Jump to content

kefa81

Members
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

About kefa81

 • Birthday 09/25/1981

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Wschodnia Strona Mocy
 • Liczba warek
  14
 • Miasto
  KW Piasecka\Lublin

Kontakt

 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

541 profile views
 1. Kupiłem tę zakrętarkę. Trzeba pamiętać że ten sprzęt ma uchwyt 1/4. Ogólnie gdy kręciłem na szczelinie 0.6 całe ziarna to stawało, ale jak zwiększyłem szczelinę do 1.0 mm to poszło, a potem zmniejszyłem do 0.6. No cóż Parkside 20v PBSA 20 LiA1 dawał radę całe ziarna na szczelinie 0.6.
 2. Pamiętam coś właśnie że @Patryk77 zalecał aby obroty były dość niskie a moment obrotowy >30NM. Chciałbym właśnie Was podpytać czy macie może jakieś sprawdzone sprzęty do tego śrutownika, bo czasu od premiery sprzętu już trochę minęło Chciałbym kupić właśnie jakiś napęd tak żeby też nie zajechać tego śrutownika bo sprzęt jest naprawdę dobry.
 3. Jaki napęd używacie do "śrutownika Patryka"? Czy ktoś może używa wkrętarka z udarem PDSSA 20-Li A1 (Maksymalny moment obrotowy: 180 Nm Ilość drgań: 0 - 3600 /min) bo zamierzam to kupić? Ja do tej pory używałem wkrętarki Parkside 20v PBSA 20 LiA1 ale jest w remoncie
 4. Bo 15st C jej pewnie nie zaszkodzi, ja myślę tu o piwnicy gdzie w zimie temperatura jest 6-10 st C. Info z instrukcji mojej zamrażarki: "Urządzenie można zainstalować w suchym, dobrze wentylowanym pomieszczeniu(w garażu lub piwnicy), ale optymalne miejsce instalacji tego urządzenia to takie, w którym temperatura otoczenia odpowiada klasie klimatycznej podanej na tabliczce znamionowej urządzenia. Klasa SN: 10-32st. C, klasa N,ST, T: 16-32 st. C.
 5. A zamrażarce to nie zaszkodzi jak będzie stała w temperaturze np 4 stopnie? Ostatnio kupowałem zamrażarkę skrzyniową i takie info/ostrzeżenie o temperaturze pomieszczenia w którym stoi zamrażarka było.
 6. Zastanawiam się jak stworzyć warunki do lagerowania w domu, czyli jak zrobić własną chłodnię w której temperatura będzie 0-2'C. Czytając forum dochodzę do wniosku, że albo trzeba kupić zamrażarkę i zabudować ją w "szafie chłodniczej" np. takiej zrobionej ze styropianu, albo...no właśnie. Mam piwnicę w domu z oknem (nieszczelnym 🙂 ), lagerować będę wyłącznie w miesiącach zimowych, wtedy w piwnicy w zależności od pogody jest 4-10' C Czytałem że zamrażarki/lodówki powinny stać w pomieszczeniach powyżej 6'C, bo niższe temperatury niekorzystnie wpływają na trwałość zamrażarki - ciekawe swoją drogą
 7. Również posiadam taki młynek Zelmera i faktycznie na max 7 kg słodu jest ok, ale chcę wkrótce zmielić 25 kg słodu, będę robił warkę 75 litrów, jaki śrutownik możecie polecić? Tak do 150 zł, aby zmielił 20 kg w 30 min po podłączeniu jakiegoś silniczka. Nie chcę kupować śrutownika za 350zl od kolegi Patryk77, bo przy moich potrzebach on się zwróci po 7 latach.
 8. Ja mam garnek stalgast 100l i też się przy zakupie zastanawiałem czy nie kupić tańszego. Za swój dałem 800zł a można było kupić w sumie inny 300zł taniej. Bałem się jednak, że jak przyoszczędze to później będę niezadowolony, a i tak trzeba wydać sporo kasy. Mnie przekonało grube dno, bo przy dużych zacierach obawiałem się przypalenia. Garnek ma też grube ścianki i temperaturę trzyma bardzo dobrze. Z garnka jestem naprawdę zadowolony. Ale jeśli to samo można osiągnąć kupując tańszy garnek to czemu nie 😀
 9. Odpowie ktoś może czy brzeczkę z tym osadem (powstałym po zacieraniu) można dodać do reszty i chmielić?
 10. Nie dodaję do zacierania. Dodaje na ostatnie 15min podczas chmielenia. W sumie z tym mchem to mogłem "zatrybić" już przy pytaniu od kolegi zegancio. Sprawdziłem swoje zapiski piwowarskie i przy ostatniej warce nie dodawałem mchu, a ten osad był. Może to jakaś pozostałość po słodzie - używałem ze Strzegomia.
 11. W sumie czasem stosuje. Zwrócę uwagę czy gdy nie dodaje mchu to również taki osad się pojawia. Rozumiem że to mogą być pozostałości po nim. A można to dodać do reszty i chmielić?
 12. Cześć, Podłączę się do tematu: możecie spojrzeć na te farfocle ze zdjęcia? Co to jest? Zacieram w warniku, używam FD z blachy perforowanej i worka do filtracji, po zakończeniu wysładzania i filtrowaniu, gdy zleje już całą brzeczkę z warnika przeznaczoną do chmielenia to zawsze między dnem warnika a jego kranikiem zostają mi 2-3 litry po których pływa sobie taki osad. Zawsze to wylewam w kanał, bo nie wiem jak to może wpłynąć na całość piwa. Ale może marnuje dobry materiał? 🤔 Z góry dziękuje za odpowiedź.
 13. Trochę czasu już upłynęło od zadania pytania o różnicę w jakości słodów ze Strzegomia i Weyermann'a. Jakie jest teraz Wasze zdanie/opinie o ww. słodach? Dlaczego pytam: kilka lat minęło a różnica w cenie słodów się nie zmieniła a i Strzegom to teraz Viking Malt, może za nową nazwą jest teraz i nowa jakość? Robię duże warki po ok. 80lit i przyznam że Wasza opinia mnie interesuje, bo jak każdy nie lubię przepłacać 🤑
 14. W domu akurat mam Agent Maxa, który zawiera podchloryn i to właśnie do niego zamierzałem dodać kreta czyli NaOH i to zapewne jest bezpieczną operacją. O tym, że niektóre Agent Maxy mogą zawierać kwas solny nie wiedziałem, także odpuszczam sobie dolewanie NaOH do Agent Maxa... człowiek ma takie szczęście że 20 razy przeczyta skład na opakowaniu doda NaOH i nic złego się nie stanie, ale raz nie przeczyta i akurat trafi na skład z kwasem solnym...i się przekona jak przebiega reakcja zabojętniania. Dzięki Wszystkim za odpowiedzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.