Jump to content

19Tofik88

Members
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About 19Tofik88

 • Birthday 04/04/1988

Kontakt

 • Imię
  Jarosław

Recent Profile Visitors

536 profile views
 1. W inne dni zalecałbym dostarczenie piw pod adres ul. J. Waszyngtona 53, ponieważ tam będziemy segregować wszystkie dostarczane piwa.
 2. Maryh z góry przepraszam, dobrze to ująłeś, ja nie jestem osobą decyzyjną. Co do tego Strzegomia, mój błąd zapomniałem o pozostałych polskich słodowniach. Z tym Polskim Ale potem zmieniliśmy na Polskie Jasne Ale bo by doszło do paranoi jest tak, że to jest odgórna prośba centralnych władz Bractwa Piwnego które są w Łodzi. Wyszli z taką inicjatywą żeby każdy browar i każdy piwowar z okazji 100-lecia Niepodległości Polski mógł uwarzyć własną wariację piwa które mógłby nazwać "Polskim Piwem", pełna dowolność, improwizacja, zabawa, byle z polskich składników/surowców i na polskiej ziemi. A my czyl
 3. Janusz76 jak najbardziej można dodać zioła. Zasada, słody powinny być z Viking Malt, dawniej Strzegom. Co do chmieli, ma być wyłącznie polska odmiana chmiel (Lubelski, Lomik, Sybilla, Marynka, Oktawia, Iunga, Zula, Limbus, Zbyszko), i nawet Chinook PL i Magnat, ważne żeby chmiel był z polskiej plantacji.
 4. Po konsultacjach i uświadomieniu sobie jaka to jest szeroko pojęta kategoria zmieniliśmy kategorię na Polish Pale Ale (w skrócie PPA)czyli odpowiedź na American Pale Ale (w skrócie APA) tyle że na polskich słodach i polskich chmielach.
 5. Już tibek służę z wyjaśnieniem, co do braggot ale; jest pełna dowolność jeśli chodzi o piwo bazowe i wartość ekstraktu (jeśli masz taką chęć może być nawet i grodziskie), rozchodzi się tylko o to żeby to była wariacja miodu pitnego z piwem a nie piwo miodowe. W gwoli uzupełnienia podsyłam link nie ocenionej Dori jak ona warzyła braggota. http://blog.homebrewing.pl/braggot-receptura/
 6. 19Tofik88

  19Tofik88

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.