Jump to content

Henx

Members
 • Content Count

  637
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Henx last won the day on May 31

Henx had the most liked content!

1 Follower

About Henx

 • Birthday 03/18/1985

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  147
 • Miasto
  Szczecin

Kontakt

 • Imię
  Bartek

Recent Profile Visitors

1080 profile views
 1. Siedem osób mu pisze o złym używaniu słowa „gotowałem” a on dalej swoje. Przeczytaj na wikipedii definicję gotowania/wrzenia. Słód który wrzuciłeś na pewno nie był w 100% pszeniczny (prawdopodobnie pół na pół pszeniczny i pilzneński). Jeszcze kilka pytań: do ilu schłodziłeś brzeczkę przed zadaniem drożdży? W jaką temperaturę wstawiłeś to? Uwadniałeś wcześniej drożdże? Jeśli tak to jak długo?
 2. Czy pod pojęciem „laureat” zawierają się tylko pierwsze miejsca czy całe podium? Chodzi mi o chmiele z PH.
 3. Ooo, już masz wyjaśnione. Jeszcze tylko dodam, że mieszanka z wodą ale destylowaną. Można też z wódką, wtedy wyjdzie ~68%.
 4. Właśnie, też podpinam się pod pytanie bo w opisie jest lekka nieścisłość. W akapicie o aromacie jest podane, że może to być gose, natomiast w „ogólne wrażenia” jest podane, że piwo ma być wytrawne i bardzo kwaśne. Jak wiadomo gose nie jest wytrawne i jest delikatnie kwaśne.
 5. Daj butelkę do lodówki na 12h i wtedy zobacz co i jak. Ciśnienie w szyjce butelki musi się zrównać z ciśnieniem cieczy.
 6. A jak w smaku wychodziło te poprzednie 5 piw z wątpliwą próbą jodową? I drugie pytanie, czterdziesta warka i nadal robisz próbę jodową?
 7. Jeszcze druga część pomocniczych pytań. Ile przed otwarciem butelki stała ona w lodówce?
 8. Przed zadaniem drożdży masz napowietrzyć mocno. Dopiero później trzeba tego unikać.
 9. Nie ruszaj już nic. Na kolejną warkę zamiast cukru kup ekstrakt i zaopatrz się w spławik. A do butelkowania spokojnie można używać sacharozy.
 10. A ja poradzę trzecią opcję czyli to co sam pisałeś. Gęstwa po dubblu z tych samych drożdży. Na pewno są bardziej zahartowane niż świeże z paczki. No i stopień odfermentowania się nie zmieni. Piwo i tak do picia będzie za rok także dadzą radę. Ale nagazowanie zrobiłbym na poziomie 1,6, max 1,8.
 11. NEIPA, american blonde, wariacje z grodziskim, piwa z owocami (bez kwasów). Witbier - nie. Dają fajne estry (cytrusy, delikatne tropiki).
 12. Dokładnie tak jak Punix pisze. Zanim brzeczka schłodziła się do tych~18 to cały cukier był już dawno zjedzony. Musisz zejść niżej z temp i dopiero zadać drożdże. A S-33 bardzo lubię, używałem ich wiele razy i nigdy nie miałem problemów.
 13. Przy zadaniu drożdży brzeczka miała 25stC czy drożdże uwadniane w 25?
×
×
 • Create New...