Jump to content

guma44

Members
 • Content Count

  312
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Gumiennik
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  >40
 • Miasto
  Basel

Kontakt

 • Imię
  Rafał

Recent Profile Visitors

995 profile views
 1. Ze świerzyzną nie mam doświadczenia i mój domysł nie wyjaśnia niczego. Nie mniej jednak jak plastik znika to rzeczywiście potraktowałbym to piwo jak wino i dał mu chwilkę odpocząć zanim go wypijesz.
 2. Może musi odpocząć jak czerwone wino :)? BTW. W jakiej formie miętę dawałeś? Ostatnio coś (nie piwo) robiłem z suszonym czosnkiem niedzwiedzim i dostałem zapach benzyny.
 3. Nie ma problemu. Na "burzliwej" możesz trzymać do miesiąca. Musisz tylko ująć w kalkulatorze odpowiedni wiek gęstwy tzn. teoretycznie powinno się liczyć od skończenia fermentacji burzliwej nawet jeżeli piwo siedziało dłużej.
 4. Skrystalizowany StarSan albo takie tam cholerstwo?
 5. To w takim razie bym rzeczywiście rozważył wsypywanie cukru choć odważanie jest upierdliwe. Ponowne przelewanie wymaga wymycia "starego" fermentora bo raczej nie chcesz aby Ci się wszystkie syfy z dna podniosły. Można też dodawać roztwór cukru bezpośrednio do butelek za pomocą strzykawki.
 6. 1. Tak ludzie mówią, ja też tak robię i wydaje mi się że jest to wygodniejszy sposób. 2. Z tego co wiem brewness to liczy na końcu. A jak nie to 500ml powinno Ci starczyć. Generalnie trzeba zrobić roztwór o takim plato jakie miała brzeczka przed fermentacją. 3. Po prostu przelewasz piwo do innego fermentora (z kranikiem) z którego będziesz butelkował. Wcześniej wlewasz tam roztwór cukru który powinien się wymieszać. Osobiście jeszcze potem mieszam wysterylizowaną łychą dla pewności ale to już jest ryzyko utlenienia.
 7. Zostaw je w spokoju na conajmniej dwa tygodnie (łącznie). Nie stresuj drożdży.
 8. Drożdż, wogle to nie patrz będziesz zdrowszy.
 9. jak zrobiłeś wygrzew to chyba już po sprawie bo enzymy są ubite.
 10. Wygląda jak lakto. Co to za piwo (wygląda jak RIS )?
 11. Staram się takich nie pić . Ale jak się trafi gorsze, takie bardzo odfermentowane to jest raczej alko z wodą rozcieńczony - tam to czuć świetnie. Mam też taki odchył, że potrafię wyczuć alkohol w bardzo małych ilościach. Po prostu go nie lubię.
 12. Może nigdy nie piłeś gorzkiego piwa? Cukrem smaku nie poprawisz. Podniesiesz tylko alkohol i wytrawność. Moim zdaniem wszystko na minus. Tak jak wspominał mrmrooz daj temu piwu czas.
 13. Oglnie wogle nie pijam czystego . Ale z tego co wiem i co próbowałem to tak jest. Najlepiej (moim zdaniem) jest to wyczuwalne w białych winach jako długi gorzki posmak.
 14. P Piwa czy otoczenia? Nie chodzi o pomyłkę przy pomiarze. Cukier == więcej cukrów fermentowalnych == więcej alkoholu > alkohol jest gorzki. Poza tym większe odfermentowanie powoduje, że goryczka jest bardziej odczuwalna. Edit: udało mi się takie coś znaleźć: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0376871699001490
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.