Jump to content

Maciejeq

Members
 • Content Count

  233
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Domowy Dobrze Buja
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  65
 • Miasto
  Wyszków

Kontakt

 • Imię
  Maciek

Recent Profile Visitors

1616 profile views
 1. To jest zwykły stół ze stali nierdzewnej. Na jakimś starym ogłoszeniu mieli taki bodajże 100x80x65, takie wymiary mi akurat pasowały i taki właśnie zamówiłem. Mają opcję za dopłatą - wzmocnienie stolika blatem od spodu oraz np. domontowanie kołek do nóżek czy wersja przyścienna z rantem podwiniętym do góry. Stół ma rzekomo udźwig do 210kg i raczej tak jest - jest mocno sztywny, nawet jak jeżdżę nim z pomieszczenia do pomieszczenia. Polecam zadzwonić na numer z ogłoszenia, obsługa jest bardzo pomocna.
 2. Szwagier to jedna z najważniejszych instytucji
 3. https://www.olx.pl/oferta/zlew-gastronomiczny-dwukomorowy-80x60x85-polka-syfon-gratis-CID619-IDy9QOe.html#c367b62cd3;promoted Zrobiła mi to firma Gastro-Sendex, znalazłem ich ofertę na OLX. Zebrali wymiary, wycenili, 3/4 dni później stół był już w drodze. Co prawda puścił jeden spaw w transporcie, ale w tak nieistotnym miejscu że póki co się tym nie przejmuję (dzięki temu łatwiej było mi wsadzić płyty drewniane pod blat by zamocować wymienniki i pompy), niebawem szwagier będzie miał zestaw do spawania nierdzewki i to naprawimy
 4. Wielkimi krokami dochodzę do finału Testowa warka tuż tuż, może nawet jutro Na pierwszy ogień pójdzie pale ale na Hothead'ach i Hornindalach, tak żeby było co pić w te upały, zaraz po tym wjedzie Witbier na Forbidden Fruit'ach. Pozostało mi dociąć węże, wyczyścić sprzęt i można będzie warzyć. Sercem całego systemu będzie skrzynka rozdzielcza do której podepnę wszystkie urządzenia elektryczne i będę podłączać tylko siłę. Sporo się nauczyłem przy robieniu tego systemu, ale myślę że jeszcze więcej przede mną
 5. Wysokość około 45cm, szerokość około 22/23cm.
 6. Przepraszam za zwłokę, ostatnio rzadko tu zaglądam. Wymiary podam wieczorem.
 7. Ostatni wpis z 21 stycznia, o matko.. Dziecko potrafi zrobić rewolucję w życiu W międzyczasie uwarzyłem jedną warkę 066 Polish Pale Ale na Hornindalach której dawno już nie ma. Zrobiłem też podejście do Flandersa, ale pokonała mnie filtracja i 18kg słodu poszło w kanał... (chciałem zrobić wielkie HGB by finałowo mieć 60l bazy na 3 różne petainery). Powolutku się odradzam. Wykorzystałem ten czas na zmiany w sprzęcie - przejście na full elektryk Wysłałem garnek do Lewatywy, dokupiłem drugi i finałowo mam zacierną 50l i 70l warzelną, grzaną grzałkami sterowanymi z pamela. Doszły też 2 pompy z Aliexpress, starą solarną wykorzystam do whirlpoola i być może zaadoptuję pompkę ze zmywarki do pompowania wody do wysładzania. Jakiś wstępny projekt tego jak miało to być połączone: Głównym zamysłem jest system który będę wwoził do garażu na stoliku, wszystko będzie podłączone, tylko nalać wody, podłączyć do zasilania i zająć się warzeniem. Dość mam latania, podłączania wężyków, przepinania gniazdek itd. 50tka jest zacierną z grzałkami od Sprawka i mieszadłem od Lewatywy. Po zacieraniu będę od razu z niej filtrował - ma sprężynę filtracyjną. Mętny filtrat będzie wracać do garnka górnym zaworem, jak się wyklaruje - będzie tłoczony do warzelnej. Warzelna to garnek 70l z grzałką 2x2kW, dodatkowym zaworem do whirlpoola, powrotem whirlpoola i odnogami, tak by móc zawracać schłodzoną brzeczę do garnka i cyrkulować ją w trakcie whirlpoola. W środku będzie sprawdzony już hopstopper + hopspider. Jutro zajmę się obudowywaniem zasilacza do mieszadła garnka i być może zacznę już skręcać zawory itp. Zostaje mi zamówić stolik z nierdzewki i pogadać z elektrykiem żeby zrobił mi skrzynkę "rozdzielczą" z 8 gniazdkami do których podpięte będą wszystkie urządzenia. Sporo z tym roboty, ale wierzę że się opłaca, tym bardziej że nie będę miał już tyle czasu na warzenie ile miałem W kegach zostało mi trochę milda, wiednia i wędzonego lagera. Bida. Od dłuższego czasu mam ochotę na Witbiera (a tych jak na złość brak w sklepach) - jak tylko uruchomię warzelnię to pójdzie warka na 3944 i FF Northern Brown Ale się zainfekowało i w ramach ratunku poszło na rurki... Tak jak i jakieś 30l różnych zlewek, głównie starych belgów, między innymi BGSA które niedofermentowało. Będzie z 6l whisky z piwa Na zlanie na owoce czeka lambic - w marcu pobierałem próbki i jestem miło zaskoczony, może nie jest mega kwaśny ale zdecydowanie dziki. Fajne rezultaty jak na piwo na dregach. Wykorzystam gęstwę do drugiej warki.
 8. Ja z kolei czytałem o dodatku 1/3 wiedeńskiego do zwykłego pale ale celem symulacji MO. Raz użyłem takiej kombinacji i była spoko (zdecydowanie większa słodowość niż sam pale) ale nie mam bezpośredniego porównania do Maris Otter.
 9. W składzie na etykiecie jest US-05, więc to nie te
 10. Z racji że Piotr bierze zestaw - rezerwacja jest dla niego. Na dniach powinien nastąpić odbiór
 11. Na sprzedaż chłodnica zanurzeniowa. Kupiłem ją na początku mojej przygody z warzeniem w BA. Generalnie bez jakichś większych uszczerbków, stan bardzo dobry Cena - 90zł. Preferuję odbiór osobisty w Warszawie / Piasecznie.
 12. Cześć, Na sprzedaż idzie butla z gazem 11kg z taboretem 4kW. Sprzętu używam od ponad dwudziestu kilku warek, butla jak to butla - szczelna, z łatwością wymienialna, zostało w niej gazu na jakieś 3-4 warki (zacieranie + gotowanie). Taboret nosi ślady użytkowania - sam palnik jest już opalony z farby, nóżki i reszta też trochę brudne - ten sprzęt akurat trudno utrzymać w czystości, niemniej - konstrukcyjnie sztywny, z łatwością trzymał mój wypełniony po brzegi garnek 50l. Cena za zestaw - 150zł. Ze względu na butlę wolałbym tego nie wysyłać, więc odbiór osobisty w Warszawie mile widziany Raz na jakiś czas bywam też w Piasecznie.
×
×
 • Create New...