Jump to content

Sabo

Members
 • Posts

  49
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Sabo's Achievements

 1. dla przyszłych desperado poszukiwaczy, test z zakrlaplaniem "tatry" jest masakryczny, nie da się pić takiego piwa, smak całkiem inny w ogólne nie przypomina smaku desperadosa, ciekawe skąd oni biorą ten smak
 2. jak dla mnie zakupc lagerów i takie dolanie esencji nie da wymiernych efektów z racji tego ze w butelkach poleżakują trochę i jeszcze trochę się przegryża i dofermentują. Esencji jest 40 ml - niby na 4l wódki
 3. Czy ktoś próbował osiagnąć coś podobnego do desperadosa? zamówilem ekstrakt Coopers Mexican i esencję smakową tequila. Postaram się uważyc piwko i do butelek dodać rózne ilości esencji, i opisywac wszystko na kapslach, zaczne od 1 kropli na butelkę i tak w górę. Co o tym sądzicie?
 4. Swoja drogą ekstrak słodowy nie jest taki drogi, zakupiłem z WES 12,5 kg w baniaczku za 171 zl, wychodzi z tego mniej wiecej 7 x 1,7 kg ( czyli zestaw ekstraktu slodwoego do 7 coopersow na 23 l piwa kazde )
 5. Ok czyli dodam tyle ekstraktu ile zmiesci sie w puszcze coopersa na 23 l wody. Teraz pytanie, czy moge uzyc ekstraku slodowego JASNEGO do np Stouta od coopersa? Albo dark ale? Jak bardzo zepsuje to smak?
 6. Ekstrakt słodowy jasny 80% m/m - to informacja ze strony WES odonosnie tego ekstraktu
 7. czyli z tej tabeli wychodzi przy 23 l wody potrzebuje 3,4 ekstraktu slodowego czyli 1,7 kg z coopersa nachmielojnego I drugą taką puszkę np ekstraktu slodowego z WES nienachmielonego, zgadza sie?
 8. Chodziło mi bardziej ze jak puszka ekstraktu nachmielonego coopersa ma 1,7 kg, to jak wleje tam ekstrak slodowy nie nachmielony to waga bedzie raczej podobna. Czyli coopersa i 23 l wody, a ile tego ektrasktu slodowego nienachmielonego tez z 1,5 kg?
 9. Witam, zamówiłem piwo Coopers ekstrak słodowy nahcmielony 3 szt, oraz 12,5 kg Ekstraktu słodowego z WES ( na przyszle warki ) Do jednego coopersa piszą o 23 l wody, ale czy napewno tyle dawac? Czy mniej? Wiadomo że każdy producent zawyża. I jeszcze jedno czy waga ekstraktu równa sie objetosciowo wagą coopersa ekstraktu nachmielonego? Bo zamowilem ekstrakt w takim baniaczku, i chcialem np wywlewajac coopersa do wiadra fermentacyjnego przelac z baniaczka ekstrakt do puszki od coopersa i wtedy np odmiezyl byl 1,7 kg albo ew 3/4 zalac dla 1,2-1,3 kg. Prosze o poradę
 10. A po cichej znowu musze przelac do drugiego fermentatora żeby rozlać?
 11. Witajcie, przy piwie India Pale Ale, zaskoczył mnie fakt że jedną porcję chmielu mam dodać na cichą fermentację, w jaki sposób? ( jest to granulat, i nie wiem czy go rozgnieść, czy takie bobki wrzucić), może obwinąć go w jakiś bandaż czy gazę, żeby potem pozbyć się problemu zasyfienia piwa?
 12. Sabo

  Piwo owocowe?

  Istnieje jakiś przepis na uwarzenie piwa podobnego w smaku do reddsa/coolera?
 13. Witajcie, gdy zacieram robię to tak: Zacieranie robię w 12 l wody, i wysładzam dodatkowymi 12 l wody. Wychodzi w miarę 20 l brzeczki do fermentacji, ale gdy zlewam na cichą zostało mi teraz 16 l piwa bez osadu, tak powinno zostać? Czy podczas zacierania dodawać więcej wody?
 14. Właśnie, jak wykonać taki filtrator? Macie jakąś stronkę pokazującą jak to ma wyglądąć? Jak tą rurkę dokręcić do kranika w fermentatotrze?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.