Skocz do zawartości

aldorn

Members
 • Zawartość

  115
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Kontakt

 • Imię
  Kajetan
 • Strona www
  http://www.kajetan.com.pl

Piwowarstwo

 • Miasto
  Nysa

Ostatnie wizyty

316 wyświetleń profilu
 1. aldorn

 2. Chmielnik sezon 2018

  To, że ogławiać trzeba to wiem. Widziałem takie nieogławiane poletko przydomowe, tragedia. Początkującego hodowcę chmielu w przydomowym ogródku może serce boleć, że takie ładne pędy trzeba wyciąć, ale jak chmiel się wkopie odpowiednio głęboko, to ciąć i nie żałować. W zeszłym roku nie ogławiałem swojego pierwszego chmielu, wsadzonego dwa lata temu, bo roślinka jeszcze mała, a niech rośne. W tym roku korzenie poziome w górnej części prawie na metr, więc się zastanawiałem czy przycinać te z nasion. Dopytuję tylko, o co chodzi z tym ogławianiem na jesień/zimę Bo już drugi raz o tym słyszę i chętnie bym poszerzył wiedzę, co i jak.
 3. Chmielnik sezon 2018

  To ogławianie robi się na jesień czy na wiosnę? Czy może na jesień tylko te młode rośliny? Bo co prawda to jest już stare, ale pisze, że na wiosnę, a z drugiej strony już ktoś też mi wspominał, że będzie na jesień ciął.
 4. Chmielnik sezon 2018

  Tyle że jak powstaje choćby ten Amamrillo ze skrzyżowania XYZ z ZYX, to owe nasionka to nie zapłodnione Amarillo przez YZX i dające nie wiadomo co, tylko bazowa krzyżówka XYZ z ZYX która da Amarillo. Masakra jakaś, nie sprzedaję tego, mam dla siebie, a tu problemy z sufitu: "wegetatywny, a nie generatywny", "powtarza cechy rodzicielskie". Proponuję zakończyć tą dziecinadę, bo śmieci temat. Są inne ciekawsze "chmielnikowe" tematy.
 5. Chmielnik sezon 2018

  Kupił więcej nasion niż potrzebował roślin, a że wzeszło mu więcej niż się spodziewał, to i mi się coś dostało.
 6. Chmielnik sezon 2018

  Przecież piszę, że wysiana z nasiona, sadzonki dostałem od znajomego, który zakupił więcej nasion, wysiał i podarował mi kilka
 7. Chmielnik sezon 2018

  Mam trzy sztuki chmielu Amarillo, w zeszłym roku wysiany, na jesień wsadzony w grunt. Ogławiać tak młodą roślinę czy jednak nie?
 8. Piwo o smaku chleba.

  A chleba to się z pszenicy nie robi? Jakby użyć coś z pszenicznych ciemnych, podpiekany itp? (Nie wiem, nie znam się, nie ogarniam, tak tylko teoretyzuję.)
 9. Piwo studenckie po kosztach - pytanie o natlenienie

  U mnie we wiosce węże igielitowe w Mrówce dużo taniej niż w Castoramie.
 10. Piwo studenckie po kosztach - pytanie o natlenienie

  Taż to się wyklucza! To jakbyś napisał: chce zjeść w ramach oszczędności czerstwy chleb, w takim razie idę do piekarni po świeżą bułkę... Klasyczny oksymoron: piwo studenckie z ekstraktu...
 11. BIAB w hop bagu?

  Ja mam taki lekko większy niż garnek, mi się nie przypala, ale zawsze możesz delikatnie unosić przy podgrzewaniu albo podnosić temp. dolewając wrzątku - tak ostatnio robiłem i chyba zostanę przy tym sposobie. Mam nadzieję, że kupiłeś firankę woalową
 12. BIAB w hop bagu?

  Jak chcesz, to mogę się spytać znajomej która mi szyła worek do BIAB ile weźmie za uszycie, bo ja się z nią kasą nie rozliczałem Wysyłka poleconym to kilka zł.
 13. BIAB w hop bagu?

  Mam obawy że może się nie udać. Za duże oczka. Jak już, to WOAL w sklepie z tkaninami kosztuje grosze, można uszyć pod garnek i mieć z głowy. Sam robię czasami takie właśnie warki o jakich piszesz w garze 15 l z workiem uszytym z woalu. Bez żadnego podbijania itp. Zresztą, podejdź do sklepu z firankami czy tkaninami, niech ci pokarzą woal to będziesz miał porównanie jednej tkaniny z drugą.
 14. Oj widać, że stary wapniak z ciebie Nie ukryjesz swojego wieku, dziś się już nie pisze tok jak ty to poczyniłeś, poprawność polityczna i strasznie pase
 15. Chmielnik sezon 2017

  Ja dostałem Herkulesa 2017 prosto od plantatora z Niemiec, nasion zatrzęsienie.
×