Jump to content

mabart

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

About mabart

 • Birthday 12/07/1989

Kontakt

 • Imię
  Marcin

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  17
 • Miasto
  Białystok
 1. Hej, Paragonu nie otrzymasz, ale jak nie będzie działał, to będziesz mógł zwrócić Pozdrawiam.
 2. Witam. Sprzedam nowy refraktometr RSG-100ATC 0-32%Brix. w zestawie: - twarde opakowanie z tworzywa - instrukcja obsługi - pipeta - śrubokręt do kalibracji - ściereczka cena 100zł posiadam kilka sztuk. Pozdrawiam. Sposób dostawy: Poczta Polska Koszt dostawy: 10 Stan: nowy
 3. Witam. A mi się pomysł bardzo podoba, myślałem o tym, żeby zrobić kiedyś coś podobnego tak dla zabawy. Ze swojej strony zasugeruję popracowanie nad wydajnością tzn. rzadki zacier, wyższa temperatura zacierania, długie zacieranie, drobno ześrutowany słód, może dekokcja? Zawsze to się oszczędzi pare cebulionów Pozdrawiam.
 4. Sonda ma 13cm. W fermentorze 15l jest zanurzona na 2/3 długości, w fermentorze 30l z biowinu gdy mam 22 litry brzeczki sonda jest zanurzona na jakieś 4,5cm. Zamawiałem dwa razy z tej aukcji: http://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale-Instant-Digital-LCD-Food-BBQ-Meat-Chocolate-Oven-Cooking-Probe-Thermometer/32394309526.html Pozdrawiam.
 5. Mój patent wyglada tak, termometry kupiłem na aliexpress za 2-3 dolary, pokazują bardzo dobrze. Uszczelkę otworu po rurce fermentacyjnej przebiłem termometrem (sonda jest na końcu ostra) Pozdrawiam.
 6. Ale wstyd, już poprawiam , a co do słodu to zawsze dawałem pszeniczny dla poprawy piany bo tak kiedyś przeczytałem, tym razem nie dodam, żeby zobaczyć jaka jest różnica. Pozdrawiam.
 7. udarr uświadomiłeś mnie właśnie, że APA to nie jest po prostu słaba AIPA. Robiąc to piwo wykastrowałem recepturę AIPY, którą warzyłem później i do której zadałem drożdże z tego piwa. Następnym razem będę zacierał w około 67 stopniach, wyrzucę z zasypu pszeniczny (karmel niech zostanie dla koloru) i dorzucę więcej chmielu, zobaczymy co wyjdzie Dzięki za sugestie! Pozdrawiam.
 8. Witam. Uwarzyłem jakiś czas temu APA 12,5Blg, warka 12 litrowa. Po dwóch tygodniach od zabutelkowania otworzyłem pierwszą butelkę. Piwo ma słaby aromat i goryczkę, co jak rozumiem jest wynikiem zbyt małej ilości chmielu, problemem dla mnie jest jednak bardzo krótki smak, piwo jest puste, końcówka wydaje się wodnista. Chciałbym uwarzyć poprawioną wersje, która będzie pełniejsza w smaku. Czy powinienem zacierać w wyższej temperaturze? A może dodać chmiel w 30 minucie na tzw."smak"? Zmienić zasyp? Zwiększyć ekstrakt? A może problem leży gdzieś indziej? Dodam tylko, że w piwie nie ma oznak inf
 9. Witam. Naszła mnie ostatnio ochota uwarzenia porteru bałtyckiego na drożdżach saflager w34/70. Temperatura jaką mam w piwnicy to 13 stopni C. Zakładam, że fermentacja podniesie temperaturę do około 15, czyli górnej temperatury zalecanego zakresu tych drożdży. Warzyć czy nie ma sensu i sobie odpuścić? Pozdrawiam.
 10. Witam. Zamówiłem ostatnio surowce na ekstraktach do uwarzenia Stouta, wzorowałem się na zestawie "Prawdziwy Stout 12Blg" z Browamatora. W zestawie jest jęczmień palony śrutowany 300g do zabarwienia brzeczki, ja zamówiłem jęczmień prażony ze Strzegomia (>1000EBC). Doczytałem właśnie, że odpowiednikiem jest raczej słód barwiący 1300-1600EBC (Strzegom). Warzyć na tym co mam, czy zamówić i czekać na słód barwiący? Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.