pora na wsadzanie jest dobra, ale zawsze można do Zimnej Zośki w domu w doniczce potrzymać i potem wkopać.
 10. Możliwa wysyłka, 15 zł kurier. Pierwszeństwo będą miały osoby które biorą między innymi Perle i Lubelski, bo reszty mam mniej.
 11. Mam na zbyciu sadzonki/sztobry chmieli: Lubelski 5 zł Perle 5 zł Hallertau Tradition 10 zł Amarillo 15 zł Magnat 10 zł Centennial 15 zł Cascade Przesyłka kurierem 15 zł Wysyłki zakończone. Najsłabsze korzonki wsadziłem w ziemię i myślę, że w połowie maja będzie wiadomo, które się przyjęły i wznowię wysyłki już zielonych roślin.
 12. Dzięki, poszło z rozbryzgiem, wstępnie goryczka ok, zobaczy się jak z tym będzie po fermentacji
 13. W związku z pewnym przypadkiem - odpływ chłodnicy wywaliło i część wody poszła do brzeczki, musiałem wydłużyć gotowanie, piwo wyszło zbyt goryczkowe. Jak dla mnie pić się nie da więcej niż 0,3 to już ciężko, co zrobić nie gustuję w zbytniej goryczce. Teraz po tygodniu degustowałem. Robię drugą porcję którą chcę nachmielić na aromat i połączyć z poprzednią częścią. Czy można tak dodać i czy lepiej z rozbryzgiem żeby napowietrzyć czy unikać napowietrzenia? 30 l SM Pal Ale 13 BLG, 40 g Herkules 80 min, 30 g Chinook 30 min, 10 g Chinook 20 min, 40 g Lubelski 10 min
 14. aldorn

  Chmielnik sezon 2018

  Sadzonka chmielu w butelce jak na razie ładnie się rozwija, pomimo tego, że raz została na noc a był przymrozek. Tymczasem wczoraj zerknąłem na zeszłoroczne chmiele. Już startują, a to ledwo połowa lutego. I tak trzeba to będzie wyciąć, ale trochę zaskoczony jestem
×
×
 • Dodaj nową pozycję...