Jump to content

dawidaol

Members
 • Posts

  17
 • Joined

 • Last visited

About dawidaol

 • Birthday 04/06/1998

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  19
 • Miasto
  Warmia

Kontakt

 • Imię
  Dawid

Recent Profile Visitors

411 profile views

dawidaol's Achievements

 1. Starczyło napisać post w istniejącym temacie a nie zakładać nowy i robić śmietnik z poplątaniem.
 2. Skoro tak ładnie bulka to tylko się cieszyć Jaka temperatura na tym termometrze naklejonym ? Nic nie rozszczelniaj, po co ?
 3. Możliwe jest takie odparowanie. Sprawdź spławik na wodzie 20°C czy pokazuje 0.
 4. Macie Panowie na myśli brak pracy ? Myślę że to zależy od regionu. Aczkolwiek i tak nie mam zamiaru iść w geodezję, mam całkiem inny pomysł na siebie no ale będąc w 3 klasie zmiana nie wchodzi w grę, więc ciągnę
 5. Nie, za to w butelkach z wysokim kołnierzem pozostawia odciśnięte oczko ale to tylko kwestia estetyki.
 6. Mam Eternę i sprawdza się znakomicie. Kilka kropel oleju kujawskiego i płynność jest idealna. Stawiam kilka butelek z kapslami na podłodze w rządku, klękam i zaciskam po kolei. Idzie niezwykle szybko i sprawnie.
 7. Drożdże mogą mieć taki aromat bo zapewne jest wśród nich jeszcze piwo, które ma ten zapach.
 8. Patent ze słomą bardzo ciekawy, warty sprawdzenia ze względu na dostępność. Co myślicie o przepłukaniu jej pod bieżącą wodą / sparzeniu? Myślę, że nieco drobniejsza by się lepiej sprawdziła niż długasy.
 9. To raczej wpływu na refermentację nie ma Mi osobiście stout 21° nagazował się po chyba 4 miesiącach w wiadrze ( nie zlewałem na cichą, stał na drożdżach)
 10. Ostatnio łączenie nut czekoladowych z pomarańczą jest powszechne w polskim krafcie. Czemu by nie Ja bym dodał zest uprzednio zamoczony w jakimś alko.
 11. 2 tygodnie w 8 stopniach to może nie CC ale się wypowiem. Drożdże zbite tak, że mogłem zlać do ostatniej kropli bez zasysania, nagazowało się normalnie chociaż trwało to 2 tygodnie. Do kalkulatora jak zawsze temperatura górnej granicy fermentacji. W tym tygodniu będę robił już klasycznie 2 dni w okolicach zera i zdam relacje po refermentacji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.