Jump to content

Zydowsky

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

About Zydowsky

 • Birthday 08/10/1995

Kontakt

 • Imię
  Maciej

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  11
 • Miasto
  Kraków
 1. Obawiałem się niepotrzebnie. Wczoraj wieczorem termometr na fermentorze wskazywał 16, termometr na dnie skrzyni 11, na wieku 13. Dziś wieczór fermentor 15, dno 14, wieko 16 ( a od poniedziałku wieczór włożone były tylko 2 pety). Następnym razem po prostu włożę na początku warzenia już pety żeby schłodzić naj najbardziej środek. Dzięki za poświęcona uwagę i pomoc! Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka
 2. Temperatura otoczenia czyli pokoju to 20 stopni. Wieko obciążone książkami. Jutro dokupię styropianu, postaram się czymś bardziej uszczelnić wieko, dam znać czy coś się zmieniło. Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka
 3. Mam problem ze swoją skrzynką. Wykonana ze styroduru 3cm, wyklejona w środku folią NRC (poprawnie, sprawdzałem parę razy dla pewności), wszelkie łączenia z zewnątrz dodatkowo obklejone power tapem. Wymiary 58x53x60 (wewnątrz). Wsadziłem dziś popołudniu fermentor z piwem o temp. 22 stopni, wsadziłem 6 petów 1.5l zamrożonych. Po ok. 8 godzinach otwarłem wieko by wymienić 2 pety a tam... temperatura otoczenia, tj 20 stopni (termometr luzem na wieku fermentora), a naklejony na fermentorze wskazywał 19. Podejrzewam że problemem jest wieko, nie wystarczyło mi materiału do zrobienia podwójnego wieka tak by wchodziło na wcisk, i mam tylko takie kostki w rogach, aczkolwiek mogę się mylić. Ma ktoś jakiś pomysł, co mogło pójść nie tak? Czy tak to ma właśnie wyglądać? Czy może spowodowane jest to że nie schłodziłem wcześniej skrzyni, a teraz piwo powoli będzie się ochładzać? Jeśli ta informacja coś da, to fermentacja ruszyła bardzo burzliwie po zaledwie 5-6 godzinach.
 4. Witam! Mam pytanie odnośnie mojego pszenicznego. Czy to normalne, że nie wzburzając osadu, piwo po nalaniu jest prawie klarowne i bez aromatu banana, a po wlaniu wymieszanego z osadem prawidłowo mętne i bananowe? Załączam zdjęcia :
 5. Mandarina Pale Ale - 44 litry Pszeniczniak jasny - 22 litry Pszeniczniak ciemny 21 litrów Razem: 1954 l
 6. Raczej to nie on, a woda... Pod wysokim ciśnieniem pleśń odchodzi znakomicie. Chociaż b. wysokie stężenie jonów Na+ prawdopodobnie spowoduje wzrost pH, i usprawni cały proces.
 7. Nie jest, masz go w mineralce, masz go w kranówce, masz go we krwi, spokojnie. O ile mówisz o Węglanie Sodu.
 8. Jeśli dorwał Cię gatunek wytwarzający katalazę, to oxi sobie nie poradzi.
 9. Kraków - tesco na wielickiej, jeśli są na sklepie, to można brać do woli, każda 8zł.
 10. Takie redukcje są dostępne w OBI za 5zl do tego szybkozłaczka i jazda
 11. Jeżeli nie szkoda Ci wody na płukanie, możesz zastosować też zwykły ocet spirytusowy. Miałem ten sam problem, a pod ręką tylko ocet. Roztwór 1:1 z wodą, pół litra wystarczyło mi na 50 butelek. Na raz napełniałem 5 butelek, wytrzasałem, zlewalem do pojemnika, i tak dalej. Płukałem dwa razy, zeszło mi około 8 litrów wody na płukanie i były czyste jak łza, nie miały również zapachu.
×
×
 • Create New...