Jump to content

GrzegorzG

Members
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Grzegorz

Piwowarstwo

 • Miasto
  Jasień

Recent Profile Visitors

818 profile views
 1. Upewnić się chciałem, dzięki za linka dużo fajnych informacji, piwo do pet-ów wleje i zobaczę co będzie. Dzięki
 2. Wygląda jak zakażenie? Tlenowce? Odfermentowało do 3.2 blg z 12,5 Zapach ok w samku też nic niepokojącego. Od chmielu raczej też się nic nie przypelentało - przy przelewniu na cichą były małe skupiska myślałem że resztki piany... ale to było to
 3. Taką nakrętkę jak na zdjęciu gdzie mogę kupić ewentualnie jak się to nazywa szukam i nie mogę znaleźć.
 4. Witam Szanowne Grono, piłem ostatnio Dubel Chery Rauchwaizenbock z Browaru Stu Mostów i to jest takie piwo jakie chciałbym zrobić. Po lekturze internetu, składu podanego na butelce wymyśliłem skład i proporcje następujące dodam, że sam nie robiłem żadnej receptury więc proszę o wyrozumiałość. Pszeniczny 4 kg Monachijski 2,5 kg Karmelowy Pszeniczny Strzegom 130 EBC 0,15 kg Karmelowy czerwony 59EBC 0,15 kg Viking Malt Wędzony Czereśnią 1 kg Melanoidynowy 0,15 Pilzneński 1 kg Ciemny Czekoladowy 1200 EBC 0,15 kg ? W składzie jest jesz
 5. Szukałem śruby i pasująca śruba to 5/16 cala 18 zwojów na cal czyli gwint UNC. Moze komuś się taka informacja przyda.
 6. Jak masz jakąś wagę kontroluj ile gazu jest w butli w kg a nie manometrem, takie małe butle opróżnia się do zera a wskazanie manometru nie określi ile gazu jest w butli, temperatura nie wpływa na to czy gaz jest czy go niema i ile go jest kilogramów, tylko na ciśnienie i objętość. Gaz kupujesz na kilogramy i kilogramy kontroluj ciśnienie w butli jest drugorzędne.
 7. Jakim cudem? 0.o U mnie butla 1,5 kg wystarczyła na dwa kegi i to ledwo. Może coś źle robię, albo mam jakiś przeciek. A butle do końca opróżniasz? Mi wskazówka od ciśnienia w butli zawsze na czerwonym polu a w butli kilogram gazu (mam 1,5 kg), może prawie pełna wymieniasz?
 8. Głowicę masz od emily z gwintem wewnętrznym, pasowała na tłoczysko czy jakąś przeróbkę stosowałeś?
 9. Czyli chmielić 60 minut a nie tak jak w recepturze 90 minut? Na 15 minut przed końcem ile chmielu tak jak w oryginalnej recepturze czy tak jak przeliczyłem?
 10. Dokładnie tak przeliczone, jak to przeliczać? Jakieś propozycje ile chmielu dać?
 11. Robiłem to piwo dwa razy, teraz chciałbym zamienić chmiele na iunge i zrobić SMASH, wystarczy przeliczyć wartości GPH z receptury i będzie ok? Iunga 12,5 % granulat chmielenie na 20 litrów 19 g na 90` 10 g na 15` 3 g na 5` i 3 g na zimno Takie proste przeliczenie ma sens i czy wyjdzie z tego sensowne piwo, bo że piwo wyjdzie to wiem robił ktoś coś takiego?
 12. Fajna prosta receptura chciałbym ją zrobić ale nie ma nigdzie chmielu EKG jakim go mogę zastąpić może ktoś podpowiedzieć jakiś chmiel i czas chmielenia. Rozszyfrowałem skrót: East Kent Goldings. Użyć go tyle ile jest w recepturze nigdzie tu nie pisze ile ma mieć AK?
 13. Witam wszystkich, mam pierwszą Warkę z ekstraktów za sobą, teraz chcę spróbować zacierać
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.