Jump to content

Henx

Members
 • Content Count

  596
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Henx

 • Birthday 03/18/1985

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  117
 • Miasto
  Szczecin

Kontakt

 • Imię
  Bartek

Recent Profile Visitors

895 profile views
 1. Lactobacillusów nie ma tam już na 100%, ale drożdże nie są w rewelacyjnej kondycji z racji na pracę w niskim pH. Ja odpuszczam zbieranie gęstwy po kwasach. Zwłaszcza, że US-05 to nie Al Capone
 2. pH zacieru mierzysz jakieś 20min po wrzuceniu ziarna do wody. Czy jesteś pewien, że masz wodę o pH 6? Zazwyczaj jest 7-7,5.
 3. Wciąż nie mam. Być może ktoś zrobił literówkę w adresie czy coś? Poczekam aż ktoś z organizatorów zajrzy tu
 4. Czy wiadomo kiedy będą finałowe metryczki za gose?
 5. Drożdże S-33 lub jakieś do Vermonta - tylko. No i pulpy z owoców.
 6. Henx

  ris

  Przede wszystkim zwiększ zasyp, nie gotuj chmielu 100 minut i suchary nie są zbyt dobre do risa - najlepiej gęstwę. Zrób na tych sucharach lekkie piwo i dopiero na gęstwie risa.
 7. Godzina to 60 minut, a nie 45. A odpowiadając na pytanie - tak.
 8. 3/4 drożdży umarło z głodu. Rehydratację robi się 15 minut. Jeśli jeszcze słabo napowietrzyłeś i wsypałeś przy takiej temp to one nic się pewnie nie namnożyły tylko od razu poszły żreć cukier. Czyli jest ich dużo za mało.
 9. To jeszcze jedna rada na przyszłość. Nie zastanawiaj się czy coś się zepsuło czy nie bazując na zapachu po 2-3 dniach fermentacji. Drożdże produkują mnóstwo aromatów ubocznych, które później znikają. Szkoda nerwów i zawracania sobie głowy. Najlepiej to przez pierwsze 10-14 dni nie zaglądaj tam i nie wąchaj
 10. Mam podobny problem. Występuje na wszystkich piwach z owocami (ostatnio na gose z malinami nie było tylko) i prawie na połowie pozostałych. Problem taki mam od ponad roku. Nie działa mi na to żadna chemia (NaOH, kwasek, oxi), nie próbowałem tylko chloru. Radzę sobie w dosyć uciążliwy sposób, mianowicie szczotka do mycia butelek + wiertarka.
 11. Ja bym wybrał US-05 bo bardziej będzie czuć dodatek skórek, ale drożdże do weizenów też są ok.
 12. U mnie same maliny (3 miejsce). Fajnie jakby organizator napisał w jednym poście
 13. Czy jest możliwość poznania owoców jakie były użyte w gose?
×
×
 • Create New...