Jump to content

GrzegorzG

Members
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Grzegorz

Piwowarstwo

 • Miasto
  Jasień

Recent Profile Visitors

531 profile views
 1. Oddam butelki 0,5 około 150 szt różne po piwach koncernowych, kraftowych, z etykietami lub bez, większość płukana, czyste. odbiór okolice Bochni Brzeska
 2. Ja bym wziął 2 lubelskie, 1 perle, 1 Amarillo. priv
 3. Upewnić się chciałem, dzięki za linka dużo fajnych informacji, piwo do pet-ów wleje i zobaczę co będzie. Dzięki
 4. Wygląda jak zakażenie? Tlenowce? Odfermentowało do 3.2 blg z 12,5 Zapach ok w samku też nic niepokojącego. Od chmielu raczej też się nic nie przypelentało - przy przelewniu na cichą były małe skupiska myślałem że resztki piany... ale to było to
 5. Taką nakrętkę jak na zdjęciu gdzie mogę kupić ewentualnie jak się to nazywa szukam i nie mogę znaleźć.
 6. Paczka odebrana, rozpakowana, wszystko super, dzięki.
 7. Witam Szanowne Grono, piłem ostatnio Dubel Chery Rauchwaizenbock z Browaru Stu Mostów i to jest takie piwo jakie chciałbym zrobić. Po lekturze internetu, składu podanego na butelce wymyśliłem skład i proporcje następujące dodam, że sam nie robiłem żadnej receptury więc proszę o wyrozumiałość. Pszeniczny 4 kg Monachijski 2,5 kg Karmelowy Pszeniczny Strzegom 130 EBC 0,15 kg Karmelowy czerwony 59EBC 0,15 kg Viking Malt Wędzony Czereśnią 1 kg Melanoidynowy 0,15 Pilzneński 1 kg Ciemny Czekoladowy 1200 EBC 0,15 kg ? W składzie jest jeszcze przecier wiśniowy przecieru nie mam, za to mam dżem wiśniowy domowy i zastanawiam się czy nie rozcieńczyć go wodą przefermentować osobno gęstwą i dodać na 4 ostatnie dni cichej Chmielenie Hallertau Tradition 50 g 5,7% na 60` Mandarina Bavaria 70 g 7,6% na 60` brewness wylicza 23 litry gotowego piwa 18,7 BLG IBU 62 takie IBU gdzieś mi się obiło o oczy wartość 60 IBU? Ale wydaje się trochę dużo może będzie lepsze 30 ibu? Zacieranie prosi się dekokcyjne może takie coś (kopia z receptury Weizenbock, Adam Wróbel (pieron)) Zacieranie dekokcyjne dwuwarowe 62/72°C. - 44°C - 20 min - 52°C - 15 min - 62°C - 20 min - 72°C - 20 min - 77°C - wygrzew nigdy nie robiłem dekokcji rozumiem że po podgrzeniu do 62°C odbieram 1/3 gęstego gotuję przez 20 minut? Zawracam powinno być 72°C odbieram znów 1/3 gęstego gotuję 20 min i zawracam. Drożdże dolnej fermentacji najchętniej suche (chyba w34/7) ale zastanawiam się nad płynnymi jakieś FM Co o tym myślicie?
 8. Szukałem śruby i pasująca śruba to 5/16 cala 18 zwojów na cal czyli gwint UNC. Moze komuś się taka informacja przyda.
 9. Jak masz jakąś wagę kontroluj ile gazu jest w butli w kg a nie manometrem, takie małe butle opróżnia się do zera a wskazanie manometru nie określi ile gazu jest w butli, temperatura nie wpływa na to czy gaz jest czy go niema i ile go jest kilogramów, tylko na ciśnienie i objętość. Gaz kupujesz na kilogramy i kilogramy kontroluj ciśnienie w butli jest drugorzędne.
 10. Jakim cudem? 0.o U mnie butla 1,5 kg wystarczyła na dwa kegi i to ledwo. Może coś źle robię, albo mam jakiś przeciek. A butle do końca opróżniasz? Mi wskazówka od ciśnienia w butli zawsze na czerwonym polu a w butli kilogram gazu (mam 1,5 kg), może prawie pełna wymieniasz?
 11. Głowicę masz od emily z gwintem wewnętrznym, pasowała na tłoczysko czy jakąś przeróbkę stosowałeś?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.