Jump to content

wawa69

Members
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

214 profile views
 1. wawa69

  grainfather

  Ciekawe jak sobie cenią tą zabawkę?
 2. Mam w garażu rzadko używaną starą zamrażarkę skrzyniową,czy mogę do niej podłączyć taki kontroler temperatury: http://twojbrowar.pl/pl/warzelnia-browaru/1874-kontroler-temperatury.html żeby utrzymywać powiedzmy temperaturę 18'C.Chciałbym zamrażarkę wykorzystać do leżakowania piw i fermentacji piwa.
 3. wawa69

  grainfather

  Mam pytanie do użytkowników grainfather.1)Czy podczas zacierania pozwalacie brzeczce przelewać się przez rurkę,czy może ograniczacie przepływ żeby brzeczka przepływała wyłącznie przez złoże ze słodu. 2) Jaki stosujecie przelicznik ilości wody do zacierania w stosunku do słodu?Ja stosuję przelicznik 3,5l na każdy kg słodu i mam wrażenie,że słód jest za gęsty,ciężko nawet łygą zamieszać gdy się wsypie całą porcję. Jeszcze jedno pytanie,trochę bardziej ogólne które mnie nurtuje od jakiegoś czasu:co jest bardziej wydajne,dodanie więcej wody do zacierania a mniej do wysładzania,czy może odwrotnie
 4. wawa69

  grainfather

  Nowa zabawka do grainfathera: http://twojbrowar.pl/pl/warzelnia-browaru/2374-hop-stoper-grainfather.html
 5. wawa69

  grainfather

  Ostatnio robiłem Foreign Smoked Stout 16'Plato (5kg słodów pdst.i 1kg słodów specjalnych)po wysładzaniu (15l wody) wyszło mi 26l brzeczki 15'Brix,po gotowaniu wlałem do fermentora 21l brzeczki 17'Brix.Mogłem wysładzać nawet 18l wody żeby zejść do zakładenego 16'Plato.
 6. wawa69

  grainfather

  W końcu są części zamienne do graifathera,nie wiecie czy nowy filtr ma drobniejsze oczka od poprzedniej wersji?
 7. wawa69

  grainfather

  Myślę ,że kilka pierwszych warek powinieneś zrobić na tym sprzęcie tak jak go kupiłeś,bez żadnych udoskonaleń,chodzi o to żeby nabrać wprawy.Jak sobie przypomnę jak warzyłem pierwszą warkę na Grainfatherze to wyglądało to podobnie jak u Ciebie,teraz to jest prawdziwa przyjemność.
 8. wawa69

  grainfather

  Na Poznańskich Targach Piwnych przy stoisku Twój Browar ma być pokaz warzenia na Grainfatherze już z nowym sterownikiem.
 9. wawa69

  grainfather

  Czy macie jakiś pomysł na sprawdzanie Plato (Brix) podczas wysładzania,bo ja wyciągam "basket" wkładam do plastikowej miski,mieszam (na dnie są wyższe wskazania niż na wierzchu) pobieram próbkę i stawiam "basket" z powrotem na Grainfathera.Próbowałem z podłączonym kranikiem (tym od zacierania) ale były przekłamania z powodu który wcześniej wymieniłem.
 10. wawa69

  grainfather

  Mam wrażenie, że za bardzo tłumi przepływ. A i klarowność jest bez rewelacji i zastanawiam się, czy brzeczka nie powinna jednak więcej razy byc przefiltrowana. Ja wczoraj włożyłem do filtra fabrycznego zwiniętą w rulon siatkę 400mikr i tą samą do Hop Spidera.W przyszłym tygodniu testy.Trochę się obawiam o to,że filtr fabryczny się zapcha.
 11. wawa69

  grainfather

  A w czym jest problem z tą siatką?
 12. wawa69

  grainfather

  Jeszcze jedno pytanie techniczne:czy podczas wysładzania warto utrzymywać brzeczkę w temp.ok.72'C,czy nie ma to żadnego znaczenia i można wyłączyć Grainfathera?
 13. wawa69

  grainfather

  Teraz zrozumiałem,czyli tak jak pisałem wcześniej gdybym do oryginalnego filtra włożył siatkę 400mikr zwiniętą w rulon spełniłaby by funkcję hopstopera?Jaki ma kształt i wielkość Twój hopstoper?
 14. wawa69

  grainfather

  Trochę się pogubiłem,czyli po gotowaniu na filtrze powinien osiąść osad który będzie stanowił warstwę filtracyjną podczas przepompowania do fermentora?Jeżeli tak to z czego ma być ta warstwa filtracyjna skoro chmieliny pozostają w hopstoperze?Czy do kosza od zacierania/wysładzania wkładasz na dno też dodatkowo siatkę o mniejszych oczkach czy jedziesz na fabrycznej?
 15. wawa69

  grainfather

  Kupiłem Hop Spider z oczkami 800mikr. ale zastanawiam się też nad kupnem siatki tkanej z nierdzewki z oczkami 400mikr.Chcę wyciąć mały kawałek,zwinąć w rulon i włożyć do fabrycznego filtra jako dodatkowe zabezpieczenie.Obawiam się tylko czy wielkość oczek nie będzie za mała. Metodę z przepłukiwaniem wodą w odwrotnym kierunku proponował mi producent gdy moja pompa zaniemogła ale niestety jak terkotała tak terkocze.Zrobię na niej jeszcze parę warek aż całkowicie padnie i wymienię na nową.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.