Jump to content

radek.b

Members
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

radek.b last won the day on October 18 2018

radek.b had the most liked content!

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Trzecia w nocy
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  Kto by to liczył
 • Miasto
  Ostrów Wielkopolski

Kontakt

 • Imię
  Radek

Recent Profile Visitors

561 profile views
 1. Wygląda rewelacyjnie. Rozwiązanie montażu kranu genialne. Jak wygląda kwestia chłodzenia? Butla to 1L czy 2L?
 2. Piwa już prawie wypite, więc warto podzielić się wrażeniami. Tak jak pisałem kilka postów wyżej, zrobiłem stout i podzieliłem na dwa wiadra po 10L. Do obu dodałem kawę na cichą fermentację. Do pierwszego (C1) poszła kawa zaparzona w ekspresie automatycznym w ilości 5 x 90ml. Ekspres zużył na to ok 40-50g kawy. Do drugiego (C2) dodałem cold brew zrobione z 50g na 500ml filtrowanej wody. Czas maceracji kawy ok. 10 godzin. Można przyjąć, że do każdego wiadra dodałem ok. 450ml naparu. Kawa to mix Kolumbia Excelso Medellin i Etiopia Sidamo, średnio palona, ok. tygodnia od palenia.
 3. W gościach zawsze słodzę trzy, a w domu jedną. A ja lubię z dwiema Zależy jak rozumiesz espresso. Te 50 ml ekspres zrobi za jednym cyklem i zużyje na to jakieś 6-10 g kawy. Ja bym nie wlewał do butelki więcej niż 20 ml, bo przykryje wszystko czapką. Chyba, że tak ma być.
 4. Dzięki ogromnej wiedzy zgromadzonej na tym forum warzę coraz lepsze piwa. Pomyślałem, że coś do tej skarbnicy dorzucę. Mam nadzieję, że moje “trzy grosze” na temat kawy Wam pomogą. Trochę piw z kawą uwarzyłem, miałem okazję popełnić przy tym większość możliwych błędów. Praca w palarni pozwala mi zajrzeć trochę głębiej w temat i uniknąć kolejnych. A tak zupełnie prywatnie, to ja kawę po prostu lubię. Większość potrzebnych, podstawowych informacji zawarł w poprzednich postach kolega Profik. Skupię się na kilku aspektach, które nadal się przewijają we wpisach. Sterylność
 5. Cześć wszystkim! Po dłuższym czasie biernego przeglądania stwierdziłem, że warto się przywitać i może włączyć do dyskusji. Zobaczymy, co z tego wyniknie. Mieszkam w Ostrowie Wielkopolskim, a pochodzę z Gubina, więc często krążę raz w jedną, raz w drugą stronę. Kilka warek uwarzyłem, wciągnąłem się w temat. Ot i cała historia Do usłyszenia, Radek
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.