Skocz do zawartości

cząsi

Members
 • Zawartość

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Haberka
 • Liczba warek
  30
 • Miasto
  Kraków

Kontakt

 • Imię
  Mateusz

Ostatnie wizyty

257 wyświetleń profilu
 1. cząsi

  VI Miedzynarodowy Konkurs Piw Domowych Chorzów

  Według BJCP 25A to Belgian Blond
 2. cząsi

  XVI Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych - Grand Champion 2018

  Lub ograniczyć ilość zgłoszonych piw przez jednego piwowara (np. maksymalnie 5 kategorii z 10). Osobiście też opowiadam się za starą formułą konkursu. 15-20 kategorii przy jednoczesnym ograniczeniu ilości zgłoszeń pojedynczych startujących. Konkurs utrzyma swój prestiż, a jednocześnie piwowarzy będą mogli liczyć w dalszym ciągu na rzetelny feedback (chyba też o to w tym wszystkim chodzi )
 3. cząsi

  V Międzynarodowy KPD w Chorzowie

  Cześć Potwierdzam otrzymanie paczki z nagrodami - paczka cała i zdrowa (co nie zawsze ma miejsce w paczkomatach...). Metryczkę dostałem wczoraj wieczorem. Za jedno i drugie dziękuję!
 4. cząsi

  O piwie przy piwie

  Hej czy TWA zdecydowało kiedy kolejne spotkanie?
 5. cząsi

  O piwie przy piwie

  Hej, Kiedy kolejne spotkanie? Jeżeli termin jest jeszcze nieustalony to optowałbym za 29/11
 6. cząsi

  XII Konkurs Piw Domowych we Wrocławiu czerwiec 2017

  Cześć, czy metryczki w pozostałych kategoriach zostały wysłane?
 7. cząsi

  [Giełda] Mieszadło magnetyczne

  Cześć, zapytanie na priv.
 8. cząsi

  19.03.2017 - VI Szczeciński Konkurs Piw Domowych

  Dzięki za odpowiedź i rozwianie wątpliwości
 9. cząsi

  19.03.2017 - VI Szczeciński Konkurs Piw Domowych

  Cześć, mam pytanie odnośnie 5 kategorii. Czy piwem bazowym musi być piwo kwaśne? Czy bazą może być np. pszeniczne z dodatkiem owoców?
 10. cząsi

  Czynniki wpływające na jakość piwa

  Hej, zwróć uwagę na szeroko pojętą kwestię związaną ze sterylnością oraz sprzętem użytym w procesie warzenia.
 11. cząsi

  Milk Stout- prośba o weryfikację receptury

  Gracias Xotern, coś na pewno pokombinuję
 12. cząsi

  Milk Stout- prośba o weryfikację receptury

  Rozumiem. Tak dla upewnienia zacierać na słodko w temp st .70-72? Jakaś sugestia związana z drożdżami (ostatnio używałem S-04)? Tak, warka zakładam 20 litrów, celuję w 15blg (bez laktozy). Sugerujesz, że z 0,5 kg może wyjść 'ulepek'? Myślę, że zostanę przy 0,5 laktozy, tylko teraz zastanawiam się co z tym crystalem? Zmniejszyć ilość czy może użyć innego słodu karmelowego?
 13. Cześć wszystkim, Chciałbym zasięgnąć Waszej rady związanej z zasypem na Sweet Stout. Wiem, wiem temat był już wałkowany tyle razy, że zaraz odezwą się głosy 'szukaj a znajdziesz'. Tego zasypu prawdę powiedziawszy nie widziałem (choć zapewne Ameryki w piwnym świecie nim nie odkryłem) i mam nadzieję, że znajdą się życzliwe osoby, które udzielą konstruktywnych uwag. Zasyp: - 3 kg pale ale - 0,5 kg monachijski typ II - 0,5 kg czekoladowy pszeniczny - 0,5 kg crystal castle malting - 0,1 kg jęczmień palony - 0,8 kg płatki owsiane błyskawiczne Głównie chodzi mi słodkie posmaki stoutowe (czekolada i kawa zbożowa). Paloność ma być gdzieś w tle przykryta słodyczą laktozy. Zastanawiam się nad odpowiednią ilością laktozy. W zeszłym roku warzyłem coffee stout, ale słodyczy w nim nie było czuć, choć dodałem 0,5 kg laktozy (może przez to, że została przykryta kawą). Pokusić się o dodanie kilku dkg więcej? Z góry dzięki Mateusz
 14. cząsi

  Skrzynki na piwo gdzie zakupić ?

  Jeżeli chodzi o znane mi markety, to kaucja za transporter w Żabce i Fresh Markecie to 8zł
 15. cząsi

  Koźlak 16,5°- prośba o weryfikację receptury

  ale to już było Nie sądzisz, że dzielenie się po raz kolejny tymi samymi doświadczeniami jest zaśmiecaniem forum i produkcją "szumu informacyjnego" bo Ty masz kaprys dostać "na tacy" i bez wysiłku? Nie uważam. Zobacz ile tych samych wątków przewija się przez forum. Jeżeli ktoś nie ma ochoty, to po prostu nie odpisuje. A jeżeli ktoś inny nie miał możliwości podzielenia się wiedzą wcześniej (bo jest tu od niedawna), to się nią dzieli.
×