Jump to content

cząsi

Members
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Haberka
 • Liczba warek
  30
 • Miasto
  Kraków

Kontakt

 • Imię
  Mateusz

Recent Profile Visitors

293 profile views
 1. Wszystkich zainteresowanych krakowskim KPD zachęcamy do śledzenia facebookowego profilu: https://www.facebook.com/Krakowski-Konkurs-Piw-Domowych-676464059455116/ Dla osób niekorzystających z fb, wiadomości będą publikowane również tutaj.
 2. Następne spotkanie 27.02 (tym razem środa!), Nowy Kraftowy.
 3. Lub ograniczyć ilość zgłoszonych piw przez jednego piwowara (np. maksymalnie 5 kategorii z 10). Osobiście też opowiadam się za starą formułą konkursu. 15-20 kategorii przy jednoczesnym ograniczeniu ilości zgłoszeń pojedynczych startujących. Konkurs utrzyma swój prestiż, a jednocześnie piwowarzy będą mogli liczyć w dalszym ciągu na rzetelny feedback (chyba też o to w tym wszystkim chodzi )
 4. Cześć Potwierdzam otrzymanie paczki z nagrodami - paczka cała i zdrowa (co nie zawsze ma miejsce w paczkomatach...). Metryczkę dostałem wczoraj wieczorem. Za jedno i drugie dziękuję!
 5. Hej czy TWA zdecydowało kiedy kolejne spotkanie?
 6. Hej, Kiedy kolejne spotkanie? Jeżeli termin jest jeszcze nieustalony to optowałbym za 29/11
 7. Cześć, czy metryczki w pozostałych kategoriach zostały wysłane?
 8. Dzięki za odpowiedź i rozwianie wątpliwości
 9. Cześć, mam pytanie odnośnie 5 kategorii. Czy piwem bazowym musi być piwo kwaśne? Czy bazą może być np. pszeniczne z dodatkiem owoców?
 10. Hej, zwróć uwagę na szeroko pojętą kwestię związaną ze sterylnością oraz sprzętem użytym w procesie warzenia.
 11. Gracias Xotern, coś na pewno pokombinuję
 12. Rozumiem. Tak dla upewnienia zacierać na słodko w temp st .70-72? Jakaś sugestia związana z drożdżami (ostatnio używałem S-04)? Tak, warka zakładam 20 litrów, celuję w 15blg (bez laktozy). Sugerujesz, że z 0,5 kg może wyjść 'ulepek'? Myślę, że zostanę przy 0,5 laktozy, tylko teraz zastanawiam się co z tym crystalem? Zmniejszyć ilość czy może użyć innego słodu karmelowego?
 13. Cześć wszystkim, Chciałbym zasięgnąć Waszej rady związanej z zasypem na Sweet Stout. Wiem, wiem temat był już wałkowany tyle razy, że zaraz odezwą się głosy 'szukaj a znajdziesz'. Tego zasypu prawdę powiedziawszy nie widziałem (choć zapewne Ameryki w piwnym świecie nim nie odkryłem) i mam nadzieję, że znajdą się życzliwe osoby, które udzielą konstruktywnych uwag. Zasyp: - 3 kg pale ale - 0,5 kg monachijski typ II - 0,5 kg czekoladowy pszeniczny - 0,5 kg crystal castle malting - 0,1 kg jęczmień palony - 0,8 kg płatki owsiane błyskawiczne Głównie chodzi mi słodkie posmaki stoutowe (czekolada i kawa zbożowa). Paloność ma być gdzieś w tle przykryta słodyczą laktozy. Zastanawiam się nad odpowiednią ilością laktozy. W zeszłym roku warzyłem coffee stout, ale słodyczy w nim nie było czuć, choć dodałem 0,5 kg laktozy (może przez to, że została przykryta kawą). Pokusić się o dodanie kilku dkg więcej? Z góry dzięki Mateusz
×
×
 • Create New...